Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
30. dec 2012

Babule moje, zajtra tu asi moc nebudem, tak vám ´ďakujem, že vás mám a všetkým prajem krásny silvester a nádherný nový rok plný všetkého po čom túžite. Nech sa vám darí nielen v pečení, ale i vo všetkom, čo chytíte do rúk.
Zajtra má môj malý chlap 4 rôčky, takže u nás bude ohňostroj na dvore znamenať, narodenie našeho prvého dieťatka. Už zaspinkal so sviečkami na svoju dinošovskú tortičku a chodil ju stále obkukať do chladničky, len ju mamina musí ešte dokončiť. A aby sme to mali všetko v jednom, tak Sárka má 19teho meniny, tak to oslávime všetko v jednom. Takže aj ona sa chodí do chladničky pozerať na svoju tortičku, ale ona si priala mňaukovú. Takže zajtra silvester, narodeniny môjho chlapa a meninky môjej princezny, hurá chystať a potom oslavovať 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zsuzsu
30. dec 2012

nika1985@ dakujem. asi dam pre lepsi spanok ako si pisala a pre istotu 😀

larah
30. dec 2012

ahojte, pridávam moju výročnú tortičku na želanie Pat a Mat na guľovačke... 🙂 ... iba 48. v poradí 😵
a prajem vám veselého Silvestra a všetko dobré v novom roku 🙂

pralinka25
30. dec 2012

dievcata strasne, strasne moc vam vsetkym dakujem za paci sa 😵 strasne to povzbudi.

prajem vam aj ja vsetko dobre do noveho roku nech je uspesny ale aj pohodovy a skratka taky ako si ho predstavujete a chcete mat 🙂
a este v novom roku prajem tejto teme vela vydarenych torticiek 😀

dm1
30. dec 2012

@vecernicci to o sa ani nedivim ze si bola KO mna by odviezli veru 😝.

mata_murkova
30. dec 2012

ahojte kocky tak moje pecenie dopadlo hrozne uff. najprv mi oci moc zrali a upiekla som 2 korpusy cokoladove 24cm priemer a na to som chcela dat este mramorovy ako poschodie. ked som cokoladove naplnila si viete predstavit tu vysku teda som z nej skresala a spravila mensiu na zajtra k silvestru pre kamaratov. z mramoroveho som cast korpusu tiez skresala a bude mat babka k narodeninam no a ta finalna torta emkina vyzera vid nizsie. cokokorpus, tvarohovy krem s cucoriedkami a rafaelo krem s ananasom, vrchny je mramorovy korpus s pariskym kremom a bananmi. ako som tam capla to vrchne podlazie tak sa mi cela torta vezie vystuzila som to spajdlami a modlim sa nech do rana vydrzi pokope 😀 teda moja dalsia torta bude najskor o rok 😀 aspon ze postavicky ako tak vyzeraju. dakujem vam kocky za rady dufam ze bude aspon chutit 😖

vlada111
30. dec 2012

@aduskatt
@eliska22
@sisix
@pristela no kočky, to ja som potom úplne mimo. Veď ja ich mám oproti vám fakt len pár.

vecernicci
31. dec 2012

@miciatko to já jich mám taky celou krabici, ale životně nutně potřebuju další 😀 znáš to, ne?
a do práce jsem chodila od července a brala jsem si ještě práci domů 😝 museli jsme, aby jsme stíhali termíny 😉

vecernicci
31. dec 2012

@dm1 neboj neodvezli 😀

evala777
31. dec 2012

ahojte pridávam moje posledné tohtoročné tortičky 😉 😀 ..a môžme pokračovať v novom roku.... 😀 😀 😀

mizulienka
31. dec 2012

ahojte dievcata, chcem vam do Noveho Roka 2013 popriat zdravie, pokoj, rodinnu pohodu, radost z vasich deti a zo samotneho zivota 😉

a chcem vam podakovat, ze ste v starom roku boli vzdy ochotne poradit a pomoct, bez vas by som to nezvladla 😉 dakujem 😉

dada2007
31. dec 2012

ahojte moje sladké 😵 😵 😵 prajem vám krásneho Silvestra a šťastný vstup do Nového roku..............ja mám za sebou 75 tortičiek a to som začala piecť tak na jar 😉 všetkým vám dakujem za obrovskúúúúúúúú pomoc ako začiatočníčke, za všetky rada, porady a nápady.........dakujem, dakujééééééééééééém 😵 😵 😵 😵 som rada, že vás mám 😎 😎

paaaaaaaaa kočeny

1zaza
31. dec 2012

Ahojte dievčence, do nového roka vám prajem všetko naj..., veľa zdravíčka, šťastíčka a veeeľa krásnych tortičiek 😵

zuzka72
31. dec 2012

Holky náhodou jsem sem zabrousila a nestačím koukat, to je nádhera, Vy jste tak šikovné všechny....

frlka
31. dec 2012

ahojte...chcem sa poradit prosim...ked rozvalkavate marcipan, davate si ho nahriat do mikrovlnky, aby zmakol? Inak, si to ani neviem predstavit, ked robim velky kus na celu tortu, je to tvrde ako kamen 😨
Lenze ked ho dam do mikrovlnky 700g na cca. 1 min. (mame slabsiu mikrovlnku!!), tak sa mi trolinku puka, ked ho dam na tortu ☹ Prosim, poradte mi, ak je nejaky lepsi sposob, ako dat zmaknut marcipan pred valkanim. Dakujem.

frlka
31. dec 2012

a este jedna vec...ked mam tortu navrstvenu kremom, musim vzdy davat na boky a vrch maslovu vrstvu pred polozenim marcipanu? (maslo + cukor vymiesany), alebo mozem dat aj z plnky, co je v torte? Ako by sa to malo robit? Dakujem. 🙂

jakelina
31. dec 2012

@frlka nahřej jenom tak pět vteřin a pak propracovávej v rukách až to změkne. Krém co dáš do dortu můžeš dát i na povrch, pokud je v něm víc másla než toho ostatního. Nesmí tam jít krém z tvarohu a takové ty šlehačkové. Ale z másla a pudinku může, pokud dodržíš víc másla než pudinku.

lamps
31. dec 2012

@frlka neviem akú hmotu používaš, ale treba ju po kúskoch spracovať v rukách alebo tak ako robíš dať ju na chvíľu do mikrovlnky a potom v rukách poriadne vypracovať a až potom vyvaľkať. Pod poťah nemôžu ísť šľahačkové, tvarohové a veľmi mliečne pudingové krémy, lebo by ti poťah roztopili. Ak máš pudingový krém môžeš doň pridať ešte maslo a odrobinky z korpusu, podmienkou je, aby bolo v kréme viac masla ako mlieka.

frlka
31. dec 2012

@jakelina
@lamps dakujem za rady,...krem som teraz mala taky maslovy, takze to bude asi dobre, nedavala som uz maslovu vrstvu pod marcipan. a chybu som robila v tom, ze ked som dala ten velky kus marcipanu nahriat do mikrovlnky, tak som to hned valkala valcekom, nehnietila som to v rukach! Takze uz budem na buduce vediet 🙂 dakujem, ste zlate 😉 je super, ked mi niekto ako zaciatocnicke moze takto poradit 🙂

frlka
31. dec 2012

moje najnovsie 🙂 ...je to moja druha a tretia marcipan.torta v zivote!!! 😀
Este sa len ucim robit s marcipanom... 🙂
Kedze som sa nemohla "vysantit" na Vianoce, tak som torty urobila az teraz k Novemu Roku 2013...modra torta pre svokru a cerveno-zelena pre moju mamicku 🙂

pristela
31. dec 2012

Holčiny moje sladké aj ja vám želám krásne prežitie silvestra a hlavne úspešný usmievavý a sladký celý novy rok 😵

lucula73
31. dec 2012

@frlka no super sa ti podarili,krásne sú 😉
Inak tú hmotu,pokiaľ ju v rukách najprv rozpracuješ a ide ti valkať,tak nemusíš dávať do mikro,lebo ono to fakt trošku vysušuje,to zistíš na tých zbytkoch čo ti ostali,na budúce použitie......akože nie veľmi,ale pri viacnásobnom ohriatí to uvidíš...aspoň teda mne to robí,že trochu praská 😕 😕

a prajem všetkým veselý koniec roka a v tom novom veľa lásky,pohody,zdravička a kreatívnych nápadov na tortičky 😉 ,ja nastupujem do práce po 3,5 roku,tak uvidím,čo budem stíhať 😉

a ďakujem všetkým dievčatám,čo mi poradili,ak som sa niečo pýtala,ste veľmi zlaté 🙂 🙂

njonja
31. dec 2012

Ahoj kocky, moja posledna tohorocna🙂

zuzka106
31. dec 2012

Veľmi krásna torta. Máš šikovné ručičky. 🙂

micmo
31. dec 2012

Ahoj holky MAM VELKOU PROSBU!!!!!!
Ne nedeli delam dort s notebookem pro 6 leteho kluka. Prijde mi, ze je to takovy dort pro dospeleho, nemely by jste prosim nejake inspirace?? A pokud by byl nejaky navod jak na notebook?? Koukala jsem na dortomanii a tam je jeden ktery vypada dobre, jen se ptam kdyby jste mely neco osvedceneho..
DEKUJI MOC!!!! A preji vam krásný silvestr!!!

dm1
31. dec 2012

@micmo ja mam ulozene tieto inspriacie. ja som este notebook nerobila tak neporadim co sa osveceneho postupu tyka jedine na nete co je

micmo
31. dec 2012

@dm1 Dekuji moc, alespon budu mit nejakou predstavu.. Moc se mi do toho nechce,ale snad se zadari 🙂

dm1
31. dec 2012

kocky aj ja Vam prajem krasneho pokojneho silvestra a vsetko dobre v novom roku 😵

prave peciem svoje prve kysnute cesto v trube drzte mooooc palce. Teda druhe prve bolo pred rokmi a s tymi skoricovymi kolieskami som mohla hlavy rozbijat 😀

yamahafazer
31. dec 2012

ahojte,aj ja vam vsetkym zelam krasneho silvestra a stastny novy rok a plny krasnych torticiek 😵

frlka
31. dec 2012

@lucula73 dakujem, si zlata 🙂 ano, veru to vysusuje. Ale na chvilku to musim davat zohriat, lebo je to ako kamen 😀 Ale musim to aj vymiesit v rukach pred valkanim, lebo sa to trochu trha. Nabuduce budem mudrejsia 🙂