Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
1. jún 2013

@pipka ja tiez vzdy robim s tej lidlovej a ze sak skusim pre nas co to da a nevydalo zajtra budeme krajat tak hadam drzi pokope ale urobila som dve nech mi ostane a tu druhu s lidlovej mnam mne to zas chuti take bez cukru asi najlepsia plnka aku som jedla. 😉

blcha
1. jún 2013

babulky znova sa vam chcem podakovat vam skalnym co tu uz dlhsie prispevate za dobre rady a za to ze som sa naucila od vas fakt vela dnes som na obed odvozdavala torticku pat a mat a teraz mi panicka volala najskor som sa zlakla ze je nieco zle a ona mi dakovala ze detom sa strasne pacila a ze bola fakt vyborna ze ju uz celu zjedli nezostalo z nej nic jooj taka som rada kedze na zakazku som robila len zopar tort vzdy sa bojim ako to dopadne ale ked mam takytu super odozvu tak sa tesim ze by som hned isla nieco upiect 😉

jakelina
1. jún 2013

@blcha to je krásné, moc ti to přeju

jakelina
1. jún 2013

@florentina v Kauflandu je mají u pečiva, jak jsou vafle. Ale i ve vesnickém obchůdku co tu máme je mají běžně. Určitě najdeš 😉

pipka
1. jún 2013

@nika1985 tak v najhorsom ak by nedrzala, tak Ole to isti 😅 😀

blcha
1. jún 2013

@jakelina dakuejm pekne asi pred rokom som upiekla svoju prvu potahovanu toricku potom som objavila tuto super temu a tento rok som mala uz prvu zakazku a uz ich par bolo co ma tesi a stale ma to viac bavi keby nebolo tejto temy urcite by so sa nedostala k tomu ze budem piect aj na zakazku aj ked teraz nemam ziadne objednavky mne by stacili aj tak dve tri do mesiaca aby som z cviku nevysla 😉

jakelina
1. jún 2013

@blcha určitě se to časem dozví v okolí a nebudeš stíhat péct 😀 😀

blcha
1. jún 2013

@jakelina facebook je super vec a vacsinou objednavom mam na zaklade toho ze som supla fotecky aj tam zatial som si ani neako nerobila moc reklamu ale asi troska zacnem aj ked teda asi by som potrebovala aj neaky ten kurz alebo by stacilo stretko cukrarok naucit sa robit neake kvety drotikovanie a vselic vsetko sa to sama ucim len tak co pozeram na obrazky a ked to vidis nazivo je to na nezaplatenie 😉
asi usporiadam neake stretko a vsetky vas pozvem a kazda ma nieco naucite 😀 😀 😀

jakelina
1. jún 2013

@blcha ráda přijedu, když to bude někde u hranic 😀 😀

1zaza
1. jún 2013

ahojte, pridávam moje tohtotýždňové a idem sa pokochať vašimi tortičkami. Monsterka je maľovaná, knihu som dorábala, keď mi už klopali na dvere 🙂

blcha
1. jún 2013

@jakelina ja to mam ku hranicam asi tak 30km 😀 😀 😀 😀 tusim zacnem vazne uvazovat ze nieco zorganizujem 🙂

blcha
1. jún 2013

@1zaza nadherne torticky tie kvety ako zive uplne super 😉

sticker
1. jún 2013

@1zaza Neskutočne krásne kytičky 😵 😵 😵 Tie žlté ruže sú ako živé... Veľmi by som chcela robiť také kytičky.. Aj by ma to viac bavilo robiť torty... Takto idem vždy so strachom, že čo z toho vznikne ☹

nanima
1. jún 2013

aj ja sa prydavam je to super tema ja som ju objavila len asi pred 4-mesiacmi a od vtedy citam acitam a strasne vela som sa od vas naucila . robite kraaaaaasne torty a davate super rady .s vasimi radami som sa odvazila piect aj mimo rodiny ,a na druhy tizden ich uz robim 6 dufam ze to zvladnem zatial som robila najviac 2 😀 😀

jakelina
1. jún 2013

@blcha a odkud jsi?? Já z Opavy, mám to daleko?? Za dva týdny jedu na sraz ve Starej Bystrici. Je to na tři dny

zz134
1. jún 2013

@stanka79 tak tak a postupne vypracovavaj cesto a ak ti bude malo tak pridavaj farbu

macamac
1. jún 2013

@miciatko krásne tortičky tiež 😉 🙂
len som sa chcela spýtať-čisto zo zvedavosti-tú erotikuš si zadávali nejakí mladí?
inak si neviem predstaviť,žeby som takú vyložila na stôl na oslave-šak by naši odpadli a svokrovci rovno asi umreli 😲 😀 😀 😀
žeby to mali na nejakú private party? 😕

sticker
1. jún 2013

@macamac 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja som tiež premýšľala, že na akú oslavu tá torta pôjde 😀 😀

macamac
1. jún 2013

@sticker 😀 😀 šak tiež ma to máta 😀 😀
žeby manželovi večer do postele? 😀 😀 😉

blcha
1. jún 2013

@jakelina ja byvam pri myjave do opavy mi to vygoglilo 200km 😉
@macamac inak k tej erotikus torte akoze to je fakt ako zive som si ju musela ulozit a asi sa o taku pokusim moja naj kamoska a naj kamos budu oslavovat 30 spolu a budeme na chate tak tam by sa uplne hodila len neviem ci by som to zvladla ale urcite by mala velky uspech 😉

florentina
1. jún 2013

@macamac jsem se teď fakt pobavila, jsem si představila jak na rodiné oslavě vyndám na stůl takovou erotickou tortu...to bych musela rovnou volat záchranku....

miciatko
1. jún 2013

@macamac dakujem, davali to na oslavu, rozlucka so slobodou, ja inak nemam problem take urobit,ved mam 3 deti 😉, ale bola sranda ako to objednavala, ze ja by som chcela tortu na rozlucku so slobodou , boli by to prsia a medzi nimi viete co ze ??, hovorim myslite penis ?? a ona no to a aby tam bolo vsetko v akcii,sak viete co myslim .... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , no sranda

florentina
1. jún 2013

@vecernicci děkuji moc, jsem ráda, že vidím, že to opravdu existuje 😀 , že si ze mě jenom nestřílíte.... 😀 ...ale tohle jsem opravdu nikde neviděla.... @jakelina Kaufland nikde v oklí nemáme, mají to i v nějkém jiném řetězci? V místních malých obchůdcích to taky nemají, tak jedině Billa, Lidl, Interspar, Albert....

blcha
1. jún 2013

@miciatko ale super si to spravila fakt uplne paradne v akciii 😎

79zuzana
1. jún 2013

@1zaza krasa....robis uplne najkrajsie kvety ;)

luciahromadkova
1. jún 2013

tak pridavam svoje.... este ma caka 1 pre drobca k MDD, ale kedze ochorel, tak aj oslavu kusok posuvame..
inak obdivujem vsetky, ako dokazete viac toriet za tyzden a hlavne popri detoch ak niektore ochorie...,
povodne moja torta mala byt ina, ale kedze drobec ochorel, tak som plany poupravila 😉 aj tak som isla spat po 3 dni nad ranom, kedze sa noci aj dni tocilo okolo merania teploty a zrazania, smrkania a odsavania soplikov, a aj dojcenia, ale uz je dobre z torty boli potesení- bol to darcek na oslavu 40. vyrocia zalozenia materskej skoly. Je to skolka, ktorá pri ucení deti vyuziva aj pocitace, interaktivnu tabulu a elektronicke hracky, tak preto su tam postavicky s pocitacom a elektornickou hrackou bee-bot- to je ta vcielka, ale hracka nema kridla, tak aj preto ich tato nema.
druha mini torta je darcek pre sestru k meninam- neplanovana oslava a kedze zostalo z trojposchodky, tak som vyuzila.

@pipka, lukopren nevysiel, nestuhlo to hoci som isla podla navodu, skusila som koliesko, tak skusim este raz 😉 a ozvem sa ci sa zadarilo

a idem vas docitat, po 3 dnoch ste napisali.....

pipka
1. jún 2013

@luciahromadkova luci ved ta torta je paraaadna 😎 😎 😎 uplne super 😉

lukopren kludne skusaj, ak by neslo, vrat, skusim ja 😀 😉

macamac
1. jún 2013

@florentina 😀 som to dala prečítať mužovi a tiež sa dodatočne rehníme 😀
no ty len záchranku-ale my rovno aj pohrebááák 😀 😕 🤐 😉
bo my všetci veriaci-a svokra taký fanatikuš (som premýšľala,že ona by tomu vlastne ani nerozumela,takže by si tým vlastne zachránila život 😀 😀 😀 😉 )
čierny humor na noc 😀 😀

macamac
1. jún 2013

@miciatko 😀 😀 😀 jaaaaj tak potom jedine tak 😀 to je doslova tematická práca 😀 😀 😀 😉

zklimekova
1. jún 2013

tak konečne mám pokoj..poupratované..a už len oddych..poslednú odfotím zajtra, túto si prebrali už poobede 🙂...ako veľa iných teraz tu je na psp 🙂