Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

govinda
27. mar 2014

@muffinka8 teda vychádza to tak, že cca 3 l vody, v takom prípade je to vysoké cca 4,5 cm. Neviem, či to vôbec prerežem :D

abriela
27. mar 2014

@lucula73 rezem na 3x aj ked cesta veru niesu hrube. Ked som robila prvykrat bola som v soku, ako korpus vyrastol, lebo som chcela nizke cesto. Mramorak peciem len poslednu dobu a nasla som foto v reze - sice je bez kakaa.

reruna
27. mar 2014

@lucula73 já dělávám taky do formy 26 cm mramorák ze 4 vajec a prořežu to 2X, je to pak takový nižší dort, ale nám to stačí, nedávám teda ani takovou tlustou vrstvu krému jako abriela, to nemáme rádi. když chci větší dort, tak udělám do 26 cm formy mramorák ze 6 vajec.

mishulle
27. mar 2014

tak jsem asi debil, ale nejde mi udělat desky u knížky s přesahem, prostě i když to vypodložim, aby ten malej přesah zatuhnul, tak to nejde, nebo mi začne povolovat dort, poraďte prosím,, a je ten přesah vůbec nutnej, nemůžu udělat desky stejně velký jako stránky?

reruna
27. mar 2014

@mishulle nechej to vytuhnout a pak to teprve polož na dort, nic jiného mě nenapdá

vlada111
27. mar 2014

@jakelina je super, nič mu nechýba 🙂

muffinka8
27. mar 2014

@govinda Pokiaľ si tie 3l naliala do výšky 4,5 cm tak cesto ti vyrastie na min. 6 cm a bude ti stačiť na mramorový korpus 6 vajec.
A podľa toho aj pribináčková plnka bude z 3 šľahačiek a 3 tvarohov a 3 Crem Ole. Prípadne ešte k tomu pridať pochúťkovú smotanu a ďalšie Ole (celé-necelé) podľa potreby.

govinda
27. mar 2014

@muffinka8 ďakujem krásne, si poklad 🙂 Tak veru, naliala som to do výšky 4,5 cm. Ak by bolo 6 cm, tak to by bolo super, tak akurát. A ďakujem aj info na ten pribináčikovský krém 🙂 Rozmýšľala som nad 8 vajíčkami, ale zdalo sa mi to príliš veľa 😒 . Takže si mi obrovitánsky pomohla 🙂

pipka
27. mar 2014

@govinda podla mna do tej formy z 8 vajec 😉 a pribinak z dvojitej davky 😉
30% je v pohode, ale nemusis to slahat, ja to vsetko naraz bachnem do jednej misy, mixnem pol minuty a hotovo 😉 a tam je uplne jedno, ci je slahacka 30, 33 alebo aj 40% 😉

pipka
27. mar 2014

babyyyyy, ja mam dost, dnes som hodila vyse 6 hodinovy maraton 😝 😅
zvonilku uz nechcem ani vidiet!!! Neopovazte sa ma dohadzovat niekomu, kto bude chciet akukolvek vilu alebo princeznu 😠 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja som z toho hotovaaaaaaaaaa 😅 😅 😅 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
27. mar 2014

akurat som spratala veci..a to este zajtra pokracujem 😝

a do toho mi vola kamoska, no taaa ma pobavila maximaaalne 😀 😀 😀 😀 😀
ze janiii, naahodou, by si mi nemohla na sobotu napiect tortu ? 😅 naaa reku, uhadla si 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dlho som sa tak nezasmiala 😝 😀

muffinka8
27. mar 2014

@govinda ja to podľa toho rátam, že do 22cm formy dávam takmer 2 l cesta. 3l je teda 1,5 násobok čo je 6 vajec. A teda aj plnky 1,5 násobok. Mne to takto aspoň funguje.
Prípadne aj spravíš z 8 vajec ako napísala Janka tak ti to narastie cez formu, ale to nebude vadiť, zrežeš a budeš mať pekný rovný vrch 🙂
A k tým 3 šľahačkám a 3 tvarohom kľudne aj veľkú kyslú smotanu môžeš dať, najlepšie takú tú 18%.

govinda
27. mar 2014

@muffinka8 @pipka že kompromis - zo 7 vajec 😀 😀 😀 😀 A bude vybavené 😀 😀 Ja práveže nechcem veľmi vysokú tú tortu, už aj tak mi príde dosť hebedná 😀

nika266
27. mar 2014

Dokončené a ide sa spinkať 🙂

mishulle
28. mar 2014

@reruna nějak jsem to zvládla, není to bůhvíjak úžasný, ale jako kniha to vypadá a kdyžto dodělám kvítkama atd do naprosté dokonalosti tak to nikdo nepozná, je to pro rodinný příslušníky

akzuzs
28. mar 2014

Tak už som aj piekla neodolala som aj keď nesmiem ťažké dvíhať, to sa nedalo. Ale s fondánom a vaľkaním to mi manžel dnes musí pomôcť.
No a zistila som keď som piekla, že som nemala práškový cukor, a chcela som robiť kakaový mramorák tak som to nahradila v rovnakom pomere kr. cukrom a ono to bolo úplne to isté ale určite lacnejšie. Takže odskúšané netreba sa bááááť 😀 😀 😀 😀
No a na @pristel mám otázočku, Ty si robila gaštanový korpus? Ak hej môžem poprosiť o resept, díííííík
Chcela by som bud. týždeň robiť takúto tortu gaštaný korpus, prerezaný na polovicu, potretý ganašom, na tom gaštanová plnka so šľahačkou, bilkový plát (sušený) znova tá plnka s gaštanom, ganaš a plát. Ide rodinná oslava tak treba experimentovať 😀 😀 😀 😀 😀

adrika202
28. mar 2014

Rapunzel 🙂 veža je kombinacia kartonovej rolky ,polystyrenu a hmoty🙂 ide cestovat cca 30 km tak dufam prežije 🙂

akzuzs
28. mar 2014

@1zaza ahoj tá torta s kabelkou a rúžom v časáku je Tvoja?????? Ako si robila všetké kvety na tortách, mne sa jedná o listky a to ťahanie. Kvety ako tak zvládam ale tá zeleň to nieje ktovie čo. Dííííl

1zaza
28. mar 2014

@akzuzs ahoj, áno kabelka je moja 🙂. Čo konkrétne s lístkami potrebuješ?

nika1985
28. mar 2014

baby dakujem velmi pekne za pacitka hadam v sobotu vecer vas uz pocitam nejako nestiham ani dychat 😒

mirinecka
28. mar 2014

pomoooooooc
robím vajíčkový šlahaný krém nad parou, už jeden skončil v koši, vôbec sa mi nerozpustil kr.cukor, spravila som nový s práškovým a znova sa nerozpustil, čo robím zle? ako ho zachránim !!!
keď som ho robila prvý raz tak bol super a teraz ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sticker
28. mar 2014

Tak mám hotovo. Nakoniec som fotku nepotierala. Podľa mňa to bolo na takom tenkom fondáne, neviem. Ale bolo to iné, ako keď som objednávala naposledy fotky. Trochu som to po krajoch upevnila. Váha 4,7 kg a zase mramorák, parížsky, banány, jahody a lesná zmes. Tento chcú skoro všetci.

mishulle
28. mar 2014

holky pmooc, dorty hotovy, ale na tom svatebnim se mi trošky topí růže a to mám v lednici karton utěrku i sůl

mishulle
28. mar 2014
akzuzs
28. mar 2014

@1zaza Lebo som si kúpila ten časopis a tí kabelka sa mi moc a moc páčila a celý ten postup som kukala a zrazu ľaľa toť tu medzi obrázkami. Veľmi pekná. Fakt pekná. No ako robíš tie zelené listky na drôte. Mám robiť jednu na birmovku kde kvety trčia z krabičky a majú tam trčať dlhé lísty ťaháve.to sa dáva na drôtik a asi oblepuje páskou alebo fondánom alebo neviem

1zaza
28. mar 2014

@akzuzs 🙂 ťahavé listy robím jednoducho tak, že zapichnem drôtik s očkom do hmoty a vyvaľkám a vyrežem iba ručne, na tieto lístky nemám formičky, vytenčím a naznačím žilkovanie, samozrejme nechám vytuhnúť a potom jednotlivé lístky zväzujem postupne k sebe páskou.

lucula73
28. mar 2014

@mirinecka 😕 😕 nechápem.ja robievam z krystálového...najprv ssi vyšľahaj tie vajcia s cukrom skoro do peny nie nad parou,.len tak a potom skús dať nad paru........................a aspoň 15-20 minut,neviem koľko máš vajec...

teeruska
28. mar 2014

Dnešní 4 hodinová práce...tak snad se bude líbit🙂

mirinecka
28. mar 2014

@lucula73 keby som čítala poriadne tak by som dala celé vajcia a nielen žĺtka 😀. Mohla som ušetriť 18 vajec 😠 . Až na tretíkrát som to spravila správne. To je zato že som sa moc sústredila aby sa mi vydarila, lebo to je na ocinovu šesťdesiatku a bude tam celá rodina. Snáď to dobojujem. 😉

mirinecka
28. mar 2014

@halienka dala som aj rum 😀 deti dostanú z ovocnej verzie 😉