Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
25. mar 2014

@simasa ja objednavam len na fondane ,pride to v euroobale a medzi dvomi polystyrenmi zabalene,je to ohybne a ja osobne mavam doma aj dva mesiace a nic sa s nou nestane ..ona je akoby podlepena takou foliou,jedino to že ked dlhsie stoji tak sa ta folia dava ťažšie dole...objednavam z natortu.sk a som spokojna 🙂

jakelina
25. mar 2014

@adrika202 zlatko z čeho jsi dělala tu 16, že ti to tak rychle vytvrdlo??

kali.kal
25. mar 2014

Ahojte holky, máte tu všechny moc pěkné výrobky. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli některá neděláte dorty i na objednávku a nejste z Boskovic a okolí. Potřebuji dort pro malou k 1. narozeninám.
Díky za info, Mirka

25ka
25. mar 2014

@maya30 juha torta v tvare converse bot to by som chcela vidiet mam len boty convers hehe ale aj tie su na zožratie, mohla by som vidiet foto nejake?

vlada111
26. mar 2014

@simasa ja som to mala vytlačené na tenulinkom, o niečo hrubšom ako papier. Dopravu poštou si neviem predstaviť, je to dosť jemné. U nás v Trnave to robia, chodím po to osobne. Ja mám požiadavku, aby to hneď dali do fólie, lebo ja to strihám. Keď to preschne, láme sa to a nedá sa s tým veľmi pracovať. Teraz som robila aj šachy s tým, ale nemám ešte stiahnuté fotky. Strihala som vopred nakreslené figúrky. Robí sa mi s tým dobre, ale neviem aký zámer máš s tým ty 🙂

vlada111
26. mar 2014

@adrika202 veľmi pekná sa ti podarila

sikag
26. mar 2014

@nika1985 podla mma je to bielkova poleva zafarbena, robi sa s tym dobre, iba potiahnes a ozdobis. ja som teda pernicky v zivote nezdobila, toto bol moj prvy pokus 🙂
iba kresli nejake haky-baky, alebo si otlac ak mas podlozku a kresli podla toho. ale mozno poradi aj @pristela, ona je v tomto zdobiaci guru

adrika202
26. mar 2014

@jakelina ja to šupnem do vytvarovane aj zo spajlami do mikra na 10 sek a potom do chladnicky 🙂 a je to tvrde ako kamen 🙂

jakelina
26. mar 2014

@adrika202 fakt, tak to někdy zkusím. Děkuji

jakelina
26. mar 2014

@tertery já si vždy upeču pláty na plechu, na papír obkreslím tvar zvířátka, pak vyřežu a skládám na sebe a dotvaruji punčovinou. Potáhnu celé a pak obleču 😀 😀 😀 😉

sikag
26. mar 2014

@lucula73 mas nadherne torticky. dakujem za inspi. este mam dost casu tak to skusim nejak premysliet. spravim asi otvorenu knihu

sikag
26. mar 2014

@adrika202 je to toto co si spominala tlac na fondan? http://www.natortu.sk/jedle-oblatky-obrazky/vla...
znie to super, a potom to iba nacapis na potiahnutu tortu a nemusis lepit ani okraje neodstavaju? ake je to asi hrube? davas aj lem? nemas nahodou nejaku foto co si robila?

ludkas31
26. mar 2014

@adrika202 ahoj, chcela by som sa blizsie opytat na ten obrazok vytlaceny na fondane...som sa pozerala na tu stranku a neviem kde to tam mam hladat...poradis? Je to ta tlac na marcipanovu oplatku? vdaka

1zaza
26. mar 2014

Ahojte babenky, dávno som tu nebola tak vám to tu trošku otapetujem, tak sa nehnevajte 😀, možno sa niečo aj zopakuje, lebo sa nepamätám, čo som sem dala naposledy.

vlada111
26. mar 2014

@1zaza juj krásne tortičky, a tie kvety...

cestovatelkaandrea
26. mar 2014

@1zaza nadherneeeeee, radost pozerat na fotky.

jakelina
26. mar 2014

@1zaza krása a ty záplavy květů, šikulka 😉

sikag
26. mar 2014

@1zaza krasne 🙂 prosim ta napsises mi podrobnejsie ako robis tie listky ku ruziam? ja ked ich stensim tak mi zmiznu zilky 😢

1zaza
26. mar 2014

@sikag snažím sa vytenšovať iba kraje lístkov

adrika202
26. mar 2014

@ludkas31 je to tu http://www.natortu.sk/jedle-oblatky-obrazky/ oni tlacia už len na fondan ...
@sikag ano je to presne to ... niekedy lem nedavam ale vtedy ju ani nepotieram ničim ,teda decor gelom lebo by sa vlnila... tu som davala bez lemu a držalo to https://www.facebook.com/513545412044277/photos...

ludkas31
26. mar 2014

@adrika202 vdaka

sikag
26. mar 2014

@1zaza a drotik davas najtensi? len ho tam zapichnes alebo davas aj s ockom?
@adrika202 parada, vyzera to super, urcite to vyskusam. myslis ze spravia aj viac mensich obrazkov na a4 a mozes si to potom narezat?

1zaza
26. mar 2014

@sikag vyhovuje mi drôtik č. 26, dávam s očkom

adrika202
26. mar 2014

@sikag pravdaže ,urobia ti čokolvek 🙂 ja som si daval tlačit na 4 A4 ked som robila taku poschodku nedavno s fotkami 🙂 len ja si foto poupravujem v compe a poslem už jasne predstavu ,ale pani je mila kludne s nou dohodnes aj po telefone ako a čo potrebuješ 🙂

janka22201
26. mar 2014

@1zaza krááásne🙂

mimcak
26. mar 2014

@1zaza ach ta s macíkmi je úchvatná no a tie kvety,to ani nehovorím,nádhera ako vždy.

lokalistin
26. mar 2014

Ahojte ja som taka nervozna,zase raz som si poslala ziadost do cukrarne 😵 prave teraz je to vo vedlajsej dedine. Drzte pästicky 😉

halienka
26. mar 2014

Ahojte babky, taká trošku primitívna otázočka 😀 : Ako strúhate čokoládu? 😅 Ja som minule strúhala a to mi lietalo po celej kuchyni vďaka dákej elektrostatike či čo, no beda, neviem či nebola chyba, že som ju predtým šupla na chvíľu do chladničky, myslela som, že to bude lepšie a nebude sa mi tak topiť v ruke, no ale zas to robilo toto 😝 a to nehovorím, že ma celkom kvalitne bolela ruka, kým som celú čokoládu dostrúhala 😀 Ďakujem za rady 🙂

jakelina
26. mar 2014

@halienka je lepší strouhat polevu, ta jde líp 😉

sisika
26. mar 2014

Ahojte sladulienky,nemohla som vydrzat a vyskusala som nove formicky-aspon som prekvapila kamaratku ktora caka babatko 😉