Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
22. feb 2012

@adka_praha áno je to presne tak, ako píše @mia1111 😀 😀 😀 ja ju tiež dnes robím 😅

jakelina
22. feb 2012

Holky nemáte některá tady ten typ robotu??? Děkuju http://roboty.elektromedia.cz/kenwood-kuchynsky...

jakelina
22. feb 2012

Já se v těch robotech nevyznám, nemám žádný jenom ruční a nevím jaký výkon by měl mít, aby mi vydržel nějakou dobu.

mizulienka
22. feb 2012

@emily_666 takych 4mm urcite

zdenallicka
22. feb 2012

@jakelina Dostala jsem podobný, ale nadšená teda zatím nejsem..🙂 Neumím s tím a trvalo to dvakrát dýl, než s ručním mixérem..

mizulienka
22. feb 2012

@simasa ja som to len teraz urobila prvy krat tiez som to kiestikovanie odkladala, lebo som sa toho bala, ze sa mi potrha potah...ale teraz som uz bola taka unavena, ze mi to bolo jedno 😀

jakelina
22. feb 2012

@zdenallicka fakt, to mě neštvi 😝

jakelina
22. feb 2012

@zdenallicka a krémy se v tom přece musí šlehat super ne?? Manžel mi ho totiž objednal, udělal to jako překvapení, ale do večera se ta objednávka dá změnit. Tak se ptám, kdyby jste s ním některá měla špatné zkušenosti.

pristela
22. feb 2012

@jakelina jooo rychlo to zmen !!!! je desny!! napisem ti do IP moju adresu ??? 😅

abriela
22. feb 2012

@jakelina mam sice moulinex masterchef 8000, ale ten co si tu dala ma 800 W vykon - to je dost, bezny rucny max. 450W.
Cize ak ho vies pouzivas, za rovnaky cas vymiesa ovela rychlejsie a nemusis pri nom stat, aj ked aj rucny mixer moze mat stojan.
Na tu cenu, ma malo prislusenstva, ale kazdy vyuziva robot na nieco ine. U mna pri vybere robota bola podmienkya mlyncek na maso, miesanie cesta a struhace na krajanie zeleniny. Vykon nad 800W.

jakelina
22. feb 2012

@pristela 😀 😀 😀

simasa
22. feb 2012

@mizulienka Ani sa necudujem, lebo Ty si na tych tortach davas fakt zalezat, vsetky mas do detailov prepracovane, ani jednu nemas odflaknutu - to sa mi velmi paci.

jakelina
22. feb 2012

@abriela já právě jeden robot už mám, tam mám všechny struhadla, mlýnek atd..., ale je to obyčejný plastový robot za 2 000. Tak tady ten mi vybral manžel, prý proto, že je celý kovový a dá se do něj to příslušenství postupně dokoupit. Já jsem ráda, že na mě tam myslí, snad to bude dobré a budu spokojená.

abriela
22. feb 2012

@jakelina vidis, ved pises o jeho vyhodach. Celokovový, celkom vykonny, da sa doplnat - takze vlasne je podla predstav 🙂

mizulienka
22. feb 2012

@simasa dakujem 😉 mne sa velmi pacia tvoje 😉

jakelina
22. feb 2012

@abriela já jsem z toho totiž trochu v šoku. Manžel mě překvapil a vůbec netuším, kde na něj vzal peníze.

simasa
22. feb 2012

@mizulienka jaaaaj dakujem, si zlata, ale kde sa ja hrabem 😀

6mia6
22. feb 2012

@miciatko no problém je ze neviem práve to aké cesto tam mám naliat a poprípade čo s tým dalej. 😅

simasa
22. feb 2012

@jakelina aj ja chcem prekvapko, ale take, co tu minule tusim lusil davala - ten kenwood, co aj vari 😀 A co Ta potom, kde na to zobral, ale ako dobre ich investuje 😀 Mne tiez vcera muz nieco doniesol - cernicovu borduru - mam z nej radost ako male decko. Ale prekvapenie to nebolo - to som si rozkazala 😀 tak zevraj to mam predcasne ku dnu matiek 😀 😀

zdenallicka
22. feb 2012

@jakelina Krémy jsem v tom nedělala, jen bílky a těsto na korpusy..

jakelina
22. feb 2012

@simasa musím být ráda za takový, ten co hřeje, to bych musela péct pět dortů týdně 😀 😀 Investuje dobře, to máš pravdu. My nepijem nekouříme, tak budeme spolu šlehat. 😀 😀

mizulienka
22. feb 2012

@simasa mas krasne torty 😉 a po cernicovej bordure som aj ja velmi tuzila, az som si ju sama kupila 😝

marci2305
22. feb 2012

Moja ďalšia pre Matejka.. 😉 😉 Taká maličká pre synčeka, ktorý má rád Doru 🙂

mima1311
22. feb 2012

Babulky ....mam doma kokosove a orieskove salko , aj maslo ...bude z toho krem ? co este do toho a postup ...prosiiiiim .
Zajtra sa mi ohlasila navsteva ,, este ze sa ohlasili,, a hned doobeda , tak uz teraz chcem upiect a obchod je uz zatvoreny 😠

mizulienka
22. feb 2012

@mima1311 je to klasika salko? ak ano, tak to uvar a potom uz iba vyslahaj s maslom

vecernicci
22. feb 2012

tak jsem si děvčata dneska hrála s perníčkama, už konečně dělám velikonoce, už jsem se k tomu dokopala 😀

lucula73
22. feb 2012

@jakelina to sú najlepšie roboty aké možu byť,všetky súčiastky kovové,prežije aj tvoje deti,nielen teba 🙂

mia1111
22. feb 2012

babulky, tak ja som tú prvú tortu na zakázku zobrala a vidím to tak, že ani spať nebudem do budúceho víkendu 😅 . Idem objednať tie farby, len ešte čakám, na ten odtieň, snáď mi @mariann2 poradí 😀 . A chceli nechať všetko na mňa, no tak to mi až slabo prišlo, nakoniec som z nej vypáčila, že plnka môže byť nejaká s maslom, čoko alebo karamel, tak aspoň to, tak rozmýšľam, že by som skúsila čoko+ višne a korpus dať aký? Klasický mramorový bude myslíte OK? Alebo aký sa k čokokrému s višňami hodí najviac? Poraďte babulky skúsenééééé 😵. @mizulienka - chcela by som skúsiť ten varený čokoládový krém, čo si s ním bola taká spokojná, s čím si ho kombinovala Ty? 😵

mia1111
22. feb 2012

@vecernicci - nááááááááááááááádhernéééééééééééé 😵 😵 😵 😵

mia1111
22. feb 2012

@vecernicci - to máš tie väčšie, či menšie vajíčka? Viem, že tie formičky sú v dvoch veľkostiach...