Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
10. okt 2011

@bzucinka2 myslim, ze ked nastriekas trblietavym sprejom tak by mala byt trblietava 🙂 alebo vcera som pozerala v telke, teta postriekala kvietky takym sprejom - vraj lepidlo- a to posypala takymi trblietkami... no trblietalo sa to nadherne... len neviem kde dostala ten lepidlovy sprej. pozerala som to na anglickom programe wedding tv 😉

79zuzana
10. okt 2011

dakujem vam za vsetky "paci sa mi". Ani si neviete predstavit ako to potesi a povzbudi k dalsiemu tvoreniu.

mariann2
10. okt 2011

@danciacik na stretku robila tie vlasy vyšľahaným bielkom s cukrom nad parou, priniesla si to z domu v sáčku so špičkou, ja robím vlasy strojčekom na rezance, alebo keď je menej tak lisom na cesnak 🙂

dadka212
10. okt 2011

@katulkaaaaaa hej čítala som tú tému...no tam sú niektoré fakt totálne slepice...ja som sa o tom presvedčila, keď tam dal cukrárMiroslav svoju svadobnú...niektoré že wau, no ale potom, to začalo že to nerobil, že neexistuje aby to dokázal, taký skok v tvorbe, neveria a podobne....pritom on chudák má len zlé vyjadrovacie schopnosti....nemyslím si, že by to neurobil, tu na SK by sa hneď našiel pravý človek čo to stvoril...pozri len na niektoré čo vyšilujú, keď od nich niečo skopíruješ...

danciacik
10. okt 2011

@mariann2 jaaaj ďakujem, škoda dúfala som že to bol nejaký krém ja tie vyšľahané bielka veľmi nemusím. Radšej ostanem aj ja pri strojčeku na rezance. ďakujem za radu 😉

reruna
10. okt 2011

@pristela nádherně namalované!!! to jsi myslela jaké obyčejné barvy z tesca? práškové? Já jsem jednou malovala gelovými na SFV a taky jsem to jen ředila vodou ne alkoholem a šlo to dobře, ale tak na tebe se nechytám ani náhodou
A to číslování stránek mě pěkně namíchlo, speciálně v tomto tématu nebo jiných s recepty, kde se odkazuje na konkrétní stránku je tohle na houby, chci zpátky rolování stránek!

pipka
10. okt 2011

@alenv ja púrave tie snehove vlocky uz mam z minuleho roku 😉 tak musim teda zbehnut do kauflandu u nas a pokukat 😉

pristela
10. okt 2011

Jeej holky vsetkym vam dakujem , to ma taaak potesilo až ma zub prestal bolieť 😀

@reruna jo obycajky praskove s tesca
Holky vsak vam dam potom ulohu doniest potahovanu tortu do 1kg maximalne1,5kg 😝

@anibas 😀 ja som videla na nete naaadhernu scooby doo, taku strasidelnu, so strasidelnym domom a duchmi celu fialovu+cierna, aaale ja to mam pre 4rocne dievcatko, tyak neviem ci by sa jej nebala a neplakala, asi dam radsej pestru a podklad ruzový +fialový, aach jo

Holky ja na TOM vobec nechodim , len niekedy do galerky mrknem, kašlite na nich staci chodit sem tu su vsetky holky zlate a hlavne ochotne pomahat 😉

pristela
10. okt 2011

inak ja som tiež teraz objednavala z MMB a taak sa na to tesim , len som bola malinko nastvana, ale tak snad po mesiaci sa to už podari 😠

lussy23
10. okt 2011

@adul67 krásna @pristela 😲 😲 😲 😲 😲 😲 perfektné,, dokonalé, nádherné, nemám slov. @mariann2 -nádherné dielka

dm1
10. okt 2011

@katulkaaaaaa tu diskusiu som citala len som sa nestihla zapojit. Pisala si tam aj urcitu mesacnu ciastku ktoru si na tortach zarobila. Chcela som mat dotaz ze ci uz to bola suma osetrena o naklady za vodu, elektrinu, plyn alebo cisto len rozdiel co za torty dostanes - material. Osobne si myslim ze tortovanie je len prilepsenie k rodinnemu rozpoctu a uzivit sa z neho nejako neda. Teda da ak by si si nekupovala vobec ziadne dalsie pomocky, novinky.... a bolo by objednavok moc tak vtedy ano prijem by bol vyssi ako niekde predavacka v obchode to je jasne 😉 .

@pristela a v com si sa nahnevala? lebo mne z MMB este ani neodpisala. Ale chcem ist buduci tyzden k segre na moravu a tam je kvantum cinakov tak mozno kupim aj tam nieco

pipka
10. okt 2011

@bzucinka2 ja mam priamo takuto gelovku ruzovu..ze pink 😉

eliska22
10. okt 2011

ahojte, kočky robila ste už niektorá nákladné auto, ale nie ako 3D tortu......lebo ja mám požiadavku na tortu na ktorej má byť tatra, ale nie taká pidi, taká väčšia 😒 čo myslíte, mám ju urobiť z punčoviny a potiahnuť ? viete poradiť niečo? aj som hľadala na nete postup a nič som nenašla 😔

pristela
10. okt 2011

@dm1 aale, ja som si u nej objednala pred mesiacom, hned som jej objednavku aj zaplatila bo som chcela stihnut termin ked mi bude mama posielat baliky z Prahy , cakala 1den na tovar-perly, ked ich dostala napisala mi a že ked nabehne platba hned posiela.POtom dlho nic, pak mi pisala že dostala este tovar nech mrknem, mrkla som priobjednala 😀 pakj zase dlho nic, a potom mi pisala že jej umrel pc, a že ani platba jej nedosla nech napisem fakturacne znova/ i ked ich mala v tom maily na spodu 😀 / napisala som znova pozrela banku, platba v poriadku odisla hned v den mojej objednavky, tak sme zase len mailovali zas som priobjednala, ted cez vikend doplatila, som jej pisala že som to chcela do 10.10 stihnut /co bol mesiac 😢 /a nic, pisala že dnes beži na postu s tym, ale to už i tak nestiha, no nevadi, hlavne že konecne už poslala, inak bola stale velmi mila a ochotna, len slo mi o cas, púerlz som potrebovala na tu svadobku a nic

simasa
10. okt 2011

Nasla som krasnu stranku s navodmi na stencils:
http://www.designerstencils.com/How-To.aspx

jakelina
10. okt 2011

@pristela ona je paní trochu zmatkář, já jsem s ní taky měla trochu problém. Má tři malé děti a asi nestíhá. Kolikrát je na počítači kolem půlnoci a nebo mi mail posílá v 1 ráno.

miciatko
10. okt 2011

@pristela a aj ostatne dievcata ako platite ked objednavate z mmb z ciech, ja som si teraz objednavala a sa mi tazko zhanal niekto pri hraniciach no nakoniec som ho nasla ,ale pani z mmb som poprosila o dobierku,ale este mi nenapisala ci suhlasi,tak neviem ci aj nieco objednam 😒

mizulienka
10. okt 2011

@dm1 Dani neoplatilo by sa to ani keby si mala napr 10 tort tyzdenne? Neviem sice aka ciastka ide na odvody, co asi nie je mala ciastka, ale nasa znama prisla o zamestnanie, tak zacala piect a vravi, ze uz ma tolko zakazok, ze musi odmietat torty, pecie asi tak 10 tort tyzdenne.

@katulkaaa zalezi, ci ozaj budes mat tych toriet dost, aby si si vedela na seba zarobit, lebo ked cez vikend uroibt 4 torty,co robis teraz, tak za cely tyzden tych 10 urcite das.
No je to nestaly biznis, ale asi tak, ako kazde podnikanie. Ani kadernicka rano neviem, ci jej pride 1 alebo 5 zakaznici do dna.

pristela
10. okt 2011

@miciatko no ja mam mamu v Prahe, tak ked mam posty viac nazbieranej u nej tak mi to posiela po jednom panovi alebo to posle autobusom 😀 a platba, ja mávam objednavky aj z čiech, tak tam mam otvorený aj ceský ucet 😉 ciže platím prevodom cez IB

pristela
10. okt 2011

Baby odvody su spolu 160€ mesačne, čo je des ☹ ☹ ☹ ale prvy rok sa plati len zdravotka co je 46€ aj par centov

mizulienka
10. okt 2011

@pristela tak to je riadna palka 😕

miciatko
10. okt 2011

@pristela tak to mas super .. .

pristela
10. okt 2011

@jakelina jo jo ja som to aj chapala, a aj som si myslela že ma v tom chaos, pre mna je vždy doležitejsie ci je mila 😀 a ona bola, to beriem podla seba tiež chodim spavat okolo3rano , deti mam sice len dve 😀 no chodim este opatrovat pol rocne krsniatko 😉 a mailov mi denne chodi moc ☹ a tiež mam niekedy v zákazkach chaos 😀

anibas
10. okt 2011

@mizulienka na 1O torty potrebuješ druhú chladničku - koľko stojí chladnička ?? a myslím si, že ak bude robiť viac ako 6 torty - tak musí ísť dole s kvalitou vzhľadu torty, pretože nebude stíhať sa s ňou pohrať 😉 a ja sa radšej hrajem s 3 ako rýchlo robím 6 torty

dada78
10. okt 2011

@pristela aj iné tortičky, potrebujem tlačítko wow wow wow, lebo páči sa mi je slabé slovo, neskutočné šikulky, radosť sa od Vás učiť 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

daducha
10. okt 2011

@pristela sa picnem, je to nádhernéééé,uzasne kvety,neskutocny talent 😵 ,klobuk dole

mizulienka
10. okt 2011

@anibas jasne vsetko toto treba brat do uvahy, ci ist do toho alebo nie...ale pocitam, ze, ked tie torty bude mat rozdelene na cely tyzden, tak bude viac casu sa s nimi vyhrat, ako keby ich mala iba na vikend...ale mozno sa mylim, ja neviem, iba nahlas uvazujem 😉

pristela
10. okt 2011

@dada78 počkaaaj odo mnas a neuč!!! ja som tiež iba žiak, pečiem kraatko a ucim sa tu od holiek 😵 niekedy mi tu až sánka padne ake naaadhery, fakt uuužas

@mizulienka ked chces ist na živnost s tortami musis byt vyucena v odbore,alebo cez niekoho kto je v odbore a co je najtazsie, musis mat schvalene miesto hygienou, co byva hodne problem, oni ti nedovolia ani len to mat tortu v chladnicke, ktoru použivate ako rodina, na torty musis mat zvlast atd , atd. oni su dost prísny 😖
ale držim hodne palcoky ak by sa ti to podarilo a bavilo by ta to 😉

vlada111
10. okt 2011

@mizulienka krásne ako vždy. Ozaj, už ich nemáš také oblé tie torty 😉

mizulienka
10. okt 2011

@pristela to ja nechcem ist na zivnost, to iba @katulkaaa hodila do plena otazku, ci by sa to oplatilo a ja iba reagujem na jej otazku 😉
mne zatial drzia miesto v praci, tak sa vrtim asi tam a pecenie si necham iba ako hobby 😵