Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
13. okt 2011

@pristela no som rada ze som pomohla ale idu tam tie baterky take male ako do hodiniek a jedna stoji 1,85e....cize nakoniec ma vaha vysla na 12e 🙂 za 13e maju myslim v lidly

vlada111
13. okt 2011

@dadka212 no super, aj keď mne to nesúri. Má tam už aj farby? Idem kuknúť.

katulkaaaaaa
13. okt 2011

@dadka212 dadi ja by som to nerobila,ja som tu pouzivala do jahodoveho zeasanu,len som rozslahala a bolo
baby poradte mi na stvorec 36cm kolko si mam zarobit zeasanu?minule som neodhadla mnozstvo bolo toho ako na tri torty 😠

jakelina
13. okt 2011

@raci já rozšlehám 1 máslo a do toho jenom zašlehám tu kostku toho kaštanovéh pyré. 😲

pipka
13. okt 2011

@katy1979 a ktora lidlova kati, trvanliva ci klasicka v kelimku?

katy1979
13. okt 2011

@pipka to bola klasicka v takej cervenej krabicke

katy1979
13. okt 2011

@katulkaaaaaa podla mna aby tam islo tak liter tekutiny t.j. slahacky aj vody dokopy

mia114
13. okt 2011

Ahojte, dakujem sa vsetky pekne kometare k fotkam 😵 😵
Inac ja pouzivam len slahacku z lidla tu v cervenej krabicke a som snou dost spokojna, z horkej cokolady parizsku slahacku mam vzdy super, ale z bielej cokolady sa mi nejak nedari, uz sa ju aj bojim spravit,z e sa mi zase zgrcne. baby aku pouzivate bielu cokoladu? ci to neni aj v cokolade ze sa mi vzdy pokazi, minule som pozuila taku obyc z bily, bo inu som nemala.
a ta tortova slahacka z tesca taka v bileej krabicke segra z nej robila parizsky krem a bol total husty ze potom pridala do neho este z normalnej slahacky 😅 takze hustota je urcite z tej tortovej slahacky dost

zdenallicka
13. okt 2011

@lusil2005 Ten jsem přesně dělala já!!! 😀 😀 Je to jednoduché...🙂

jakelina
13. okt 2011

@zdenallicka dej mi svoje FB stránky, odkaz. Ráda bych tě měla v přátelích a podívám se i na dortíky

79zuzana
13. okt 2011

@zdenallicka aka krasna torticka 🙂

dievcence, tak sa vytesujem,,, dnes mi dosla cast mojej objednavky z ebay z ciny... ozdobny valcek, vytlacatka listky na ruze 3ks a vytlacatka motyle 3 ks... vsetko som som odskusala a su super, vyzeraju uplne ako originaly, len s tym rozdielom ze stali o 80% menej 😀 😀 😀
valcek bol od tohto predajcu.. posiela aj na sk za free postovne 🙂 http://www.ebay.ie/sch/Cake-Decorating-/57211/i...

lucula73
13. okt 2011

@dadka212 ty si kúpila od Raja šľahačku 36%?lebo tú čo som sem ja hodila ten obrázok to nebola od raja a stála skoro 2 eurá 😕 😕

dadka212
13. okt 2011

@lucula73 nekúpila len som ju videla v obchode...neviem na 100% či bola od Raja ale stála niečo vyše eura neviem presne 1,50 asi? ja som sa len pýtala, či je vhodná aj na zohrievanie na parížsku šlahačku

pristela
13. okt 2011

@zdenallicka ahoj ja ta tiež požiadala, mas tam asi milion torticiek 😉 uužasne

reruna
13. okt 2011

@raci já jsem zkoušela dva různé krémy z toho kaštanového pyré a držely dobře oba, jeden byl s máslem a zakysanou smetanou a druhý byl se šlehačkou v prášku a mlékem. Ten s máslem byl o něco pevnější

pipka
13. okt 2011

@katy1979 aha cize trvanliva 😉 uz viem, dik.

miciatko
13. okt 2011

@79zuzana tak to je super ze ti to prislo .. .., ten valcek v prepocte n eura ta kolko vysiel??

pristela
13. okt 2011

☹ tak som sa dozvedela teraz, že holka chce scooby doo postavicku na tu tortu, krucis a ja som mala taku krasnu 2D vybratu, vsetky postavickove sa mi nepacili bo scooby sa vymodelovat asi pekne ani neda ☹ tak som zufala asi celu noc budem modelovat psa 😢 a to absolut neviem akeho a ako pak z celou tortou, aaach som z toho smutna ☹

79zuzana
13. okt 2011

@miciatko valcek ma stal 5.99 eura ... postovne bolo zadarmo 🙂 🙂 🙂 uz som ho skusala ale len tak na linke 🙂 v sobotu skusim takto potiahnut tortu 😀 😀 😀 uz teraz mam stresy

daniz
13. okt 2011

@zdenallicka paráda, aj musím všetky moje hodiť na FB.Ach, len ten čas.... keď ho nieto ☹ ☹ ☹

daniz
13. okt 2011

@dm1 ozaj lopta sa podarila.. bola na 1* ...vychválená..

raci
13. okt 2011

@reruna
@jakelina
@dadka212
no já jsem si říkala taky že to udělám jen s tím máslem, ale na sobotu mám dělat panenku (takovou tu z bábovky) a oni nechtějí nic máslového... 😝 šlehačku mám práškovou takový růžový sáček z Kauflandu, tak asi zkusím nějakou jinou.. 😕 a ještě jsem se chtěla zeptat, před potahováním to mažu máslem s nutelou, stačilo by kdybych to omazala jen marmeládou, nebo se to bude 'topit'??? 😕 😅

yamahafazer
13. okt 2011

@dm1 prosim ta nevies ako je to stym stretkom v trencine ci sa uz nasla niaka miestnost a kedy by to asi tak bolo?

jakelina
13. okt 2011

@raci můžeš jenom marmeládou nebo nutelou, to by taky nechtěli???

pristela
13. okt 2011

@zdenallicka aj na tuto som mrkala, už sa mi o obrazkoch so scoobym bude aj snivat ☹ ona praveže chce 3d postavicku. Inak by ma piclo keby mi rano napise na tie torty co som jej posielala obrazky že može byt 🤐
som chcela nieco taketo len by tam bol aj ten shagy a bola by v ružovo fialovej bez poschodia : http://www.flickr.com/photos/lennyespinoza/2638... mne sa tato hodne pacila

jakelina
13. okt 2011

@pristela ten je boží a ty barvy, takové nikdy nenamíchám 😒