Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
18. dec 2011

zienky chcela by som vas poprosit o vas nazor. Jezisko mi oznamil, ze si mozem vybrat kuchynsky robot pod stromcek, nech mam trosku ulahcenu robotku v kuchyni a nemusim tam stat s mojim malickym rucnym mixerom 😉 Vybrala som si tento: http://www.electricshopping.ie/kitchen-cooking/...
Myslite, ze bude dobry ? Aky pouzivate vy? Dakujem za vsetky rady 🙂 🙂 🙂

katulkaaaaaa
18. dec 2011

@marci2305 ahoj goralky su umele,kupila som na peceniehrou.sk 🙂 teraz maju niektore v akcii

vera_vila
18. dec 2011

@79zuzana Jak by řekl můj táta - Kenwoodem nic nezkazíš, podle něj jsou Kenwoody nejlepší roboty... Já si budu asi pořizovat Bosch 4835...

janulkamartinko
18. dec 2011

Ahojte spolubojovničky :D aj ja sa pochvalim svojou velkou,tazkou tortickou na stuzkovu,robila som dalsie dve ale neodfotila som :(( ale som sa cosi nanervacila,z tolkych pismeniek mi hrabalo 🙂 ale zvladla som to... najvacsia sranda bola prejst cez dvere,tych mini bolo 30....

janulkamartinko
18. dec 2011

Potrebovala by som polutovat na tento tyzden mam vianocne 1200 ks pecenie a manzela mam v nemocnici :( nema mi kto pomahat s malym,skoncim na sedativach asi :(((((

marci2305
18. dec 2011

@katulkaaaaaa Ďakujem za infošku.. 😉

79zuzana
18. dec 2011

@vera_vila dakujem... v Irsku sa Bosh velmi nepredava, tak neviem porovnat,,, vedie tu hlavne kenwood, tak dufam,ze bude dobry 🙂 este skusim prehladavat 🙂

jakelina
18. dec 2011

@janulkamartinko chudě malé 😉

vera_vila
18. dec 2011

@79zuzana Myslím, že ten Kenwood je na roboty hodně dobrá značka, jak říkám, náš taťka mamce a babičce odmítl koupit cokoliv jiného, jen Kenwood. Jestli jsi pro něj rozhodnutá, tak neváhej... Aby ho Ježura stihl donést 😀

csina
18. dec 2011

@marci2305 ďakujééém.. 🙂

vera_vila
18. dec 2011

@janulkamartinko No, tak to Ti teda ani trochu nezávidím... Tak snad bude malý hodný, aby jsi to všechno zvládla... A manžel ať se brzy uzdraví...

Já jsem právě dopekla várku lineckého, zítra budeme zdobit ty naše perníky a mazat linecké, a pak mi ještě chybí vanilkové rohlíčky... A přemýšlím, jestli udělám nějaký dortík, nebo s ním počkám až na Silvestra...

janulkamartinko
18. dec 2011

@jakelina
@vera_vila dakujem Vam maleho mam anjelika len ci to so mnou zvladne.....

adrianai
18. dec 2011

ahojte kočky, neviem ako vy, ale ja neviem kde mi hlava stojí, už ma chytá ten predvianočný zhon 😀 pridám aj moje posledné tortovanie, na vianoce tortu nezvyknem piecť, bo koláčov a zákuskov je fúra... a vy?

vera_vila
18. dec 2011

@adrianai No, já peču akorát perníčky, linecké a vanilkové rohlíčky, letos výjimečně bude i kilo cukroví od cukrářky... Jinak jsem vždycky upekla nějakou lepší buchtu, kterou normálně přes rok nepeču... Ale že bude kilo cukroví, tak asi dort nechám až někdy na oslavu příchodu nového roku... Jinak - moc krásné dortíky... Hlavně ten první...

vera_vila
18. dec 2011

@janulkamartinko Určitě to zvládne 😉

jajuuus
18. dec 2011

ahojte kočky, prosím vás, na poťahovanie je lepšie RDI alebo PDT??? s čím sa vám lepšie poťahuje??? ďakujem 😉

tamichloe
18. dec 2011

@lussy23 dakujem 😵

tamichloe
18. dec 2011

@janulkamartinko krasna 😵 😵 ,no taak to maš teda toho dost a čo mamina alebo svokra?? 😵

lamps
18. dec 2011

@janulkamartinko súcitím s tebou, ale neboj zvládneš všetko, čo ti treba zvládnuť a to, čo nestihneš nebolo dôležité 😉. A manželíčkovi želám rýchle uzdravenie a návrat za vami domov.

lussy23
18. dec 2011

@vecernicci krásne tortička i chlapci

lussy23
18. dec 2011

@adrianai krásne torty. na tej prvej sú naozajstne ovocie a čokoláda?
@janulkamartinko nádhera

mizulienka
18. dec 2011

@jajuuus Jani ja ti neviem poradit, ja pouzivam iba smartflex, ale vie, ze tu baby pouzivaju PDT viac ako RDI aspon podla mojich znalosti.

@janulkamartinko tak drzim palce, nech je manzel cim skor doma a zdravy 🙂

mrka2
18. dec 2011

@adrianai jaaj, mnaam, tu prvu by som si hned dala... normalne mi slinky tecuuu 😝 😉 🙂

vlada111
18. dec 2011

@jakelina ja rum tiež môžem. A kopeeeec 😀 😀 😀

mariann2
18. dec 2011

@jajuuus ja používam len PDT a robí sa mi s ňou super, s RDI skúsenosť nemám

mariann2
18. dec 2011

tak ešte vám pridám posledné dve tohtotýždňové, moja prvá slaná sa celkom podarila, hoci som sa toho bála a inak ja neviem, čo si ľudia myslia, dnes som mala objednávku na 1.1., 😒 neviem, nerozmýšľajú, nechcem predsa stráviť Silvestra v kuchyni

jakelina
18. dec 2011

@mariann2 jsou perfektní 😉

viva13
18. dec 2011

ahojte, súrne hladám niekoho kto by mi upiekol tortičku na 30.12 by som to potrebovala lokalita Nitra, pečie tu niekto torty na objednávku, dakujem velmi pekne 🙂

jajuuus
18. dec 2011

@mizulienka ďakujem ti zlatíčko, ty mi vždy odpovieš ako prvá 😉 🤐 (a niekedy tu už len ako jediná... kde sú tie časy, keď na jednu otázku človek dostal aj 10 odpovedí... 😒 ) u nás je smartflex dosť drahý a chcem si ho nechať len na modelovanie... PDT a RDI sú cenovo viac dostupnejšie, a sú aj vo väčšom balení, tak preto vyzvedám 😵
@mariann2 ďakujem za odpoveď 😉

dm1
18. dec 2011

@jajuuus RDI je dost makka isto viac ako PDT. Zalezi ci to chces ozaj iba na potahovanie. S RDI som robila aj moju vcerajsiu rychlovku sme isli vinsovat dnes tak som vcera nieco zbuchala aspon na rychlo 😝