Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
12. jan 2012

@mizulienka prave som dostlaa mailom tvoju torticku ako predlohu 😵 . Aky je ten svet maly 🙂

lenocka23
12. jan 2012

@eliska22 ja som davnejsie nasla aj v tescu na zlatych, raz dokonca v hypernove ale v LM....

mima595
12. jan 2012

ahojte, ja mam zajtra prvu objednavku za peniazky..tak stresujem kvalitne...myslite, že piatok 13. je dobre znamenie??? 🙂 😎

a este sa nam pokazil PC, davali sme preinstallovat a zmizli mi vsetky torty, co som mala uložene na inspiraciu ☹

mizulienka
12. jan 2012

@dm1 to vazne? a ktoru? 😉

eliska22
12. jan 2012

@dm1 no aj tu väčšinou len v lidli, ale viem, že niekedy majú aj v tescu 😝 joj kedy už budú tie americké dni 😔

eliska22
12. jan 2012

@lenocka23 skúsim tam poslať zajtra mm 😝

ikula2
12. jan 2012

@mariann2 jejda veeelmi dakujem a prosim ta ty mas ten kamion tiez tak robeny z tou podtackou? Nezosuchne sa to?

eliska22
12. jan 2012

Alebo ma napadla ešte jedna vec, dá sa niekde v Blave kúpiť už hotová hmota, je tam taká predajňa, hlavne čo bude zajtra otvorená? Ja som taká ťava, som si to nechala na poslednú chvíľu, ale nie úmyselne, len sme už čakali po vianociach na výplatu 😅

mizulienka
12. jan 2012

@zuba monika sa mi uz ozvala 😉

vera_vila
12. jan 2012

@ikula2 Já jsem na té podložce dělala auto dlouhé asi 40 cm a nesesune se nic... Ten dort je tak těžký, že to na tom drží jak přibité...

79zuzana
12. jan 2012

ahojte 🙂 som sa stazovala, ze nemam co piect a nabehli mi susedky, ze ci upeciem torticky na vikend, pre istotu tri 🙂 Este som nikdy nepiekla naraz tolko vela 😲 😲 😲
Chcem vas poprosit. jedna torta ma byt okruhla poschodova a tema dinosaury. Prosim, nemate nahodou niekto torticku pre inspiraciu s temou dinosaurov? Nie modelovanu 3D. Tie nerobim, lebo ani neviem. Nieco jednoduchsie... prosiimm.

ikula2
12. jan 2012

@mima595 tak drzim plalce nech vsetko vyjde este lepsie ako si predstavujes a piatok 13steho isto dobre znamenie aspon nezabudnes 😀

ikula2
12. jan 2012

@vera_vila dakujem, prosim ta a z coho si si urobila tu podlozku?

gabka32
12. jan 2012

holky prosím o radu. chystám se udělat poschodový dort. jak pak ty patra na sebe, aby 1.držely a nesjížděly
a 2. jde to upevnit tak, abych horní vrstvu lehce sundala?
chystáme oslavu ročku na 2etapy, takže spodní dort padne v sobotu a horní v neděli 😀

mariann2
12. jan 2012

@ikula2 áno mám ho na podvozku, podvozok je prilepený na podložke a torta pricapená krémom na podvozok 🙂 robila som 2 kamióny s podvozkom, jeden precestoval v kufri auta celé slovensko a prežil to bez ujmy 🙂

vera_vila
12. jan 2012

@ikula2 z pevnějšího kartonu - nejlepší jsou prý krabice od zeleniny ze superkarketů, jsou krásně pevné. Vystřihla jsem si tvar, potáhla stříbrnou folií (něco jako celofán), udělala ty "nožičky" a pak už jen dala na tác a skládala na to dortík. Ani jsem to tam na to ničím "nelepila", ten dort byl sám o sobě dost těžký, takže se z té podložky ani nehnul

zuba
12. jan 2012

@mizulienka Tak super, mne nie, ale tak nevadí Danka to objednala -teda tak dúfam 😉

zuba
12. jan 2012

Baby môže byť do mascarpone aj biela orion čokoláda - je v pohode?Lebo figaro som nezohnala a teda viem, že Milku ste vraveli, ženie,a el neviem ako je na tom Orion

alenv
12. jan 2012

holky já se tu tak nervím.. radši to nechám na zítra, když je ten pátek 13 😀 😀 😀 😀 😀 dělám ten křivej dort, ale mám tak nadýchaný piškot, že se to taaaak blbě dělá, ještě nevim proč nemám tak hustej pařížskej krém.. no nějak jsem to splácala, potáhla.. a zítra ozdobit dneska už na to nemám nervy.. dělám jen dvě patra a už tak je to šíleně těžký a musel jsem ten vrchni menší díl dost zpevnit, aby se mi to nerozjelo 😠 😠 😠 😠 no vrrrr

vera_vila
12. jan 2012

@alenv buď ráda, že máš nadýchaný piškot... Já se ty piškoty prostě asi nikdy nenaučím... Já mám pocit, že to, co do té formy naliju, tak z ní potom i vyklopím... I když mi připadalo, že jsem to měla krásně napěněné to těsto... Tak budu muset udělat ještě navíc 1 světlý a 1 tmavý plát, abych tu Kitty měla prokrojenou aspoň 2x a ten plát měl aspoň 1,5 cm výšku... Já mám šílenou spotřebu vajíček... Na jednu Kitty mi to vychází na 21 vajec, to je děs...

ikula2
12. jan 2012

@vera_vila @mariann2 dievcata dakujem musim sa nad tym zamysliet, len kartony uz nemam, dufam ze zozeniem
@zuba ja som robila s orion nam bola chutovo velmi vyrazna tak ju nepouzivam, ale aj Milka moze byt, ale inac ja pouzivam z tecsa alebo billy taku nemecku schogetten a je cenovo naj aj chutovo

katy1979
12. jan 2012

@vera_vila ak robis na plech a tri korpusy tak mas spotrebu 21vajec. troska moc

@zuba ja davam orion a v pohode

@eliska22 jasne ze da bud v cukrarskychpotrebach na dlhých dieloch alebo v tortomanii ta je pri mileticke len v piatok byvaju zatvorený takze im musis zavolat a dohodnut sa.

vierkasteffi
12. jan 2012

aké mate skusenosti s pečením v plynovej rúre?

dm1
12. jan 2012

@mizulienka tu krtkovu 🙂 . Len to chcu akurat ked ma mm poobednu tak to chcem zamietnut ale pisala ze aj presunu oslavu ak nemozem tak neviem ci vezmem 😝

alenv
12. jan 2012

@vera_vila fakt.. já ted dělám ten dvojpatrový a mám ho fakt dost vysoký a měla jsem to z 12 vajec 😀 😀 😀 😀 jenže zase jak je to měkoulinké tak se mi to křivé špatně dělá, potřebovala bych ho tvrdší, přitom jsem ho dělala už ve středu ráno 😠

vera_vila
12. jan 2012

@katy1979 Na dva plechy jsem dělala. 7 vajec na jeden... a mám to akorát tak vysoké na jedno prokrojení a potřebuju aspoň dvě. Když prokrojím na dvě, tak mi vzniknou pláty zhruba 1cm a to mi přijde dost málo...

mizulienka
12. jan 2012

@dm1 Dani to je sranda, ja som dnes tiez dostala objednavku na tu krtkovu az na 3.4. 😀

vera_vila
12. jan 2012

@alenv 12 vajec na jedno patro nebo na obě? A jak velké formy?

larah
12. jan 2012

@ikula2 ta cokolada je najlacnejsia v lidli ci to nie je ona