Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
28. feb 2012

@lamps krásnunká tortička @eliska22 suprová gitara @zlatat nádherné narcisy @lusil2005 waw ako živá 😲 @mamina1978 krásna torta a Marek je veľmi šikovný, krásne ozdoby
@janulkamartinko ake zlaté bábo

larah
28. feb 2012

a romantikus ku kavicke 🙂 🙂

lussy23
28. feb 2012

@larah neskutočné 😲 nádhera. aj tá ku kávičke je krásna
@mariann2 krásna
@makinka2 ja používam formu od bonboniery

alicc
28. feb 2012

@pristela dakujem velmi pekne, citat nestiham, takze preto som sa pytala 😅 😉 este raz dakujem

simasa
28. feb 2012

@lusil2005 no tak sme ti to s @jakelina vyriesili 😀

lusil2005
28. feb 2012

@simasa len to je take - nenapadite. len obciansky. a obciansky je tenucky, torta by bola hruba. to som skor rozmyslala ze urobim stol, a na tom spravim obciansky.

reruna
28. feb 2012

@makinka2 motýlci ti stačí i dvě velikosti, ale zase ta druhá sada je i s vypichovači, ale zase je dost drahá, na mmb je mají za polovic...drátky nevím, já jsem si původně objednávala bílé, ale na lístky jsem zjistila, že by lepší byly zelené, tak jsem si objednala i ty a pásku taky mám bílou a zelenou....

makinka2
28. feb 2012

@reruna jsem laik (blbá) co jsou vypichovače? 😅

akme
28. feb 2012

moja včerajšia 😝

reruna
28. feb 2012

@makinka2 ta první sada máš jen klasickou vykrajovačku, ale ty s tím vypichovačem mají takovou pružinku - takže vykrojíš, stačíš pružinku - otiskne se do hmoty ten motýlek, no a pak to krásně tím vypichovačem vytlačíš ven...

akme
28. feb 2012

babulky nemáte inšpráciu na jednoduchu tortušu s Mickey Mousom a fotopostup na Mickeyho 😝

vlada111
28. feb 2012

@maca77 a nevieš aký to bol?

makinka2
28. feb 2012

@reruna děkuji 😉 A hlavně za tan MMb ted nakoupím v tom e-shopu jen co potřebuju na tento dort a zbytek na MMb. Nebo nevíš jestli jsou tam i gelový barvy, nemůžu je tam najít.

pristela
28. feb 2012

@akme cicus mne sa dnes trafate kazda do toho co robim na vikend 😝 tomáša 😀 a mickey ale tu zensku minnie ? len ja som mala nakazane 2D takze som vyrezavala hlavu a to dam na tortu , dole asi uz len maslu a hotofka 😉 este by som mala stihnut dnes vyrezat list marihuany 😕 tak este ten musim na nete vyhladat 😕

reruna
28. feb 2012

@makinka2 jo ta paní na mmb má i barvy, má toho spoustu...i hmoty http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=230945

lamps
28. feb 2012

dievčence práve som sa dozvedela, že 21.4. bude v PD tvorivé stretnutie cukrárok. Chystá sa tam niektorá z vás?

vladka1
28. feb 2012

@lamps nádherná 😉

artepf
28. feb 2012

@akme taky jsem zrovna dokončila Mickey a Minnie, příští týden mám dělat dortu s nima a ještě jejich "klubíkem", dobrý fotopostup je tady:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...
šlo to docela dobře podle toho 😉

florentina
28. feb 2012

Ahoj holky,
to jsem si zase naběhla, do jaké diskuze jsem to vlezla, vy toho teda popíšete, kdo to má číst 😀 ...tak snad se nikdo neurazil, byl to humor...snažila jsem se vás poctivě dočíst a dozvěděla se spoustu zajímavého. Ale strávila jsem nad tím hodinu a půl na úkor práce, kterou teď budu horko těžko dohánět, takže se obávám, že do budoucna to teda nebudu stíhat. A je mi jasné, že kdo nečte, má pak blbé otázky, protože se ptá třeba na to, co bylo už řečeno...tak se na mne holky případně prosím nezlobte, když budu mít ty blbé dotazy...
Jinak zase samé krásné dorty, holky jste moc šikovné.

@dm1 spajdlu? To je asi špejle, že? No tak navíc mám problémy i s jazykem, no je to se mnou tragické, tak za to se omlouvám taky, hau... tak jestli to chápu dobře, tak do toho brčka se může dát ještě špejle pro zpevnění. Ale pokud používáš ty originál dortové "podpěry", tak předpokládám, že ti je pak lidi vrací, že?

@lusil2005 ta želva je opravdu neuvěřitelná, nádhera. Četla jsem jak jsi ji barvila, psala jsi, že jsi ji dobarvila kakaem...tedy normálním kakem a ten se taky ředí pár kapkami alkoholu?

@lamps nádherný dortík, ta mašle, kterou je obvázán je pravá, či také jedlá? A jakými barvičkami maluješ na dort?

holky a co je to PDT...hodně tuto zkratku používáte a já ji neumím rozluštit.
a ještě jeden dotaz pro všechny....vídám i na potahovaných dortech ozdoby z krému...například "kuličky" jako zakončení u kraje, nebo jak to popsat. Používá se na to nějaký spešl krém, nebo krém který používám do dortu /nějaký máslový např./ můžu použít i na to zdobení? A pokud ho chci obarvit, tak můžu stejnými barvičkami jako potahovku? A krém navrchu dortu na potahovce, nerozpouští ji nějak?

Všem moc děkuji za odpovědi.
Flo



😅

lamps
28. feb 2012

@florentina tá mašľa je pravá - saténová stuha 😅, maľujem práškovými aj gelovými farbami. Krém môžeš farbiť tými istými farbami ako poťahovku a tie guličky okolo torty sa robia pomocou formičky 😅

daducha
28. feb 2012

@mizulienka
@rogerka dakujeeeeeem 😵

artepf
28. feb 2012

jo a dort by měl vypadat zhruba jako tenhle na fotce, jen tam ještě bude i ta Minnie a přidám určitě nějaké kytičky atd., aby byl trošku veselejší 🙂

eliska22
28. feb 2012

@florentina PDT je pasta dama top hmota na poťahovanie 🙂 🙂 🙂

njonja
28. feb 2012

@drobec33 no venujem sa velmi kratko. Prva torta bola sice v septembri, ale dokopy som ich spravila osem. Ale treba len zacat a sama uvidis, ze s kazdou torou budes lepsia a lepsia. nie je to ziadna veda a hlavne dievcata tu su velmi zlate a vzdy rady pomozu. Som sa na to dala len vdaka nim, lebo som vsetko odkukala od nich🙂 A cas mame asi vsetky len po veceroch, ved pri detoch sa to asi ani inac neda...

79zuzana
28. feb 2012

@miciatko nemam ziadnu predlohu, len mi nakreslili, ze ako si predstavuju tortu, tak to skusim nejako tak vymodelovat. Postavicky aj palmy uz mam hotove a ten ostrovcek asi urobim tak, ze skusim potriet potahovku vodou a posypem hnedym cukrom. Dam toho cukru viac, ze ak nahodou by sa to zosypalo, tak nech aspon nieco zostane 🙂

lusil2005
28. feb 2012

@florentina ja som ju farbila len tym kakaovym praskom. bez alkoholu. nasucho 😅

reruna
28. feb 2012

@florentina PDT je pasta dama top potahovací hmota, ty kuličky u kraje dortů bývají většinou taky z hmoty natlačené v silikonové formě. Krémy se dají taky barvit gelovými barvami i práškovými, ale na hmotu jsem ještě nezkoušela, tak nevím, jak se krém na hmotě chová, máslový by asi neměl být problém. Kakaem se dá bavit normálně štětcem i na sucho