Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
18. mar 2012

@dm1 a z akou hmotou robis? mne to dokonca aj s RDI-ckom ide ak ho necham obschnut 😲

mizulienka
18. mar 2012

@janula.h krstna bude mat narodky alebo na krstiny potrebujes>

mizulienka
18. mar 2012

@dm1 so smartflexom dani, mozno to musim iba nechat trocha vyschnut, musim skusit este raz, lebo mi tam lezi a vobec ju nepouzivam.

janula.h
18. mar 2012

@mizulienka krstniatko synovec 🙂 bude mať rok 🙂

artepf
18. mar 2012

ahoj holky, potřebovala bych prosím poradit - když připevňujete kytičky na drátek, jak je tam přichytíte, aby se drátek neprotáčel? Viděla jsem ve videopostupech, že se má udělat očko a kulička hmoty, do které se to očko uchytí, ale stejně mi to tam moc nedrželo a protáčelo se to 😒 . Nemám s tím vůbec žádnou zkušenost a chtěla bych vyzkoušet narcisy a tulipány, ale bez drátků mi asi moc nepůjdou co? 😕 Předem moc díky 😵

dm1
18. mar 2012

@artepf a mas dratik opradeny? tzn. uz potiahnuty paskou? ak nie treba omotat pasku okolo. Ono to treba tak akoby popriplacat pripadne namocit koniec do jedleho lepidla

dm1
18. mar 2012

@mizulienka tak so smartflexom som to robila viac krat a pohoda tak treba nechat asi len trosku obschnut a pojde to. Mne ked sa lepilo a ponahlala som tak som urobila klasika cez sacok a bolo

artepf
18. mar 2012

@dm1 zkoušela jsem to jen s holým drátkem, ale už jsem si objednala i pásku, no ale to jedlé lepidlo taky nemám, tak snad to nějak zplácám bez něj 😅 , díky za rady 😉

mariann2
18. mar 2012

@pristela už som rada, že mám tú moju "kariernu škridlovu" za sebou a ty svoju svadobnú isto zvládneš, nepochybujem o tom, si neskutočne šikovná

ajka82
18. mar 2012

@mizulienka ja som smartflexova ...to vyschnutie trosku by malo pomoct ...a mne ked sa narychlo nedarilo, som trosku potrela olejom, vtedy som nevedela ze aj cez sacok sa da vykrajovat(este v zaciatkoch)

janula.h
18. mar 2012

@mizulienka krásne ďakujeeeeeem si zlatá 🙂 idem študovať segra furt niečo vymyslí 😀

ajka82
18. mar 2012

@artepf ja som citala kdesi na TOM ze staci aj trosku do vody namocit dratik obaleny, som tak robila kvet a v pohode 😉

mariann2
18. mar 2012

@lussy23 ďakujem za pochvalu, anjel má tváričku z formičky, ostatok som ušúlala sama 😉

janula.h
18. mar 2012

@mizulienka jeeeeeeeeeeeeeej tak táto to bude krásna je už si ju viem predstaviť v hlave 🙂 super to je ona ĎAKUJEM

artepf
18. mar 2012

@ajka82 díky za radu 🙂

ajka82
18. mar 2012

baby prosim tuto ta hriva je asi zo sulcekov poskladana ze a oci namalovane nejakym carovnym sposobom asi? 😅 http://farm4.staticflickr.com/3167/3109818539_9...

79zuzana
18. mar 2012

@lifinka ja mam tu abecedu, velku aj malu a je super 🙂 odporucam ju 🙂 uplne lahucko sa mi s tym robi 🙂

janula.h
18. mar 2012

@mizulienka akurát som ju ukázala sestre a tá zhíkla že to je to pravé orechové 😀 takže máme tortu ĎAKUJEEEEEM

yokralovnayo
18. mar 2012

boze baby ako to všetko stíhate pri detoch?? 😵 ja idem budúci týžden na svoju prvú poťahovanú tortu, mamka má narodeniny.. 😉 som zvedavá ako to dopadne všetko... a ešte ju potom previezť sa SVK.. Poctivo vás čítam každý deň ked malá zaspí ... idem ešte popozerať ako sa robia ozdoby... tak držte palce!!! 😀

yokralovnayo
18. mar 2012

a žienky ked potrebujem tú tortu na sobotu ráno, kedy mám začať s prípravou?? tak v stredu? neskazí sa to ? alebo neuschne? 😅

dm1
18. mar 2012

@yokralovnayo zalezi ako mas cas korpus si mozes upiect kludne aj v stredu len si ho riadne zabal aby neobschol

yokralovnayo
18. mar 2012

@dm1 do alobalu? folie? a do chladničky?

jakelina
18. mar 2012

@yokralovnayo do sáčku a někam do špajzu, ale dej ho tam až vychlazený, ať ti nesplesniví.

yokralovnayo
18. mar 2012

@jakelina dakujem 🙂 a ked ho budem prekrajovať tak sa to nemrví ?? to je moja nočná mora... 😝 😝

dm1
18. mar 2012

@yokralovnayo ako pise jakelina nechaj uplne vychladnut a sup do sacku, folie s nim. Do ladnicky netreba

yokralovnayo
18. mar 2012

@jakelina jééj ty si tiež z ČR??

ajka82
18. mar 2012

@mamina1978 podla tej prvej idem robit tortu, ale levika chceli ako z levieho krala, podla toho co mi poslali 😒
to bude asi atrapa tisicrocia 🤐 😀
ale dakujem, ten lev na prvej sa mne paci, aj je jednoduchsi podla mna 🙂