Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
16. nov 2012

jaaj , ja inteligent 🙄 , že idem sa prihlasit do toho PE 🙄 a zrazu mi bliklo 😀 😀 vsak ja som vtedy na záááhorííí 😀
Vzdy ked je nejaky kurz tak som odcestovaná ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ sa nikdy na žiaden nedostanem ☹ umriem nevzdelanááááá ☹ ☹ ☹ ☹

lamps
16. nov 2012

@pristela no žiadna nevzdelaná neumrieš, to je tak preto, že ty žiadne kurzy nepotrebuješ, vieš?

sisix
16. nov 2012

@monikapo od koho je ta cokohmota? A je dobra? Diky

dadka212
16. nov 2012

ahojte, pridávam svoje dnešné ako sa mi len nechce na zajtra mám 2 a ešte som ani piecť nezačala 😝

nika1985
16. nov 2012

@lamps kde je o tom prosim ta pisane mozno by som isla dam manzela k starkym aj s malou a nech sa staraju 😉

anicka87
16. nov 2012

Kocky poradte, robila som tortu a ta plnka mi trochhu akoby vyteka po bokoch, co styym? ako tam dat ten maslovy krem teraz? som uuuplny zaciatocnik, robim torticku pre syna. ci novu spravit?

79zuzana
16. nov 2012

@anicka87 skus trochu tu plnku postahovat dole a tak na to natri maslovy krem - len maslo a cukor, tak nahusto, aby ta spodna plnka nemala odkial vyrazit 🙂

aduskatt
16. nov 2012

@anicka87 najskor tu tortu dobre zachlad, potom obtri maslovym kremom, znova zachlad a az tak potahuj

simasa
16. nov 2012

@anicka87 Daj ju na par hodin zachladit. Aka je to plnka?

anicka87
16. nov 2012

@79zuzana
@aduskatt
@simasa dakujem kocky, ja som strasne nesikovna asi... je to krem zlaty klas, tvaroh a pochutkova smotana a cukor a na tom ovocie

79zuzana
16. nov 2012

ahojte, tak tu je moja lod 🙂 konecne dokoncena... je obrovska... na more som pouzila 18 vajicok a na lod 24 😀 😀 😀 O hodinku ju idem odviezt, ale poslala som im foto a velmi sa pacila 🙂 tak dufam, ze bude aj nazivo 😝 Postavicky prosim nekritizujte... oni tu lepsie nevideli, tak su stastni aj s tymi mojimi 🙂 Dakujem za vsetky rady.

79zuzana
16. nov 2012

@anicka87 nic si z toho nerob, kazda sme nejak zacinali...ja uz peciem rok a stale robim plno chyb 😀 😀 😀 Ale poradim ti, nabuduce ked budes plnit tortu len, tak aspon 1-2 cm od okraja nedavaj ziadnu plnku 😉

dadka212
16. nov 2012

@anicka87 ja to robím tak, keď mi "vytrča" plnka z torty, že vezmem lyžičku pekne kolom dokola krém nahrniem na lyžicu vyhodím ten zbytok krému lebo mi to nechutí už 😝 a potom dám maslový krém....

zabka88
16. nov 2012

@79zuzana ahoj, mne sa inak tie tvoje postavičky veľmi páčia, sú také okaté a pôsobia veľmi freeeee 😀

dada2007
16. nov 2012

baby.....nejaké recenzie od vás naň???? dakovalaaaaaaaaaa
http://www.nay.sk/bosch-mum-4655-eu/d-281446-c-...

anicka87
16. nov 2012

@dadka212
@79zuzana dakujkem moc kocky, torta je zachranena 🙂 a este mi mozte poradit na com valkate potah? ja mam z cukrikov a neviem ci na cukre ci na solamyle. dakujem 🙂

jakelina
16. nov 2012

@anicka87 buď na cukru nebo na Solamylu

sisix
16. nov 2012

@dadka212 Ahojky nemas postup na tu hlavu? Diky

anicka87
16. nov 2012

kocky uz som asi fakt otravna ja viem 😀 ale na aku hrubku je idealny potah?

dadka212
16. nov 2012

@sisix ahoj nemám postup, je robená z burizonovej hmoty trocha omaslovaná a potiahnutá...nie je to zložité len pracné 😝

lamps
16. nov 2012

@anicka87 tak 4 mm 😉

mrka2
16. nov 2012

@dadka212 ta je uzasna! 😵

@79zuzana super lod!!! a aj postavicky 😉

vecernicci
16. nov 2012

@lifinka já už jsem v poho, ale moji všichni chlapi jsou nachcíplí 😝 tenhle týden jsem si radši vzala jen dva dorty, ale příští už jedu naplno, zatím jich mám pět, ale myslím, že tak dva tři ještě přibydou 😉
a těsto na perníky je ve dvojce v receptech, mám úúúúúplně stejný jako lusilka a super se z něj dělá, právě jsem napekla ze dvou dávek na kouličky a věnce 😉

yamahafazer
16. nov 2012

toto je prva torta ktoru upiekla moja dcerka pre naseho tatinka k narodeninam a je perfektna je tam karamelova slahacka a take snehove cesto co je iba na lyzicky takze nepotrebovala ani vahu lyzice odratala a ja som len rozbila vajicka a dala do truby inak sama vsetko robila aj krem varila aj slahala aj potahovala ja som len rozvalkala hmotu a vsteko si uhladila aj farby si povyberala aj zahladila tortu no sikula je to moja mala 😵 a pismenka som akurat je vyrezala a to som jej len dala ako maju ist po rade a uz si sama brala a davala na tortu.No som na nu moc hrda na moju sikulku ma to v krvi uz ma moze hocikedy zastupit 🙂 len sa musi este naucit vazit a vajicka rozbijat 😀

yamahafazer
16. nov 2012

a toto je jedna moja dnesna

anibas
16. nov 2012

@anicka87 a dala si želatinový stužovač ????

simasa
16. nov 2012

@yamahafazer Teda to je fakt sikulka mala 😵

anibas
16. nov 2012

@yamahafazer Ja odpadnem !!!!!!!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 Perfektná je !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vecernicci
16. nov 2012

@mima595 já potírám až po vytažení z trouby, pak se krásně lesknou 😉
@lamps já jsem si včera hodinu muchlala měsíční mimčo, to je tak krááásný pocit a jak voní 😵 ale zase to byl kluk 😔 mně ty holky prostě nejsou souzený 😉

lamps
16. nov 2012

@vecernicci ja mám doma štyri kúsky a chodím ako taká závisláčka ku kamarátke, ktorá má 4-mesačného Miška a očuchávam ho a stískam, vždy prídem od nej v dobrej nálade, keď sa malý na mňa vyškiera. Ty počuj tomu never, že by to bol znova chlap, u nás bolo tiež dievča až na tretí pokus 😀 😀 😀