Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
13. apr 2013

@mariann2 krásné jsou

@daducha dokonalé dorty

alexandrakocikova
13. apr 2013

@jakelina a možno to malo byť s Y 🙂)) ja ti neviem, som si to vôbec neuvedomila..ale volali mi, že takú dobrú tortu ešte v živote nejedli..že boli nadšený..a za y nič🙂)))

artepf
13. apr 2013

@anibas objednávala jsem ji loni tady: http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi..., ale už nemůžu najít tu velkou, tak dávám odkaz aspoň na malá písmenka, ale určitě ji v nějakém vašem e-shopu najdeš 😉

jakelina
13. apr 2013

@alexandrakocikova to je hlavní, ale mně to padlo do oka, protože jsem to ještě neviděla takhle napsané. 😀 😀 😀

aduskatt
13. apr 2013

@jakelina
@alexandrakocikova v slovencine je to s makkym "i"

alexandrakocikova
13. apr 2013

babule mám robiť tortu s antickými stlpmi ,niečo na tento štýl...chcem sa spýtať, čo mám dať po stĺpy? čo sa tam dáva,aby sa nezaborili do torty ?🙂))

jakelina
13. apr 2013

@aduskatt no tak vidíš, zase vím něco nového. 😀 😀 😀

alexandrakocikova
13. apr 2013

@aduskatt tak potom dobre🙂 ja som to tak automaticky písala🙂

aduskatt
13. apr 2013

@jakelina ja to viem len preto, ze som robila kamoske tortu a ta ma Matiasa, inak sa mi tam tiez lepsie hodi y🙂)

pralinka25
13. apr 2013

@jakelina aaaaa tiez som sa dala zlakat na tu tvoju roladu. velmi pekne dakujem aj ja za receptik je suprova 😵

lucula73
13. apr 2013

@mariann2 krásne sú všetky...a tá futbalka koľko asi vážila,ak mi možeš prezradiť?ja mám takú robiť o dva týždne a chcú s celou loptou a do 4kg....no neviem....chcem ich len na polku lopty ukecať 🙂
ďakujem....

babenky,všetky tortičky sú nádherné,krásne,fakt............obdivujem ich tu celý večer 🙂

timuss
13. apr 2013

ahojte dievčatá 🙂 potrebovala by som poradiť...som začiatočníčka čo sa zdobenia tort týka...ako pečiem už dlho, ale zatiaľ to boli len také torty pre rodinu "domáce", no teraz by som sa chcela pustiť do niečoho vážnejšieho...mala by to byť torta pre krstnú dcéru, motýľ...pôvodne som ju chcela jednoducho pokryť čokoládou a ozdobiť lentilkami, ale teraz rozmýšľam, že by som sa pustila aj do väčšieho projektu 😅 a nejako ju potiahla...kamarátka tiež začiatočníčka mi poradila poťahovú hmotu smartflex velvet...aké máte s ňou skúsenosti? alebo poradíte nejakú inú poťahovú hmotu? MMF nechcem, nechutí mi, inú moc nepoznám....koľko takej hmoty sa spotrebuje na jednu tortu? (korpus plánujem vyrezávať z cesta, ktoré upečiem na normálnom plechu) budem vďačná za každú radu 😅

broucek2
13. apr 2013

@timuss Smartflex mi vyhovuje. Ještě dělám ze sušeného mléka falešný marcipán, protože mi celkem chutná. Na potažení dorty o průměru 24 cm stačí bohatě jedno balení a ještě ti zbyde. Mléčného marcipánu si dělám na průměr 24 cm cca z 250 g sušeného mláka a 250 g mletého cukru.

79zuzana
13. apr 2013

Moja dnesna pracicka. Prvykrat som skusala cokohmotu a je super...

mariann2
13. apr 2013

@lucula73 spodok mal priemer 24cm, vrch bol pečený v 12 cm ikea miske, dnu bol jogurtový krém a mala 3300gramov ;)

lucula73
13. apr 2013

@mariann2 a do tej lopty si dávala krém iba raz či dva krát?
a veľmi ďakujem,moc si mi pomohla..........som v obraze 😉 .ešte čakám,čo mi odpíšu,či može byť teda aj malá lopta 😉

miika
13. apr 2013

Ahojte, urobila som synovi k narodeninam tzv. "hustu" piratsku tortu, ktorej potahova hmota aj korpus je cierny (pouzila som cesto ktore ide do red velvet torty, len som namiesto cervenej dala ciernu farbu), v polovici je pouzity cokoladovy krem a v druhej polovici pre milovnikov ovocnych plniek zase Cream Cheese Frosting doplneny malinami. Tortu sme porcovali na detskej oslave, kde bolo 12 deti, torta mala neskutocny uspech, uplne prvy krat sa mi stalo, ze deti zjedli cely kusok torty a odnasala som len prazdne taniere. Takze to bola pre mna najvacsia pochvala.

vlada111
13. apr 2013

@daducha juj si milá, ďakujem 🙂

mariann2
13. apr 2013

@lucula73 torta je plnená len raz 🙂 torta dva krát krém, tri krát korpus

vlada111
13. apr 2013

@daducha máš ich krásne ako vždy

zsuzsu
13. apr 2013

Naaaadherne torty 😵 😵 😵 😵 .
Ja som robila iba pre nas Tiramisu, a prvykrat som skusala tie trubicky (alebo ako sa volaju :D ) s cokolady. Tesila som sa ako mala ked sa mi podarili 😀 zasa som sa naucila nieco nove.

adrika202
13. apr 2013

torta pre zlatníka...horor,zadanie : zlata tehla ,Audi A6 a fotka šperkov ktore tam určite musia byť ...nič lepšie ako to dat na jednu tortu ma nenapadlo :O

vlada111
13. apr 2013

moje za posledné obdobie. Shrek pre synovca, Garfield malinká rýchlovka pre našu Alicku, lebo stále robím len pre druhých. Žralok pre kamarátkinho syna.

miika
13. apr 2013

@vlada111 krasne vies urobit tvaricky, aj ten garfield ako zivy a ten ksicht zraloka s nosom dohora je tiez srandovny, super praca

sticker
14. apr 2013

@vlada111 Tak ten Shrek je bombový!!!!! 😵 Všetky tri sú nádherné 😵

halienka
14. apr 2013

Ahojte babky, tento týždeň idem prvýkrát robiť vodu s pipingelom, kúpila som ho ale tam nikde nie je nejaký návod v slovenčine, stačí ho jednoducho zafarbiť gelovkou na modrou a tak použiť, či sa to ešte nejako riedi? Nemá nejaké muchy na ktoré si treba dať pozor? Ďakujem moc za rady 🙂

nika1985
14. apr 2013

mramorak,coko-jogurtova plnka s malinami 3,4kg
roladku som skusala mnam

denisak77
14. apr 2013

Ďakujem Vám všetkým za páčitká ,poteší to.

aduskatt
14. apr 2013

@halienka staci tak ako pises a tej farby staci veeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi malo🙂

anda1980
14. apr 2013

Ahojte žienky, krásne dielka ste opat popridavali!
Ak by ste mali cas, niektora ste tu nie tak davno davala krasny kosik s kvietkami, mohli by ste mi dat fotecku? prosiiim
alebo nejaku peknu tapetku? dakujem velmi pekne a krasnu slnecnu nedelu prajem! 😉