Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
24. apr 2013

ahojte zenusky, konecne mam hotovo a idem aj na poradu..bo neviem co si mam pytat, ked som aj figurky robila.
Takze baletka je 4kg coko korpus dole a karamel krem, hore svetly korpus parizska slahacka banan.
material mi vysiel na 18e kolko by ste si pytali. Je to pre kolegynu, tak od nej nemozem vela..ale zase 10e za pracu je asi malo.
potahovana je mliecnou hmotou, biele doplnky a kvietky su z WI aj baletka.

druha ihrisko z polplecha. Biely korpus jogurtovojahodovy krem, vaha 3kg..tiez mliecny potah, biele ciary branky a panak z WI, materilal 17e
No nevedela som co mam ratat za mrazene jahody, bo u nas v obchode nemali, pouzila som domace..20 dkg.

pristela
24. apr 2013

@florentina ja som vcera kupovala druhu formu, bo lahoda mat z kazdej po dve 😀 a videla som tam aj formu na tie slzy, normal predeleny kruh

florentina
24. apr 2013

@pristela super, děkuji...kouknu se. No tchán se nabídl, že mi udělá z nerezu "vyndavací" předěl do ráfku, ale než ho budu úkolovat, chtěla jsem vědět, jak se to normálně dělá, abych nevymýšlela nějaké blbosti, kdby to nebylo třeba...

nanima
24. apr 2013

@zuzana92101 dakujem za odpoved 🙂 .ja ho robim na piatok tak idem skusat .sama som zvedava co vytvorim 😀 😀

1zaza
24. apr 2013

pomoooc, nechápem to, vyšľahám maslo s karamelovým salkom, bolo tuhé a vznikne mi úplná voda, chuťovo ok, ale voda :O. Stalo sa vám to už?

jakelina
24. apr 2013

@1zaza ne, to se mi nestalo 😲 😲 😲

aduskatt
24. apr 2013

@1zaza tiez este nie

bambula1307
24. apr 2013

@timotejkabrejkova blahozelaaaaaame a drzime palciska, nech sa vam dari a pekne rastiete 😉

zuzana92101
24. apr 2013

@nanima daj potom vediet, ako sa ti to podarilo 😉, aj ja som zvedava, co mi vznikne 😝

1zaza
24. apr 2013

mňa natiahne! spravila som druhý karamelový krém, tentokrát je tuhý, ale sú v ňom kusy kryštálového cukru, asi boli v salku :(, dostávam infarkt 😒

jachin
24. apr 2013

@1zaza a nedajú sa ti tie kusy vybrať? ja stále robím takto karamelové salko + maslo a ešte sa mi nič s tým nestalo... 😕

salonka1981
24. apr 2013

Taká dnešná rýchlovka 🙂

1zaza
24. apr 2013

@jachin aj ja robím takto stále, toto je prvý krát, čo sa mi to stalo a ešte na svadobnú tortu ☹

dm1
24. apr 2013

@1zaza sa ti zrazilo preto ti zredlo musis to nahriat alebo vyslahat kusok masla a pridavat to k tomu opatrne

79zuzana
24. apr 2013

@luciahromadkova dakujem, uz som to polistovala hore dole ;)

lawli
24. apr 2013

dievčatá práve som zobrala tortičku na sobotu...zadanie ,okrúhla s penisom....nemám nič uložené, som sa nechystala na takú 😀 😀 😀 😀 😀 google 0 bodov ....prosím hoďte mi nejaké inšpirácie .....ďakujeeeeem 😵

timotejkabrejkova
24. apr 2013

@mimcak Ďakujem 🙂

timotejkabrejkova
24. apr 2013

@pralinka25 Ďakujem

timotejkabrejkova
24. apr 2013

@pipka Ďakujem, držte palčeky aj ďalej 🙂

timotejkabrejkova
24. apr 2013

@jakelina Ďakujem.

pipka
24. apr 2013

@pristela ja bych asi dala aj dzem 😉

reruna
24. apr 2013

prosím prosím nějaké ježečky nemáte? nejlépe svatební- jako nevěstu a ženicha, já jsem zatím nic moc nenašla

janula.h
24. apr 2013

@florentina ahojky no viem že to chcú ale v tom prípade si to daj zaplatiť naviac lebo takto urobíš 2 torty za jednu cenu ☹ ja som mala rovnakú plnku a urobila som kruh a rozrezala ho 🙂

zuul
24. apr 2013

@timotejkabrejkova blahozem a verim, ze zazraky sa deju.

dievcata v pondelok o 21,00 mi na ruku vyprsklo vela oleja horuceho, isla som si ho utriet a uz som si utrela aj kozu z ruky, takze chrbat ruky mam bez koze, a palec cely opaleny pluzgierovy. hned som isla na pohotovst.
dnes som bola na prevaz a teda vyzera to priserne.
torty na sobotu sm hned odvolala.
lenze mam zaplateny konecne kurz na kvietky do Ba v sobotu, a neviem ci tam mam ist, ci sa mi nieco bude dat robit s takou velkou obviazanou rukou?
hm?

pipka
24. apr 2013

@aktaka no neviem, ja by som taku zasielku asi ani neprebrala, pripadne hned reklamovala 😒
ved asi si zlavu nedostala, ze ti to prislo znicene, teda poskodene, ono to moze mat aj vplyv na kvalitu potahovej hmoty, nielen ze obal je poskodeny 🙄

aduskatt
24. apr 2013

@reruna páči sa🙂 síce málo, ale snáď pomôže

pipka
24. apr 2013

@reruna asi skor figurky ako cela torta, ale ved to urobis podla vlastnej fantazie 😉
https://www.google.sk/search?hl=sk&site=imghp&t...

ucitelka70
24. apr 2013

baby, prosím pekne, poraďte, v júni potrebujem tortu futbalovej lopty, nejaký návod, postup, recept a link, kde kúpim formu a farby.... díky krásne

@wew tu sa spýtaj za formy.....

aduskatt
24. apr 2013

@ucitelka70 na loptu najlepsie asi upiect korpus v miske

wera.g
24. apr 2013

jeeej moc moc ďakujem 😵 @luciahromadkova