Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
26. apr 2013

@dm1 tak tu druhu som uz tiez pozerala 😵 ale hentu co som ja dala uz som videla na torte a sa mi to moooc lubilo 🙂

dm1
26. apr 2013

@ajka82 bolo by fajn inak vidiet vsetky na torte aspon by si clovek vedel predstavit ake su vysoke tie vzory. ja som videla tu tortelino tie kvety a vypadalo to supeeer. henta druha co som davala je super ze mas naraz tolko krajok okolo torty aj svadobnej by to veru mohlo byt veeelmi zaujmave

halienka
26. apr 2013

babky, zostalo mitak za 2 PL krému puding+mascarpone, keď k tomu pridám kocku masla tak to môžem použiť na obtretie, či radšej nie?

lamps
26. apr 2013

@halienka ja by som to neriskovala

muffinka8
26. apr 2013

@jakelina hmmm, s dvoma stužovačmi to bolo len ako také obyč. vyšľahaná šľahačka. Uvidíme aké to bude pri krájaní.

muffinka8
26. apr 2013

Čokoládový korpus, nutela, banány a karamelová plnka.

79zuzana
26. apr 2013

@halienka ja to bezne pouzijem takto, ze zvysok plnky rozmiesam s maslom a potieram tym tortu a je to ok 😉

jakelina
26. apr 2013

Můj beruškový víkend, ještě večer dělám jednu a jeden krtečkový a to jsem šla spát v 1 ráno. 😝

jakelina
26. apr 2013

@muffinka8 ta myš je geniální

chavierka
26. apr 2013

Žienky, nemáte nejaký fotopostup či video na vláčik Tom?

mimcak
26. apr 2013

@muffinka8 Jejda tu myšku som si musela uložiť je geniálna,super. 😀

wera.g
26. apr 2013

@lilliaan ˇdakujem moc moc za pochvaly, veľmi sa teším že sa ti páči 🙂 ale bohužiaľ návod nemám, kvietky robím len tak z hlavy, mrknem na nejaké či už na tortách, alebo živé, ktoré sa mi páčia a snažím sa to spraviť tak, aby som bola spokojná 🙂
@kobrtko 🙂) už sa teším čo vymyslíš 😉

mimcak
26. apr 2013

@chavierka myslíš figurku či 3D?

chavierka
26. apr 2013

@mimcak takéto niečo 🙂

chavierka
26. apr 2013

@mimcak wau dakujem

mimcak
26. apr 2013

@chavierka za máličko. 🙂

eliska22
26. apr 2013

@chavierka jéj to je môj tomáš, robila som podľa toho postupu z dortomanie, čo ti sem dala link mimcak 🙂

lokalistin
26. apr 2013

Baby ja chcem piect 😢 😢 normalne ked nic nemam tak som nervozna zas som skusala nove muffiny uz mam plny mrazak bo ja zjem dva a ostatne strcim do mrazaku na inokedy 😒

amadora
26. apr 2013

@79zuzana ďakujem 🙂 nakoniec som vytrela formu kvapkou oleja a nechala hmotu 15 minút v mrazničke vo forme a išlo to perfektne von 😵

lokalistin
26. apr 2013

@dm1 ja som zatial nasla fotky na niektore taketo ,na tu poslednu zatim ziadne

lussy23
26. apr 2013

@muffinka8 krásna
@jakelina krásne lienočky

lokalistin
26. apr 2013

letim makat boze jak sa mi nechce 😝 😝 😝 😝 😝

lussy23
26. apr 2013

@lamps nádhernéééééééé waw
@lamps krásny kvietok @1zaza krásna@tamianati krásne
@bambula1307 jej krásne- čo je to za kvetinu?
@79zuzana krásne výtvory

pralinka25
26. apr 2013

ahojte dievcata. potrebovala by som od vas radu. budem robit svadobnu tortu moja prva. je to pre kamosku a dnes mi povedala ze chce stvorcove tie poschodia. len ja so stvorcovymi nemam odhad ake velke by malo byt napriklad spodne poschodie aby vo finale torta mala tych 8-9 kil. a na kolko krat plnite svadobky. 2x ci az 3x? poschodia budu 3.
budem vdacna za kazdu radu. ako pisem bude to moja prva ale aj posledna. potom uz poficim do prace tak nebude cas. tak by som chcela aby bola aspon k svetu :D

lussy23
26. apr 2013

baby ako je urobené to žlté a to ružové na tých dvoch tortičkách? tie také kvypky.

lamps
26. apr 2013

@pralinka25 ja mám formu 25 x 25 cm a keď ju dvakrát naplním, váži 4- 4,5 kg

lussy23
26. apr 2013