Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
13. jún 2013

@jakelina fuuu kuxyna snov 😉 nex sluzi k spokojnosti!

jakelina
13. jún 2013

Holky děkuji, navrhovala jsem si sama, tak mám radost, že si líbí i vám 😉

jakelina
13. jún 2013

@lamps tak šup šup bal kufr a budu se na Tebe těšit 😉

florentina
13. jún 2013
jenie123
13. jún 2013

Kocky.. prosim moc moc moc o pomoc.. robila som ananasovy pudingovo maslovy krem.. pekne sa mi to vsetko spojilo, len ked som don pridala ovocie, krem sa mi zrazil.. uz som skusala dat krem nad paru a vyslahat, ale akosi to nepomaha.. mate este niektora radu.. rozmyslala som, ze tam pridam ole, aby sa to spojilo.. dakujem za kazdu radu..

aduskatt
13. jún 2013

@jenie123 do mixera ( nie slahaca)

sisix
13. jún 2013

@florentina jj vim koukala jsem. Ale postup tu nekdo daval a moc se mi libil. To je fuk. diky

jenie123
13. jún 2013

@aduskatt mixer nemam.. myslis, ze by to islo aj ponornym?

benjik
13. jún 2013

@florentina z toho eshopu jsem kdysi chtěla objednávat formičky,ale něco se mi nelíbilo v obch.podmínkách

aduskatt
13. jún 2013

@jenie123 skusila by som oslovit @pristela Žanetku, ona to riesi mixerom, ale ci skusala ponorny, neviem.......ale ono ti to rozslaha nozmi krem a v podtstate ten kov aj zahreje, tak mozno ano
alebo to slahni na chvilku do mikrovlnky, ked uz nebudes vediet nic rozumnejsie skusit

zuzana92101
13. jún 2013

@jakelina jeeeeeeeeeeeej, aj ja taku chceeeeeeeem. perfektna, uprimne 😉 zavidiiiiim. 🙂 🙂 🙂 Kolko pracovneho miesta...o tom mozem snivat sladke sny.

ajka82
13. jún 2013

o tomto bicykli sa mi uz aj snivalo 😅 dufam ze budu spokojni a prezije to cetu

ladkaspackova
13. jún 2013

prosím nevím čím mám natřít korpus když budu mít potah z marcipánu.....krém budu dělat smetanovotvarohový...děkuji..

ajka82
13. jún 2013

@ladkaspackova vyslahat maslo s pr. cukrom je najistejsie...ked budes mat odrezky z korpusu mozes do toho este rozmrvit 😉

pipka
13. jún 2013

@ladkaspackova urcite nicim co obsahuje slahacku, tvaroh alebo smotanu, pod marcipan jedine maslo s cukrom, alebo maslo z odrezkami z korpusu vymixuj, mozes pridat jednu lyzicku nutely 😉 ale musi byt vacsie mnozstvo masla ako cohokolvek ineho..ci pudingu atd. 😉

lamps
13. jún 2013

@jakelina ja sa teším, že ty sa budeš tešiť 😵 😵 😵 😵, ale si ďaleko.Ale kuchynku máš krásnu až cez minitor vonia novotou 😵 😵 😵

pipka
13. jún 2013

@ajka82 no dooobre si ho zmakla 😎 sikulka 😉

pipka
13. jún 2013

@jakelina naaaadhernaaaaaaaaaaaaa 😎 😎 😎 to sa ti bude pieeeect 😵 😵 😵

skoda, este ze nemas drez pod oknom, to je moj sen 😅 😀 😀

zuzka7512
13. jún 2013

@jakelina tá kuchyňa je nááááááááááááádherná...

lauraa
13. jún 2013

dievcata, prosim, mate niekto napad na nejaky krem , ktory vydrzi aj bez chladnicky par hodin a nepokazi sa? potrebujem upiect nieco na zaver roka do skoly ale, budu robit. tzv.bufet a na dvore bez moznosti chladenia.... takze dakujem za kazdy napad.....

jakelina
13. jún 2013

@pipka dřez pod oknem jsem měla dvacet let a teď jsem raději kousek posunula, vidím i ven a líp se mi myje okno. To je dost nevýhoda, že se pak špatně dostaneš k oknu, když ho máš nad dřezem a stříká ti na to voda, jak myješ a musíš to leštit skoro každý den.

ajka82
13. jún 2013

@pipka dakujem, este dufat ze cestou niekde prudko nepribrzdia aby vydrzal cestu 😅

79zuzana
13. jún 2013

ahojte, dlho som tu nebola, ale vlastne som toho ani nejak vela nepiekla. Moja jedina torticka z minuleho tyzdna, nebola som z nej prave najstastnejsia a velmi som sa tesila, ze ju nemusim odovzdavat ja, ale moj muz, kedze som nebola doma 😀
Joj dievcata, tak som vam stale zavidela, tie vase stretka na slovensku a teraz sme si uz konecne urobili aj my tu v Irsku take mini stretko slovenskych cukrarok.... joj, tak fajne bolo. Mali sme tam aj taky kurz na modelovanie orchidejky, tak tu je moj vysledok 🙂 Normalne,ze som na to pysna a mam ho stale vystaveny v skrinke a ukazujem ho kazdemu kto k nam dojde 😀 😀 😀

florentina
13. jún 2013

@benjik no vidíš, k těm jsem se zatím ani nedostala, neb ten rozměr co potřebuji tam také nevidím...ty moje mají základnu cca 6,5cm a tam jsem viděla největší tuším 5cm...tak prostě budu muset něco vyrobit...

florentina
13. jún 2013

@jenie123 nevím, zda je to ještě aktuální, ale z mé zkušenosti např. sraženou omáčku v mixéru zachráním a tyčovým mixérem ne ☹ ... jako poslední možnost vidím krém nechat povolit, propasovat přes sítko, aby jsi zachránila aspoň něco a krém pak něčím nastavit a případně zpevnit i tím ole...já takhle jednou zachraňovala a zachránila, ale je to hrozná práce...

ajka82
13. jún 2013

viem, ze niekto tu nedavno zhanal ako urobit vankusik, len uz nepamatam kto... tak kuk 😉
http://www.cakebook.it/tutorial_torta_torta cus...

katkak23
13. jún 2013

@aadulik2110 ja som upiekla v dvoch miskach mramorak zo 6 vajec myslim priemer 20 a 22

jenie123
13. jún 2013

@florentina je to aktuálne.. Mne to pokazilo to ovocie.. Ešte som rozmyslala vyšľahať ešte jedno maslo a do toho pridávať postupne tento krém.. Myslis, že by to išlo..? Alebo vyskusam to ole.. Zrazenu parížsku sa mi podarilo zachrániť s ole.. Musela som vybehnúť von s malou, tak ma ten krém ešte doma čaká.. Skusim si od našich požičať mixér a snáď to pomoze.. Len dufam, že je funkčný..

jenie123
13. jún 2013

@aduskatt jej viem, citala som že ona tuším všetky plnky mixuje.. Skusim si ho zohnať

simasa
13. jún 2013

@jakelina krááásna kuchyňka 😵