Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
11. aug 2013

@wera.g ja nemám slov si fakt dobrá skutočne pekné a hlavne tak pekne zladené farby s tým ja mám problém. V byte navrhujem všetko ja ale čo sa týka farieb koniec to manžel a pri tortách musím sa vždy inšpirovať farebným prevedením na nete 😀 A vraj ženy majú cit pre farby ja som asi omyl 😀

jakelina
11. aug 2013

@maya30 ano ztenčím kulatou kosticí.

iwulka23
11. aug 2013

Ahoj kočky,pridávam moje včerajšie/dnešne 🙂))

s krajkou som robila 1x...

iwulka23
11. aug 2013

Kočky,ktoré ste skúšali aj Magic decor aj Sugar dress na krajky,napíšte mi +- oboch..ktoré je lepšie a prečo 🙂 dakujem 🙂

elamaslakova
11. aug 2013

@wera.g Nádherné tortičky

mrka2
11. aug 2013

@wera.g waaw, uzasneee 🙂 kraaasne!!!!

wera.g
11. aug 2013

@mrka2 @elamaslakova @akzuzs
@florentina
@vecernicci
@muffinka8
@maya30
@florentina ženušky mooooooooc moooooooc vám ĎAKUJEM za krásne slová, veľmi sa teším, že sa vám moje tortičky páčia 😉 nooo je pravda že som toho posledné týždne mala veľa, hlavne v týchto horúčavách to bol zabiják, ale keď mňa tak teší keď niekoho tortičkou poteším, neviem hovoriť NIE 😀 už na tieto 2 týždne som ich strašne moc odmietla až mi srdce pukalo 😀DDD

79zuzana
11. aug 2013

tak a posledne dve zo vcera 🙂

jakelina
11. aug 2013

@wera.g kochám se u té nádhery, normálně jsem si na Tebe vzpomněla v pátek, že určitě makáš a potíš se jako já. 😀 😀 Všechny nádherné 😉

lamps
11. aug 2013

@maya30 to som nepísala preto, aby ste mi tu hromadne dávali hlasy, ale preto, že ľudia fakt asi majú divný vkus 😝

nellynka
11. aug 2013

kocky, nemate nahodou nejake inspiracie na konsku hlavu, profil? dakujem.

brunila
11. aug 2013

@pristela díky za ty orchidejky,jen ještě abych docílila tak hezkou tu zelenou barvu...asi přidám kapku žluté 🙂

brunila
11. aug 2013

Děvčata já Ganache miluji,dělám dortíky které celé polévám,jde to hezky a ze ztuhléjo ganache dělám kuličky,které obaluji v kakau.Musí se pracovat rychle,taje to v rukách,ale ta slast v ústech.....

brunila
11. aug 2013

Tohle mám uložené o Ganache
Čokoládová ganache, vzdor svému půvabnému názvu, není nic jiného, než obyčejná omáčka ze smetany a čokolády. Má ale tak zásadní význam, že patří k základnímu trikovému repertoáru každého, kdo chce na svém vaření vybudovat závislost někoho jiného, a krom toho také každého, kdo svým vařením touží ohromovat davy.
Michael Ruhlman ve své knížce Elements of Cooking popisuje ganache takto:

Jakmile ganache jednou ve své kuchyni vyzkoušíte, propadnete totální závislosti. Je to s ní totiž zákeřně jednoduché. Prostě jen ohřejete vysokotučnou smetanu (tu ke šlehání) a nalijete ji na nalámané kousky čokolády. Po krátké chvilce míchání dostanete tekutý čokoládový samet, na který – za podmínky, že neprozradíte recept – se k vám budou trousit sousedi z dvoukilometrového okruhu.
Použít ho můžete na několik způsobů. Hodí se například parádně jako poleva na vaše pekařské výtvory. Jakmile trochu ztuhne, zůstane lesklá, hladká, a bude mít takové skupenství, které ji řadí přesně na pomezí mezi měkké a tuhé polevy. Základní poměr říká, abyste vzali tolik čokolády, kolik váží použitá šlehačka, tedy jedna ku jedné. Odtud můžete experimentovat na obě strany – pokud se vám hodí poleva spíš tekutější (třeba na ovocný pohár), uberte čokolády, a vice versa. Jestliže máte pár minut čas a nevíte, co s nimi, koukněte se třeba na YouTube, jak jednoduché to je.

Když tuhle čokoládovou slast necháte vychladnout několik poctivých hodin v lednici a pak ji několikrát proženete s metličkou na šlehání, získáte skvělou náplň. Ostatně co jiného je pravá pařížská šlehačka, než ganache s menším poměrem čokolády? Plnit s její pomocí můžete nejen dorty a věnečky a podobně hříšné výtvory, ale také třeba čokoládové pralinky. A pokud snad při přípravě do ganache také zamícháte trochu másla a cukru, po vychladnutí ztuhne natolik, že z ní můžete vytvarovat kuličky a obohatit svět o pár kalorických čokoládových lanýžů.
Poslední hříšné využití ganache, které mě napadá, ještě než mne omráčí vůně právě rozpouštěné čokolády, je horká čokoláda do hrnečku. A zde, ač se to na první pohled vůbec nezdá, můžete začít experimentovat, jak je vám libo, a výsledky pak zúročit v aplikacích .

lubi22
11. aug 2013

@wera.g - prekrasne torty 🙂

Pridavam moje dve tortičky pre mojho ocka k 60-ke. A obdivujem Vas za tie pocty toriet v takomto horucom pocasi, prihrievat si rurou v lete je riadne narocne.

elamaslakova
11. aug 2013

@brunila Úžasné tortičky , vyzerajú super , článoček o ganache si ukladám :D

maya30
11. aug 2013

@lamps ved ja viem ze si nepytala, ale dala by som ti aj tak, lebo tvoje torticky su krasne 😉

mamcas
11. aug 2013

@muffinka8 druhy 😀 ale prvy krat to bol klasicky kruh a bol makkucky, mnamkovy ako babovka 🙂 ved preto tomu nerozumiem...

simasa
11. aug 2013

Ahojte,
pridávam jednu pre moju neterku.

florentina
11. aug 2013

@simasa ten je dokonalýýýýýýý !!!! Ukládám do inspirací a hned si vysnívám,že někdo bude takový nutně potřebovat a ty dáš svolení k inspirování...kam na ty nápady chodíš...fakt pecka...!

marianabila
11. aug 2013

@simasa 😲 je nááádhernáááá.ako si urobila tie guličky?sú všetky rovnaké 😕

lamps
11. aug 2013

@maya30 😵 😵 😵 😵 😵 😵

simasa
11. aug 2013

@florentina
@marianabila
Ďakujem, baby. Ohľadom inšpirácie - to netreba vôbec riešiť, veď sme tu snáď všetky normálne 🙂
Guličky sú vyrobené v silikónovej formičke, bála som sa, že sa mi o nich bude aj snívať 😝 😀

lamps
11. aug 2013

@simasa práve som tortičku komentovala na fb, je nááááááááááááááááááááááááááádherná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamcas
11. aug 2013

@florentina no ono to asi tak nejak bude... hadam aj ja budem mat casom nesopkove 🙂 ja to totiz nechcem jest, lebo sak ma je dostvaj bez toho 🙂 xixi
@jakelina @pristela dakujem za postrehy 🙂 skusim prikryt a dat kustik vyssie 🙂

mamcas
11. aug 2013

@simasa ja nemaaaam slov 🙂 nadhera nadhera nadhera, dokonala torta do ktorej by som noz veru nezasunula 🙂 boze nechapem ako sa da take cosi vobec vymysliet... holt si pani tortarka 🙂

simasa
11. aug 2013

@lamps
@mamcas
Moc ďakujem 🙂

katarina51
11. aug 2013

@maya30 čítam trochu oneskorene ale prekrásne ich máš

simasa
11. aug 2013

@lamps Ja sa do takýchto súťaží už zo zásady neprihlasujem. To nie je súťaž o najkrajšiu tortu, ale o najväčší počet priateľov... 😝

nika266
11. aug 2013

@simasa tak ta je krásna heď si ju uložim,s dovolením 🙂