Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

h2
21. jún 2014

@pipka Ďakujem veľmi pekne, tak teda skúsim ten kokos, džem som dávala dovnútra ríbezľový, tak dám aj na boky. Trubičky doma nemám, ani dlhé piškóty a do obchodu už nejdem. Pre nás, "nepunčákov", robím ešte medový krémeš, takže z punčovej torty zostane určite. Kam Ti ju mám poslať? 🙂 🙂 🙂

pipka
21. jún 2014

@h2 no do Duuuuubravky 😀 😀 😀 zo Senca to nemas az tak daleko 😀

h2
21. jún 2014

@pipka Naši bývajú v BA, tam bude aj oslava. 😀 😀 😀

pipka
21. jún 2014

@h2 takze kam mam prist? 😕 😀 😀

h2
21. jún 2014

@pipka Na Račko, naši sú kúsok odtiaľ.

marianabila
21. jún 2014

@denisak77 🙂 zase nádhery 😉 ako vždy,len jedna vec mi tam vadí-tá silikonka na vrchných dvoch je taká veľká-nezvyčajná,torty sú úžasné,ale asi som neni zvyknutá na tu novú ozdôbku 🙂 ale ja si zvyknem 😀 si úžasná cukráročka 😉

laumi
21. jún 2014

tak po čase aj ja pridávam pár mojich 🙂 ĎAKUJEM za všetky predošlé pačítka 🙂)

mimcak
21. jún 2014

Takže tento víkend len jedna s plnenými mafinami ,ale zabralo to času ako keby som mala 4 torty 😝 😝 😝 Tortička mala krémovú farbu,ale na foto moc nieje vidno,lebo fotená vnútri,kedže mala 14 kg tak som s ňou nevládala vonku a mm nebol doma.

eliska22
21. jún 2014

@mimcak nádherná 😵

akapulko
21. jún 2014

@laumi prosim ta ako si robila tie branky lebo aj mna cakaju na druhy vyk a netusm ako ich dat tak pekne ????? 😝

laumi
21. jún 2014

@akapulko to sú kupené 🙂 🙂 takto by som to asi nedala 🙂

pppeeetttaaa
21. jún 2014

ahojte dievcence, tak tento vikend to mam uz za sebou nastastie.. vsetky boli viac menej na zelanie, akurat pri svadobnej som mala povinnych tych mackov.. kvety som si sama vymyslela.. skoro ma zabili.. moje prve na drotikoch.. ale dala som to :D

nika1985
21. jún 2014

@pristela nebola som si ista konecne ma po 3rokoch zobral mm na kavu tak som bola cela mimo 😀 mala som aj malu a krmila som ju len som zbadala tvojho synatora a az potom Teba a kym som prisla nato ze odkial a co uz si bola fuc nabuduce kricim 😉

muffinka8
21. jún 2014

@mimcak prekrásne 😵 smiem sa spýtať aké si mala rozmery poschodí a ako bola plnená torta? Aby som si to vedela predstaviť kvôli váhe, keďže aj mňa čaká jedna v septembri.

lokalistin
21. jún 2014

@mysiatkoo wooooooooooooooooow

akapulko
21. jún 2014

@laumi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a kde si ich prosim ta kupila????

pristela
21. jún 2014

@nika1985 tak na cafe ťa pozvem aj ja 😀 😀 😀 no ak som bola v meste s najmensim tak dobre ze si nekricala bo takeeee nervy som nan mala ze az para mi strííkala zo vsadial 😀 😀 ako ten dokaze cloveka vytocit to je az neskutocneeee ☹ ☹

79zuzana
21. jún 2014

Moja dnesna pracicka ;) Torta totalne skopirovana podla obrazka, ktory mi poslali 😀 Nemam rada takto kopirovat, ale co uz, chceli taku, tak je to tak. Inak v tomto pocasi som nasla aj jednu vyhodu. Vobec nepotrebujem jedle lepidlo, ta hmota bola taka lepkava, ze to drzalo vsetko samo len tak 🙂 Inak vcera rano ma tak kvalitne seklo v chrbte, tak som rada, ze zijem, a ako naschval, muz musel aj dnes robit, tak okrem pecenia mi tu zostali aj moje tri detuchy. Ale tak aspon s vysledkom som velmi spokojna. O pol hodku si to vyzvihnu, tak som zvedava na tie reakcie 🙂

evicaka
21. jún 2014

@79zuzana super 🙂

eliska22
21. jún 2014

angry birds dnes dokončená 😉

abriela
21. jún 2014

V sobotu, v nedelu je tu radost chodit. Pribudaju nadherne torty.

Baby, prosim vas kolko asi ganache je potrebne napr. na 20cm tortu vysoku cca 10cm (2x plnenu)?

maya30
21. jún 2014

ahojte kocky, pridam aj ja torticky z tohto tyzdna, este jeden tazky tyzden ma caka a potom uz vidim svetlo na konci tunela 🙂 aj ked celkom prestat sa mi nepodari, ale bude to neporovnatelne menej oproti terajsku 😉 Ta pre skolkarov bola do nasej skolky, bodky su vytlacene na fondane 😉 Polovnicku som robila podla obrazka, aj pepu a tie dve male na spolocnom obrazku boli ako darcek na oslavu pre nasich kamaratov 🙂

eliska22
21. jún 2014

@maya30 nádherná každá jedna 🙂

pipka
21. jún 2014

@maya30 kraaaaaaaaaasa 😵 😵 😵

mysiatkoo
21. jún 2014

@abriela 400g tmava coko a 200ml slahacka... cca... nieco ti asi zvysi, ale inak sa s tym nerobi dobre...

denisak77
21. jún 2014

@marianabila tvoje slová ma vždy potešia a tú formičku volá sa to fleur de lis som dlho zháňala,lebo nebola v našich obchodoch tak som poprosila jednu známu ona ju má origoš.priniesla mi výlisok a ja som posielala výlisok pánovi martinovi a on vyrobil formičku,tak sa z nej vytešujem a vymýšľam ako by som ju použila.Ale samozrejme tebe sa nemusí páčiť,ja to chápem ,každému sa niečo iné páči. 🙂

lucula73
21. jún 2014

@mysiatkoo ahojky,prosím ťa a ty tú ganache dávaš na nejakú plnku,či rovno obtrieš boky naplnenej torty?či tam niečo má ísť pod to.................ja som to skúšala,ale mne to zliezalo zo šľahačkovej plnky,ktorá mi zvýšila a som nou omazala tortušu.......katastrofálne to dopadlo 😕

mysiatkoo
21. jún 2014

@lucula73 nedavam tam nic, rovno to mazem na naplnenu tortu.. ta slahackova plnka tomu zrejme neurobila dobre 😒

eliska22
21. jún 2014

@mysiatkoo nádherné a tie delfíny achh 😵

abriela
21. jún 2014

@mysiatkoo dakujem za odpoved. Spravu som aj chcela adresovat priamo na teba 😉