Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

heni79
26. júl 2014

@lamps
Úžasné postavičky. 😵 😵 😵
Úprimný obdiv! 🙂

lamps
26. júl 2014

@heni79 ďakujem 🙂

reruna
26. júl 2014

Po dlouhe dobe jeden pro moji mamku, potah i ozdoby pravy marcipan, v tomto teple nic moc, jinak mramorak, tmavy mascarpone krem a domaci rybizovy dzem.

reruna
26. júl 2014

@lamps to je proste nadhera☆☆☆☆☆

reruna
26. júl 2014

@nika266 v to teple klobouk dolu, tolik dortu...ja jsem zvedava jak dlouho vydrzi ta moje, vezeme ji sice jen kousek autem ale v restauraci bude urcite 2hod stat...

grasie
26. júl 2014

@muffinka8 a to ako že spľasla? 😕

grasie
26. júl 2014

@lamps tá tvoja tortička je priam k sežrání 🙂 perfektná je 🙂

maya30
26. júl 2014

Dievcata robili ste uz tortu co ma navrchu obrazok ako z obcianskeho preukazu ? To musim sama dodat predlohu ci je na to nejaka sablona ?

muffinka8
26. júl 2014

@grasie normalne klesla asi o centimeter a vypucila sa na bokoch. Mala som pribinackovu plnku tak ci ta povolila alebo co. Som zvedava ked ju rozkrojim. Alebo to mozno vlhkom lebo posledne dni vkuse prsalo, torta bola cely den v chladnicke a v aute totalne zmekol potah tak mozno aj zato klesla ze nevydrzala vahu postaviciek ked bol potah makky. Inak toto sa mi este nestalo a to som prevazala aj vecsie torty v teple.

gabkostanka
26. júl 2014

Pridavam moju vcerajsiu k narodeninam pre mensieho syna, smartflex som farbila kakaom. Torta je klasicka piskota, kakaovy krem slahany nad parou a mandarinky.

pristela
26. júl 2014

holky vkladam a utekam , vecer vas pomrkám 😉

sikag
26. júl 2014

@lamps uuuuuuuzasna 🙂 tie postavicky mas neskutocne 😎 😎
@pristela prekrasna praca!

JA NECHCEM PRIDAVAT FOTKY PO @pristela 😀 😀 😀 😀 😀
tak vam dam najpv hadanku, kto uhadne ma u mna zmrzku. co predstavuje tato torta?

woman04
26. júl 2014

@sikag tak môže to byť mydlo s mydelničkou 😀,alebo mi ten znak pripomína spodok nejakej keramiky 🙂 ..a napadá ma aj kopu iných vecí 😀

sikag
26. júl 2014

@woman04 nieeeee 😀 😀 😀 este nejaky pokus?

sticker
26. júl 2014

@sikag Ja si to pozerám už 5 min. a neviem prísť nato, čo to je 😝 😀

sikag
26. júl 2014

prosim pekne je to brusny kamen 😀 😀 😀
dala som ho preto radsej na drevenu podlozku, lebo obdarovany je tak prirodne zalozeny 🙂
a este dalsie tohto tyzdnove vytvory

aduskatt
26. júl 2014

@sikag nejaky akoze domaci syr?🙂

sikag
26. júl 2014

@aduskatt tesne vedla 😉 😀 😀

mirinecka
26. júl 2014

@sikag domáce maslo 🙂

na dnes som si vymyslela čokoládovú tortu a skúšam ganache, chladnička na 5-ke a furt to poriadne netuhne :(

aduskatt
26. júl 2014

@sikag jj, precitala som si😀D

hannachd
26. júl 2014

@gabkostanka
ZDRAVIM, kedze ja som iba taky amater a pouzivam iba potahovku s cukrikov, chcela by som vyskusat si kupit smartflex. Kolko toho smartflexu treba mi objednat na taku torticku. Dakujem 🙂 A mozem to pouzit aj na postavicky ten smartflex?

ikula2
26. júl 2014

@lamps bomba bomba bomba nadherneee

ikula2
26. júl 2014

@hannachd na malu tortu staci 1kg a mozes aj modelovat, len v teple nevytvrdne tak rychlo, je tazsie modelovanie tak skor smartflex flower na modelovacky

gabkostanka
26. júl 2014

@hannachd zvyknem si objednat 1,4 kg, teraz mi prisiel s datumom spotreby febr. 2015, mal by stacit v pohode na 2 torty, modeluje sa z neho dobre aj na postavicky je fajn. Este odporucam objednat aj gelove farby podla toho ake potrebujete. Predtym som tiez robila z cukrikov, ale dost som sa s tym natrapila. Takto to je radost robit 🙂

akzuzs
26. júl 2014

No pridávam aj moje a trochu som prepadla robeniu cheesecakejsov. Robila som teraz jablkovo karamelový a ovocný. A skúšala som aj ťahanú štrúdlu. Tak to bola zábava. Až na tretí pokus sa mi ju podarilo natiahnúť ale som ju až moc natiahla ale nepotrhala sa našťastie 🙂

vlasta80
26. júl 2014

vcerajsia nocna, este jedna predo mnou 😝 😝 😝

evicaka
26. júl 2014

@maya30 ja som ju práve robila.... stiahla som si OP z google, syn to dal do skicáru, vymazal pôvodné iniciály a dopísal požadované.... prikladám fotku

zuzu188
26. júl 2014

Pre babku na 75-ku 🙂..rada vysiva,tak som jej urobila s vysivanim 🙂

sikag
26. júl 2014

@akzuzs mnam 🙂

79zuzana
26. júl 2014

ahojte kocenky, prosim vas, ktora peciete torticky v okoli Kosic, najlepsie Cana ? Dakujem ;)