Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
21. aug 2013

@dadussh ak nevadí odpoviem za @pristela 😉 keď ideš robiť písmenká treba hmotu vyvaľkať úplne na tenučko, potom ju nechať chvíľu obschnúť na vzduchu a až potom vykrajovať písmenká. A lištou pritlačenou na hmote treba pošúchať po stole, aby sa pekne odtlačilo celé písmenko, potom jemne klapnúť lištou o stôl a písmenko vypadne samo

pristela
21. aug 2013

@dadussh s tymi listovymi sa robí uplne najlahsie, vyvalkas hmotu na tenučko , nechas obschnut /nemusíš/ vykrojíš, klepnes o stol a je to , krasne ciste, rovne , neroztrapkane, netreba cez ziaden sáčik, igelit či aku somarinku , ked zadas do uja googla jasne ze najde aj video navod ako napr. tento asi štvrté video su pismenka z roznych líšt : http://tortyodmamy.sme.sk/taxonomy/term/236

mamcas
21. aug 2013

@lamps jo viem, len ci to este pojde 😲 idem skusitttt

mamcas
21. aug 2013

@lamps. takze uz to nejde ☹ uz su na seba prilepene a stvrdnute ☹ dokelu, ze ma to nenapadlo, no co moja prva vlnita kvetinka, dalsia bude lepsia 🙂 dakujem moc za pomoc, si poklad 🙂

lamps
21. aug 2013

@mamcas mrzí ma to, ale nebola som tu, ale ešte jedno riešenie je, vyskúšaj spraviť ešte jednu

dadussh
21. aug 2013

@lamps , @pristela dakujem, ste zlate, vyskusam 🙂. mozno je problem aj v hmote, ja robim z K2. ale tak inu sa mi zase neoplati kupovat, lebo nerobim tych toriet az tak vela zase

jakelina
21. aug 2013

@dadussh když se ti to hodně lepí, tak do ní zapracuj ještě ručně trochu cukru a půjde to líp 😉

mamcas
21. aug 2013

@lamps jezis cosi, ved to je len moja chyba, ze ma to nenapadlo... spravit este jednu je riesenie, ale tentokrat bude zcapnuta, ta Maja sa tam akurat zmesti, tak myslim, ze to bude ok. Nabuduce si urcite na podkladanie spomeniem 🙂 si strasne zlata, ze vzdy poradis, moooc dakujem 🙂

lamps
21. aug 2013

@mamcas ale neďakuj toľko a nechváľ ma lebo spyšniem 😀 😀 😀 😀 veď na to sem všetky chodíme, aby sme si radili, povzbudzovali sa 😅 😅 😅 😅 ja sem veľmi rada chodím, lebo sa tu nikto s nikým neháda a dobre mi to padne 😅 a tiež som začínala tak, že som bombardovala otázkami skúsenejšie tortáročky

viera6
21. aug 2013

prosím vas bude mi stacit mramorak z 10 vajec na velkost 32x25 na 2Xprerezat?

mamcas
21. aug 2013

@lamps je super tato tema 🙂 mna strasne bavi sem chodit 🙂
Ak teda neotravujem, nemas nejaky oblubeny recept na cokoladovu plnku? Ja totizcrobim len tu parizsku slahacku a rozmyslam, ci nevyskusat nieco nove, ale teda osvedcene, lebo pojde do torty mimo rodinu 🙂 viem, je zvlast tema na recepty,ale tvoja osvedcena neviem ktora je 😝

lamps
21. aug 2013

@mamcas no čokoládovú robím v poslednej dobe len parížsku šľahačku, ale táto 15 dkg čokolády, 1 dcl mlieka, 1 vanil.cukor, 3 žĺtky, 15 dkg kryšt. cukru - všetky suroviny okrem čokolády a masla treba riadne rozmixovať, uvariť kasu a ešte do teplej zamiešať čokoládu - ona sa pustí, po vychladnutí vmiešať plnku do vyšľahaného masla. Je fajn, ale nie každý má rád maslovú plnku a ešte tu niekto raz spomínal, že krém s mascarpone a bielej čokolády je dobrý aj s horkou čokoládou, ale tú som ešte neskúšala

daducha
21. aug 2013

Ahojte babulky,strááásne dlho som tu nebola ,mesiac ale ze vôbec netortovala a ako mi to dobre padlo .No a teraz mam uplne ze prazdnu hlavu,tak Vas chcem poprosit o radu.Co sa Vam hodi pre 15 rocnu babu ? Nieco s kvietkami,ja by som chcela rannunculus,no neviem ci sa to pre 15-ku hodi .Nechcu nic zlozite ..Dakujeeem 😉

mamcas
21. aug 2013

@lamps hm s tym maslovym mas pravdu...
Tak to asi ostane len ta slahacka s coko, nie je tam nic na vyse, ze ano 😝 tu s mascarpone robim s bielou casto, ale s tmavou som tiez este neskusala, mozno skusim teraz, lebo mascarpone je od zajtra v lidly za 1,19 250g.

lamps
21. aug 2013

@daducha ahoj a vitaj, ako sa darí? ja som pre 15-ročnú slečnu robila tiež kvietkovú a slečna bola spokojná. Aj chceš nejaké inšpirácie?

lamps
21. aug 2013
jakelina
21. aug 2013

Holky moje milené, já jsem nemožná, ale nemám žádný super šťavnatý recept na muffiny, které by vydržely tak čtyři dny a nebyly suché. Tento týden už zkouším třetí recept, doma to už nikdo nechce jíst a žádné nejsou skvělé. Nejraději bych nějaký jednoduchý recept na přípravu, budu šlehat do devíti těch muffinových forem po 10 kusech jedna. Nemáte někdo osvědčený??? Dělám je nevěstě do výslužek, chce jich 90 kusů a přijede si pro ně ve čtvrtek ráno, tak je musím ve středu upéct a večer ozdobit, aby si to ráno mohla odvézt. Hosti na svatbě je budou jíst až v neděli po svatbě. Pak odpoledne budu už zase péct korpusy na svatební dort a já jich moc nedělala. Poraďte, jak velký by měl být spodní kulatý korpus, když bude dort třípatrový a plněný máslovým krémem, všechny tři patra, aby vážil přibližně 10 kilo??? Výzdoba budou fialové růže, nahoře do kopulky a dole jenom tak na každém patře pár kytek a listů?? Děkuji všem za radu. Mám tu nastavitelnou formu, tak může být průměr jakýkoliv.

zuzubb007
21. aug 2013

Baby potrebujem radu, som zaciatocnik v peceni, recept na potretie celej torty aby som mohla dat hmotu?

mysiatkoo
21. aug 2013

@jakelina neviem, ci sa ti to hodi zrovna na to co potrebujes, ale ja som este lepsie maffiny nejedla... http://www.apetitonline.cz/recepty/7567-cokolad... robievam ix s malinami... a z danej davky mi ich vzdy vyslo viac ako pisu...

aalexis007
21. aug 2013

Ahojte, nemáte nejakú inšpiráciu na marcipánovú ľoďku alebo lietadielko - ale už iba ako dekoráciu hore na tortičku. Vďaka

daducha
21. aug 2013

@lamps dakujem 😵 ,mam sa uplne krasne,neskutocne mi odlahlo ked som nepiekla.Vlastne aj tieto co ma cakaju nemam vôbec chut robit,no su uz davno zajednane tak musim 😝 .vôbec mi to nechyba,uz som nastavena na novu pracu tak asi aj preto .. .
Co sa tyka torticky pre tu 15-ku tak by tam malo byt ani nieco z vouittonky,ale ze nemusi, môzu byt aj kvietky.Tak aspon hore jej chcem urobit to LV a k tomu kvietky, tak ma napadli tie rannunculusy.Dakujem za fotecky torticiek, no tato ma byt 1.posch.

mamcas
21. aug 2013

@zuzubb007 obycajne maslo s cukrom vyslahat

daducha
21. aug 2013

@jakelina moje 10 kg ,maju priemery 28,22,16 2xplnene 3x korpus,resp. ak tam bude vela kvietkov tak 28,20,14 .No a mne su vsetky muffiny suche, ani u nas to nikto nechce 😝 ,jedine tieto idu na dracku
http://frommarysity.blogspot.sk/2011/10/jablkov...

lamps
21. aug 2013

@daducha to je super, že to tak dobre zvládaš a tortička bude určite krásna ako všetky tvoje 😉

stellamaris
21. aug 2013

Ahojte! vsetky vas chcem pochvalit za nadherne torticky,nadhera! ja peciem jednoduche torticky,no teraz potrebujem vasu pomoc.Moj chlapcek oslavuje prvy rocik a peciem mu torticku sama.Na nu chcem urobit postavicku Macka Pu ,tigrika,robili ste niektora take postavicky? Dakujem za tipy!

jakelina
21. aug 2013

@mysiatkoo děkuji a myslíš, že se jim nic nestane, když tam je to ovoce? Aby se to nezkazilo 😲 😲 A nebo je upéct bez toho???

reruna
21. aug 2013

@lamps @mamcas krém s mascarpone dělám už jen s tmavou čokoládou (používám tu z Lidla Castelo) a lepší pařížák neznám, zkoušela jsem falešný pařížák s máslem a kakaem - taky dobrý, nebo jen samotnou šlehačku s čokoládou - ale s tím mascarpone je to prostě pro mě nej - používám šlehačku 40% a ten krém je perfektně tuhý, žádný ztužovač, úžasná chut´a každému zatím moc chutnal

jakelina
21. aug 2013

@daducha děkuji krásně, tak udělám asi těch 28 dolů. 😉

mysiatkoo
21. aug 2013

@jakelina pravdupovediac, nikdy nevydrzali u nas tak dlho 😝 a davam mrazene maliny, ktore asi vydrzia kusok dlhsie ako cerstve... ono bez nich by to uz nemalo taku stavu ... ale ak stihas, tak otestuj, stoja za to 😉

jakelina
21. aug 2013

@daducha a myslíš, že s těmi jablky vydrží od středy do neděle?? Já nevím proč, ale nevím kde to nevěsta bude skladovat, bydlí v paneláku a chce to do 30 krabiček s výslužkou a nevěřím, že to dá do lednice. Aby to nezačalo nějak kvasit 😲 😲 😲 Doma vše sníme ten den nebo nanejvýš druhý a tak dlouho nic neskladuju. 😝 😝