Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
31. júl 2009

wighy aj ja mam stresy uz len ked si spomeniem na robnie ruziciek.....robila som ich na prvu tortu a teraz na tuto...inak som to riesila maslou....vykrojenymi ozdobami a pod.... 😉

sisidl
31. júl 2009

cessy,perfektna torticka,,super 😉
junovka,ja tiez lepim vodou,alebo bielkom,lepsie to drziked chcem davat kvetinky,alebo ozdoby na boky 😉

sofi07
31. júl 2009

cassy a motylikov si robila ako? su krasnucki

cessy
31. júl 2009

sisi dakujem 😅

sofi objednala som si taku vykrajovacku 😅 😕

sofi07
31. júl 2009

su rozkosni. a ako si docielila, aby mali tie kridelka hore, asi si och o nieco oprela, ked tuhli, ze?

cessy
31. júl 2009

sofi ano, davala som ich do takej silikonovej formy na lad stuhnut do chladnicky a potom ked stuhli,tak na tortu. nebol cas ,aby som ich davala vytvrdnut 😒 😅

cessy
1. aug 2009

prave si pridavam torticky na torty od mamy, tam si ich budete moct pozriet vsetky, tam mi ich hadam nikto nevymaze 😕
potom dam link 😉

sse
1. aug 2009

Ahojte dievčatá,
ja som včera robila punčovú tortu podľa receptu od lenka.pav. je veľmi dobrá. niekedy vám ju sem hodím. zatiaľ sa úspešne vyhýbam vymazaniu adminmi 😀

cessy
1. aug 2009

sse mne ju lenka poslala do IP,tiez sa ju chystam robit 😉

sse
1. aug 2009

Ja som ju robila sestre a kamarátke k narodeninám, mali sme dvojitú oslavu. sestra si rozkázala punčovú tak som lenku poprosila o recept, a asi ju budem robiť častejšie 🙂

cessy
1. aug 2009

ano, super vyzera, taka ina....myslim na priereze 🙂 no a chut musi mat tiez super

sse
1. aug 2009

už som ju hodila aj do albumu

sse
1. aug 2009

hej je chutná aj ten prierez je super,ale ja som dala málo farby do červenej piškóty tak ju mám žlto oranžovú 🙂 ale nevadí na chuti jej to neubralo

cessy
1. aug 2009

sse krasna, videm ze aj nove vykrajovacky si pouzila 🙂 , ja som tiez objednala motylika 😉 😀

wighy
1. aug 2009

ahojte

sse krasna torticka,jeeeeej 😵

no baby sa namotavam na tie vykrajvacky hehehe uz s vidim ako mi to bude stat v sufliku 😀 😀

cessy
1. aug 2009

wighy, ja som si objednala toho motyla, teraz este asi neaku kvetinku objednam a to bude vsetko....mne to bude stacit pre moju potrebu.pekne to vyzera na torte

a co chces skoncit s pecenim??? 😕 ked ti to bude stat v sufliku??? 😨 😨 😨

wighy
1. aug 2009

cesyy neeeeeeeeeeee ved som este len zacala ale ako sa poznam ja pokupim somariny a potom ich zabudnem pouzivat ale mas pravdu objednam len 2-3 veci a to bude stacit,chem nejake male kvetinky a motyla, a mam nejake klasicke vykrajovacky aj tie posluzia 😉 🙂

cessy
1. aug 2009

wighy uz som sa zlakla 😀

wighy
1. aug 2009

cessy 😀 😀 😀

prave som kukala tie vykrajovacky a ece ma napadlo ze sa mi paci patchwork ale niekde na you tube som vydela tkae nieco ze to islo na valcek a tym sa robili motivy ale nevieim take najst,mozno u nas ani nie je 😒

cessy
1. aug 2009

no toho patchworku sa bojim, neviem, mozno casom aj to skusim 🙂

daj link na ten valcek

cessy
1. aug 2009

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

mne sa aj tieto podlozky pacia 🙂

wighy
1. aug 2009

hej cessy aj mne sa paci

neviem najst tu nasadu na valcek, bolo to v niektorom zou tube linku odtialto ale niekde asi na zaciatku

abetka
1. aug 2009

Ahojte. Torta je upecena apotiahnuta aoddychuje v chladnicke. MM ma doniest foto, tak potom hodim. Celkom fajn sa mi s tym pracovalo, ale este vela sa musim ucit 😀 A velmi velaaaa.
Cessy dakujeeeeemmmmm 😵

junovka
1. aug 2009

chcela by som sa opytat, .....zvysilo sa vavcsie mnozstvo kremu na zdobenie torty...da sa to zamrazit???ak ano, na ako dlho?

a este....dnes som zistila, ked som uz rozkrajala tortu, ze sa mi potah z JOJO cukrikov od korpusu odlepuje....cim to je?? 😠 😕

wighy
1. aug 2009

ahojte takze som doma z oslavy,no torta mala obrovsky uspech,som az oci gulala ako sa vsetci napchavali 😀 😀 😀 😀 dnes uz torta vyzerala uuuplne dobre oproti vcerajsku asi si potrebovala oddychnut 😀 😀 😀

sofi07
1. aug 2009

super, wighy, si musela byt pysna, co? 😉 skor ty si si musela oddychnut od torty asi 🙂, lebo je nazaj krasnjunovka, potrela si kremom aj vrch korpusu?
wighy, tusim tu nasadu pozili pr i tom videu, co robia ten mramorovy potah, na konci toho videa je to. pohladam este
cessy, ja si tiez tie vykrajovacky objednam, aspon zo dve, paci sa mi to
sse, krasne torticky pecies. ja mam teiz ten recept na puncovu od lenky, uz sa neviem dockat, kedy bude mat mama meniny 🙂)

cessy
1. aug 2009

s tými vykrajovackami ma inspirovala sse, ked som to videla na tej torticke ku krstu, hned sa mi to zapacilo
sse dakujem 😉

basado
1. aug 2009

cessy šikulka, krasna tortička 😉 🙂

sofi07
1. aug 2009

http://atecousa.net//learn/satin-ice-tutorial-i...
toto ste mali na mysli? je to ku koncu az