Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
3. feb 2012

@lamps to se otláčí patchvorkem

lusil2005
3. feb 2012

@lamps tak tak, je to patchworkom otlacene.

isabella_fly
3. feb 2012

@lusil2005 ja hambate torty tiez nemusim, ale keby niekto chce tak asi skusim urobit 😝

lamps
3. feb 2012

@jakelina
@lusil2005 to som si aj myslela, ale mne stále vŕta v hlave ako urobiť tak, aby ten vzor vyšiel tak pekne okolo torty a nebolo vidieť kde je začiatok a koniec toho vzoru.

jakelina
3. feb 2012

@isabella_fly
@lusil2005
@dajna11
Všechny krásné, jemné, nádhera 😉

lusil2005
3. feb 2012

@lamps no, chybal jeden stlpec stvorcekov, tak ten som doryhovala rucne 🙂

lusil2005
3. feb 2012

@jakelina dakujem! 😵

lamps
3. feb 2012

@lusil2005 no super, ja som si stále lámala hlavu, ako zamaskovať tie spoje a ono je to také jednoduché 😀. Ďakujem

isabella_fly
3. feb 2012

@jakelina no aj vdaka tebe, ty si mi tu prvykrat radila, ked som v novembri nabehla, ze chcem robit svoju prvotinku 😵
a ja bezim upratovat lebo som vcera nemala cas, dnes u nasich a mam tu spust, majte sa kocky

79zuzana
3. feb 2012

@isabella_fly velmi krasna bonboniera, naozaj sa ti podarila 🙂

@lusil2005 peknucke su obe 🙂.... neslusne torty som este nerobila, a asi ani nebudem, teda aspon dufam 😝

@dajna11 nadherna torta, taka jemnucka neznucka 🙂

ajka82
3. feb 2012

babyyyy prosim...s ciernou gelovou wiltonkou nezafarbim hmotu na cierno? aebo kolko jej tam mam este dat? 😕 🙄 stale mam len tmave odtiene sedej

luci79
3. feb 2012

baby, kde sa daju zohnat pekne stencils a wilton farby za dobre ceny 😉...dakujem

zdenallicka
3. feb 2012

@reruna Nemám..:(

mariann2
3. feb 2012

@lusil2005 prosím ťa a mriežkuješ to na torte, či mimo torty?

lusil2005
3. feb 2012

@mariann2 na torte

vera_vila
3. feb 2012

@ajka82 já jsem s ní černou nikdy neudělala... A to ani v případě, že jsem předtím dala např. tmavě modrou nebo tmavě zelenou... Prostě chytá špatně... Je třeba koupit Extra Black od Sugarveil, už se ji chystám objednat...

reruna
3. feb 2012

@zdenallicka tak potom asi zkusit černou gelovkou a štetcem...

reruna
3. feb 2012

@ajka82 musíš jí tam dát moooooc, nebo smíchej všechny možné barvy a pak přidej černou. taky před tím můžeš nejdřív zabarvit tmavým kakaem např. castello
já jsem si te´d koupila černou hmotu na mmb, ale ta je hnusnáááááá na chuť

dada2007
3. feb 2012

@ajka82 ja som včera robila tú zebrovú.......a teda nervy som mala riadne, tiež stále šedá......pak sa to popravilo a sama postupom času a miesenia v rukách stmavla... nie je to origoš čierna....ale poslúžila.........

reruna
3. feb 2012

@artepf mě se kakao na sucho chytalo dobře - mám castello z lidlu
@dajna11 krásná!!!

dada2007
3. feb 2012

@lusil2005 a ked chce niekto takú ,,hambatú" tak to odmietneš?

peroli
3. feb 2012

@dajna11 náááádhera 😵

peroli
3. feb 2012

@dada2007 krásná 😵 🙂

katy1979
3. feb 2012

@lusil2005 daj aj hanbatu a nebud pruderna dievca

peroli
3. feb 2012

chci se zeptat, použila jste už někdy některá na dortu (ne na kvítka apod) ten barevnej sprej? můžu kdyžtak poprosit o fotku jak to vypadalo? mám v plánu malému k 1. ročku jednu zeleno-modrou a nevím jak to udělat tak mě napadl ten sprej..

lussy23
3. feb 2012

ahojte. Tak dnes som bola na nákupe v cukrárskom obchode. potrebovala som smartflex a samozrejme, že som nakúpila aj kopec iných vecí.. 😕 Takže mi pribudlo bábo, zvieratkovské formičky, práškové lesky , silpat a časopis Torty od mamy. Inak aká ironia. Chystám sa robiť tortu s tučniakmi a práve v to mčísle je psotup na takú tortičku 😀 A teraz idem chváliť. @dada2007 nádhera. ten poťah je bile apoťahovka a na nej nalepené čierne vzory, alebo ako? @mizulienka nádherné @dajna11 nádherná, nežnučká @lusil2005 nádherné tortičky @isabella_fly prekrásne torty @lamps veľmi krásny kvietok @alti krásne torty @desmodka taká milá tortička=) @jakelina - krásne auto

abriela
3. feb 2012

@dajna11 krasna torticka, aaaaa vidim vykrajovacku, kt. stala 0,80centov (dokonca 2 velkosti) a nekupila som ju.
Mas ju pod prsienkami 😉

dada2007
3. feb 2012

@lussy23 ja som robila takúto tučniačikovú pre syna teraz v januári
......a áno...čistá biela poťahovka-SV a na tom lepené pipingelom tie prúžky......

vecernicci
3. feb 2012

krásný dortíky zase přibyly, fakt jse šikovný, jmenovat nebudu,protože bych určitě na někoho zapomněla 😀
tak a moje dnešní, zase harlekýn a aspikový slaný dort, ten mi sebral 10 let života, už ho dělat nebudu, jsem zvědavá, jestli se jim do zítra nerozpadne 😝

alenv
3. feb 2012

@vecernicci krásné.. no ten aspikový to bych se ani neodvážila😀