Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
2. mar 2012

@jakelina @lawli
Kočky, to ste kazdu čast postavicky vyrezali a pospajali? alebo ako ste to robili?

jakelina
2. mar 2012

@mia1111 vytisknu obrázek, rozstříhám podle barev a vyřezávám. Pak už jenom skládám a upravuju podle obrázku. Je to jednoduché, neboj se, určitě ti to půjde.

alenv
2. mar 2012

@reruna jak jsi ho tak krásně udělala mě vyběhne, ale většinou vprostřed stejně mám bouly 😅

lifinka
2. mar 2012

@reruna hmmm, to ani nevím tak proto tak drahé, no mě málem trefil šlak, ale máme kousek slepičárnu, tam to bude levnější?

reruna
2. mar 2012

@alenv vzala jsem tu formu do rukou a pomaloučku nahýbala do všech stran, aby se těsto rozlilo od středu do stran, ale aby se neporušilo mramorování a pekla jsem to velice pomalu - na 150-160 stupňů na horní a spodní ohřev, asi 1 h a 15 minut....

lifinka
2. mar 2012

@reruna ha, tak jsem volala strejdovi a jede ze slepičárny plato 130kč no to je strašnééé

ladydia
2. mar 2012

@ikula2 jeeeej aj ty cakas babo v juny 🙂

alenv
2. mar 2012

@reruna super díky vyzkouším 😉

alenv
2. mar 2012

@lifinka
@reruna holky ted jsem fakt ráda za domácí vajíčka od tchýně zdarma 😀

alenv
2. mar 2012

@reruna prosím a z kolika vajec děláš korpus

marecek4
2. mar 2012

tak jsem nakoukla do prodejny vajec a mají za 3.10,slepice jsou objednané,ale prý už v sobotu asi nebudou,že až v dubnu ☹,tak ty prdelky co máme musí velikonoce zvládnout samy

holky,máte zkušenosti se špičkou na špičky,koupila jsem si ji a tak nějak jsem se ještě neodhodlala ji vyzkoušet-spíš nebyl čas,tak jestli je tam nějaký fígl?

ladydia
2. mar 2012

@pristela ta minie je naaaadherna 😉

lawli
2. mar 2012

@abriela Ahoj ,áno presne tak , rozstriháš si požadovaný obrázok podľa farieb a potom tie časti vyrezávaš z marcipánu a spájaš k sebe ,poprípade ešte kde tu upraviš skalpelom 😉 nič zložité ,neboj sa toho 🙂

lawli
2. mar 2012

@lifinka ďakujem za pochvalu...aj ja som spokojná...ak myslíš postup na Minnie ,tak o príspevok vyššie som písala ako som to robila 😉

marci2305
2. mar 2012

Ahojte. 😉 Neviete kde je teraz najlacnejší smartflex 7 kg? Naľla som zatiaľ za 38,50 Eur. Ďakujem.

marci2305
2. mar 2012

@reruna Nooo...To sa stáva aj mne, prečo?

marci2305
2. mar 2012

@lawli Úžasná.. 😉

lawli
2. mar 2012

@marci2305 ďakujeeem 🙂

ladydia
2. mar 2012

@jakelina krasny krtúšik 🙂

marci2305
2. mar 2012

@mia1111 🙂 Ja som ju tiež malému znárodnila.... 😉 Je super!!!

mamina1978
2. mar 2012

@vecernicci ta tvoja vcielka Maja je taka roztomilaaaaa 😵 😵 😵 😵

yamahafazer
2. mar 2012

moja dnesna

lifinka
2. mar 2012

@alenv no to jo, to máš dobrý, že máš vajíčka od slepiček k dispozici🙂

tak mám v troubě mramorák 😀
peču na neděli mamce k narozkám srdce, ale představa nazdobení ještě nedorazila, máte uložené nějaké pěkné inspirace?

lifinka
2. mar 2012

@yamahafazer jééé ta je miloučká, a jak jsi dělala kudrlinky ovečce?

alenv
2. mar 2012

@lifinka no ted jsem dělala mamce to srdíčko jak jsem ho fotila..
já mám na 17.3 zakázku právě.. zatím moje druhá.. taky půjdu do mramorovýho. Ale bude to dost těžká práce mají docela dost požadavků 😀 ale baví mě to.
no to jsem taky ráda.. máme hodně věcí domácích, maso, vajíčka, máslo, tvaroh, smetana, mléko.. ale třeba něco se na pečení ani použít nedá.

lifinka
2. mar 2012

@alenv odkud jsi, nejsi někde blízko mě? 😀 že bych od vás nakupovala levněji? 😀 😀 😀
Já vím ten bílý s větvičkami a kvítky, pamatuji 😉

makinka2
2. mar 2012

Ahoj holky 😉 Tak jsem dnes dělala marcipán se sušenýho mlíka a musím teda říct, že to byla makačka. Asi jsem měla nějakej špatnej recept, furt to nechtělo jít dohraomady až jsem tam dala víc vody tak se to konečně spojilo. No zkoušela jsem jenom tak v rychlosti něco vymodelovat a mě se to trhá ☹ Nevíte některá co tam mám přidat??? Prosím 😉
A ještě kdy ten marcipán barvíte? Hned si uděláte všechny barvy najednou a nebo můžu postupně. (každej den jednu) Prácě ještě jsem to nedělala tak nevím kolik které barvy bude potřeba. Moooooc díky za rady, jste zlatíčka 🙂 🙂 🙂

alenv
2. mar 2012

@lifinka no hodně zdaleka 😀 😀 bydlím u Loun a to je ustecký kraj blízko MOstu, Chomutova nebo Žatce pokud ti to něco říká 🙂 je výhoda, že v rodině je hospodářství 😀 😀 třeba díky nim jsem viděla naživo domácí zvířata

alenv
2. mar 2012

@makinka2 pokud se ti trhá tak je málo vody.. hlavní pravidlo je namáčet ruce do teplé vody a pak čekat na konzistenci plastelíny. Já ho teba dělám v domácí pekárně a pak dopracuju ručně. A barvit můžešě kdy chceš. pokud máš gelovky tak tam stačí malinko barvy jen tak otřít párátko, ale to je podle tebe

alenv
2. mar 2012

@makinka2 a používáš med nebo nějaký sirpu (kukuřičnej, pšeničnej atd)