Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
15. mar 2012

Nikde nikdo, tak já to vařit nebudu. Snad to bude dobré i tak, jdu spát.
Jo mezitím to čtu, tak to jdu ještě honem převařit. Kujíííííííííííííí.

lawli
15. mar 2012

Dievčata idem si po radu ak by ste mali robiť tortu dom -bungalov o rozmeroch 30 x 30 cm a malo by to byť cele dobošové ,teda aj strecha a potiahnuté marcipánom ,koľko by to tak malo vážiť a čo za takú prácu ???

pristela
15. mar 2012

@jania023 12prispevkov nad tvojou otazkou hore je odpoved ako robim so striekackou 😉

@pipka pockaaaaaj , netlacit cez injekciu 😀 😀 😀 ale taku striekacku do ktorej idu injekcie , hmotu z nej tlacis bez injekcie 😀 😀

@vlada111 napíšem ti verejné tajomstvo? Neznášam šitie 😀 na maturite som prisahala, ze sa šitím v zivote ziviť nebudem 😝 , ale milujem vymýšlať 😀

jakelina
15. mar 2012

@zdenallicka to jsi hodná, že jsi mi šla ještě napsat. 😉

lawli
15. mar 2012

@jakelina Ano mao by to dosiahnuť aspoň bod varu...

lawli
15. mar 2012

@jakelina tak neskoro už si sa odpovede dopatrala... 🤐

vlada111
15. mar 2012

@pristela si mi o tom už písala, ty maliarka. Máš teda môj obdiv. Inak aj mašinky Janome predáva moja mamina 😀

pristela
15. mar 2012

@lawli aspon 500euri 😅 😅 😅 ja uz dobosove velke odmietam , robila som tu s formulou, pecene v 25x25 tusin , narobila som sa ako pako , vajec minula des a váha obalena/bez ozdob/ že 2kg 😕 😕 😕 ale zalezi aky recept robis, ja robim tu co sa kazdy plat pecie zvlast a vypada ako palacinka 😉

lawli
15. mar 2012

@pristela a tu striekačku maš aké číslo ?? to cez to normálne ide ?? 😕 😕 😕

pipka
15. mar 2012

@lawli faaaakt 😕 😅 no tak pokukam,..tusim su aj nerezove 😉

jania023
15. mar 2012

@pristela dakujem 😉

pipka
15. mar 2012

@pristela no jasne, to som pochopila...ze nie cez ihlu to tlacit 😀 sak klasika hrubu striekacku si zozeniem, nie?

lawli
15. mar 2012

@pristela tak ja tiež robím ten recept čo sa každý plát pečie zvlášť ,ale miesené cesto...nie piškótové...ide mi o to ,že chu po mne cenu a ja netuším ,keď som nič podobné nerobila ,šak ani pri klasickej okrúhlej tortičke ,aj keď budem robiť dokola takú istú tortičku ,tak nebude vážiť rovnako...to je len náhoda...a totok som fakt nevedela odhadnúť ,tak som zapotila že 70 a možno aj viac a oni , že " TAK VEĽA ??? " ☹

lawli
15. mar 2012

@pipka tak ja dúfam ,že sú ,lebo hlinikový si už na hmotu nekúpim...alebo možno treba len vymeniť ruky 😝

pristela
15. mar 2012

@lawli
@jania023
@pipka ženy ved to normal lahke, ked to uz zacnete aj same to pojde, ale tod pre vás fotose 😝 striekacku mam ja 5ml , ked to ide tazko treba strcit striekacku aj s naplnenou potahovkou do mikrotrtky a pak pojde lahko ked bude zohriata makka , toto na foto je mmf a hrubka šulceku je asi 2mm

pristela
15. mar 2012

@lawli treba nahrievat hmotu aby bola makkunka pak to pojde lahko, ja som tiez jeden lis na cesnak zlomila ale to bola nejaka umelina ci co

lawli
15. mar 2012

@pristela 100 bodov ,tak to s tou striekačkou musim skúsiť, mám ich doma kopec...a najviac sa mi na tom ľúbi ,že to dam zohriať ,keď to ztuhne ,ale lis na cesnak do mikrovlnky nedám 😀 😀 😀 no super ,zas som o niečo múdrejšia a to vďaka tebe ...juj sa teším diky moc 😵 😵 😵

janula.h
15. mar 2012

@pristela jeeeeeeej to je super to by som tak mohla urobiť výplet na raketu 🙂

pipka
15. mar 2012

@pristela no super, presne takto som to myslela....si uzasnaaa aka pohotovost 😀 😉 mas u mna maly plusovy bodik 😎

pristela
15. mar 2012

@pipka och, to nie pohotovost 😀 ale kazda druha ste sa ma tu pýtali na to isté a už mi bolo trápne tapetovať to tu celé ☹ tak si myslím , že lepšie je raz vidieť ako 5x opisovať 😉

larah
16. mar 2012

čaute kočky,idem k vám po radu,máte niektorá s tým skusenosť....v chladničke mám nejaký divný zápach, nie je tam žiadna taká potravina ,čo by to z nej bolo, aj som ju rozmrazila, vyumývala a aj tak 😢 😢
nemožem tam dať ani tortošu ,lebo mi ten pach nasaje,teraz som ju znova vypla čo s tým ☹ 😢

zdenallicka
16. mar 2012

@pipka Mám lis z IKEA a ten mi připadne nezničitelný..🙂 Mám ho už asi 4 roky..🙂

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0008...

zdenallicka
16. mar 2012

@larah Já umývám octovou vodou.. Pak nesmrdí..🙂

(a to mi připomělo, že bych ji měla umýt.. 🤐 )

larah
16. mar 2012

@zdenallicka aj ja octovou vodou a nepomohlo 😒

zdenallicka
16. mar 2012

!!!A prosím vás, toto je výzva k poskytnutí dobrých rad!!! 😀

Budu dělat ten čtyřpatrový dort na svatbu, povezou ho asi 80km, dám ho do polystyrenové krabice s ledem (bude to konec dubna).. ale potřebuju vědět, jestli tam mám dávát doprostřed nějakou tyčku, aby se jim ty patra nesvezly a zůstalo to tak, jak má... 😕 😕 😕
NO a patra zpevňujete čím?? Brčkem se špejlí? Není to málo na velký 4patrový dort? Nemám si koupit nějaké ty umělohmotné tyčky z cukr. potřeb??

abriela
16. mar 2012

@zdenallicka davas tolko cukru? ved to musi byt velmi sladke. Ja som robila 1 slahacka, 1 coko a dala som 1 lyzicku cukru a mala som pocit, ze to bolo neznesitelne sladke. a pritom so sladkym problem nemam, ved vcera vecer som zjedla polovicu salka.

larah
16. mar 2012

@zdenallicka asi predsa lepšie poistiť, predsa je to dosť výška

zdenallicka
16. mar 2012

@abriela Jako do toho pařížského krému? No, dávám..🙂 Pak tam jde 500g másla a sladké to je, ale zas ne tak výrazně.. 😉 A taky je to hořká čokoška a docela dost kakaa.. Je to hořkosladké..

miciatko
16. mar 2012

Pocujte baby co sa vy po veceroch manzelikom nevenujete 😀 😀 😀 😀 , sak rano vas nemozem docitat 😀

miciatko
16. mar 2012

@larah tam kde je odtok vody s ladnicky, strekni tam par striekaciek s octovou vodou