Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
17. apr 2012

@lamps ja som nepotierala, lebo tam ošlo maslo a mala som to mastné. ak to nemáš mastné, potri 😉

lauricka
17. apr 2012

@anibas ahoj, MMF som skusala, to bola prva taka torta a zatial posledna, ale chcem taky ozajstny mnam marcipan 🙂 , vdaka

lauricka
17. apr 2012

@anibas maju ich bezne v obchodoch hocijakych? musim popozerat, kaufland a tesco a pod. tam to asi je, nie?

lucka_o
17. apr 2012

Ahojte tak konecne aj ja nieco pridam zas....zeny nieje sanca Vas docitat 🙂 ako to na materskej stihate????ved ja mam co s drobcom robit...a ked sa dostanem ku compu, tak uz pomaly zaspavam 🙂

lucka_o
17. apr 2012

@stankapk ja ho pouzivam je je dobre 🙂 a dobre je aj modre z kauflandu

79zuzana
17. apr 2012

@kleopatris dakujem velmi pekne. tak ja to teda skusim zajtra zafarbit kakaom, nech mi ta kosikova rucka stihne do vikendu vytvrdnut... dakujem este raz

mariann2
17. apr 2012

ahojte baby, pridávam moju práve dokončenú kabelku, je to pre švagrinku a motív nechali na mňa 🙂

lucka_o
17. apr 2012

@anibas Nadherne torticky, chcem sa spytat ako robis tu stuhu na svadobnej torte? to je smartflex? ja som to skusala, ale nedari sa, treba to rozalkat na nejaku velkost alebo ako?
Dakujem 🙂

petaskrdla
17. apr 2012

děkuji všem za rady a přikládám fotku prvního minidortíku pro neteřinku 🙂

dm1
18. apr 2012

@lucka_o hmoty sa kupuju v e-shopoch s cukrarskymi potrebami alebo v ich predajnach kamennych. V obchodakoch maju len taky marcipan dr. oetker male balenie a tusim niekde v tescu K2 alebo nejaku hmotu bez nazvu 😝

vecernicci
18. apr 2012

@maya30
@dada2007 holky fakt to hoďte do mikrovlny i s tou stříkačkou, nic se nestane, ohřeje se to pořádně a jde to ven samo 😉 mám to vyzkoušený

lawli
18. apr 2012

moja nočná...

bzucinka2
18. apr 2012

@dada2007 ja mam tak na maj a chcu cca 10 kg a to si neviem predstavit, tak som zvedava aka velka bude tvoja, tak mi ju potom aj odmeraj na dlzku sirku vysku, dakujem 😉

vecernicci
18. apr 2012

@79zuzana anebo můžeš namalovat navrch, kakao smíchej s alkoholem, ono to zaschne a pak to vypadá jako lakované dřevo 😉

vecernicci
18. apr 2012

@lawli jéé jsme se koukám shodly 😉

dm1
18. apr 2012

@79zuzana ja som robila uz 3 kosiky ale teda nikdy som nenechala rucku vytvrdnut rovno som ju dala na tortu lebo inak hrozi ze sa ti polame takto je to pohoda. Len musi byt na hrubsom dratiku a konce zapichnute do torty az po spodok. Rucku "kotvim" pre istotu do slamiek ktore dam do torty a to nich pichnem rucku na drotiku

anibas
18. apr 2012

@lauricka poťahové hmoty kúpiš v cukr. e-shopoch a ktorý je chuťovo najlepší ? 😅 😅 ťažko radiť, každý má rád niečo iné 😉 😉 😉

lenocka23
18. apr 2012

babenky, od zajtra v LIdl opat Mascarpone v akcii.... pozerala som aj cesky letak,a le nevidela som ho tam.. (mozno som len zle hladala... 😉 )

anibas
18. apr 2012

@lucka_o myslíš závoj ? ja robím s PDT, úplne na tenko rozváľam a potom prekladám ako do harmoniky - aby to nejak esteticky vyzeralo 😉

anibas
18. apr 2012

@lucka_o jééj teraz pozerám ty si PO !!! 😅 😅 😅

beruska.zuzanka
18. apr 2012

Dobré ráno, opýtam sa ešte raz, keďže včera večer ignorácia, tak sa opýtam ešte raz ...

ahojte kočky, robíte niektorá so smartflexom? Ako sa s ním pracuje, rada by som ho na poťah i modelovanie, vďaka za každú skúsenosť emoticon

abriela
18. apr 2012

@lawli nadherna torticka. Neviem pre koho je, ale ja by som ako dieta pustila rev, keby mi taku krasnu tortu siel niekto znicit.
@lucka_o Pat a mat s mini tortickou nemaju chybu

mizulienka
18. apr 2012

@beruska.zuzanka nemyslim si, zeby ta vcera niekto umyselne ignoroval, ale nie vzdy mame prave cas na odpisovanie, kazda z nas ma male deti, rozrobene torty 😉 tak toho casu je pomenej...staci sa opytat este raz,urcite ti niekto poradi 😉

ja robim iba so smartflexom velvet, je super, objednavam si stale ceresnovy, mozes ho pouzit aj na modelovanie aj na potahovanie, niektore baby na kvety pouzivaju smartflex flower.

anibas
18. apr 2012

@beruska.zuzanka Velvet používam na kvety a postavičky, poťahujem s PDT 😉 😉

dadka212
18. apr 2012

@janula.h ano? som nevedela...
@heni79 tak už ti odpovedali 😀
@mizulienka jasné že je to ok 😉 😀

dadka212
18. apr 2012

@beruska.zuzanka aj ja robím so smartflexom, vyskúšala som vela poťahoviek a smartflex velvet mi vyšiel úplne najlepšie vo všetkom 😉 a aj na postavičky a kvety je super

beruska.zuzanka
18. apr 2012

@mizulienka
@anibas
@dadka212 ďakujem 😉

mamina1978
18. apr 2012

@lucka_o Peknucke torticky si urobila. A ako pozeram, si si skusila aj krivu minitorticku. 😉 😀 Krasna 😉

bzucinka2
18. apr 2012

baby, prosim vas, rychlo ktora mate recept na orechovy korpus a ide tam kava, hl.muka,cukor, orechy, vajcia a PDP tam nejde????

anibas
18. apr 2012

@bzucinka2 prečo nechceš PDP ???