Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ibajeho
6. máj 2012

@mizulienka
Ja som skor myslela ze bud ovocnu tortu kde ide 1 krem alebo puncovu tortu kde tusim krem ani nejde, cize na ochutnavku by som mala len 2 torty a aj to nie cele velke ale daju sa spravit predsa aj take ze minitorticky vyzera to asi ako trochu vacsi mufin a tam predsa nepouzijes tolko toho aby si na tom prerobila kedze som aj pisala ze urcite by som aj tie minitorticky aj zaplatila. Ale ak sa to nevyplati v pohode beriem a budem zhanat dalej 🙂

mizulienka
6. máj 2012

@ibajeho prepac, ale pre mna to vobec nie je atraktivne. Drzim palce pri dalsom hladani.

aduskatt
6. máj 2012

@ibajeho 🙂jasne, daju sa aj minitorticky, ale ked chces do minitorticky trebars genialny lahucky tvarohovy krem, tak v obchode musis kupit cely tvaroh, celu slahacku, celu smotanu atd🙂))vo velkovyrobni je to uplne v poho, pouzijes dalej, ale pri domacom peceni ti ten zbytok proste ostane............ale ako som uz pisala, z tvojho pohladu ta uplne chapem🙂....
ma tak napadlo, ze ked by som piekla pre ineho, tak trosku odlozit z kremu na ochutnanie a potom zavolat na ochutnavku🙂

ibajeho
6. máj 2012

@mizulienka v pohode chapem a dakujem

irriss
6. máj 2012

Posilam Vam na ukazku MAXIMUM zdejsiho cukrare 😉
To je ten cukrar, co jsem Vam o nem psala, ze jsem mu prinesla nekolik fotek tady od Vas (snaha o zakazku)- z "Marcipanu" a on mi rekl, ze jsem blazen..a ja na to, ze ja ne, ale holky z Marcipanu MK 😀 😀 😀

Jeste bych rada dodala, ze NIC na povrchu neni jedleho..

abriela
6. máj 2012

@benne kto krajal tu tortu? Dokazala si svoje dielko znict ty? 🙂

aduskatt
6. máj 2012

@irriss no, podla predvcerajsieho opisu( ci kedy si to pisala), som cakala horsie🙂len teda skoda, ze to nie je jedle..baby tusim mam chut na sladke.pomooooooc

benne
6. máj 2012

@abriela ja.. lebo len ja som vedela, kam som pre istotu pozapichovala špajle.. a kedže som pri práci s tortou ochutnávala, či je všetko ako má byť (nie, nebola to pažravosť, len normálna "koštofka" 😀 ), tak som sa celkom tešila, ako si ju ku káve rozkrájame a zmlsneme.. a tak aj bolo 😵 😵

bambula1307
6. máj 2012

@irriss no marnost to je jak fakt od zaciatocnika 😖 a , ze to na vrchu nije jedla ..no teda..pche.

Ja som si prave zarobila domacu gum pastu, tak som zvedava co z toho zajtra bude.

Zienky mam dotaz...co myslite co spravi parizska slahacka s jahodami? 😕

aduskatt
6. máj 2012

@bambula1307 akoze co s nimi spravi? nerozumiem vobec, co chces vediet, resp coho sa obavas,🙂

aduskatt
6. máj 2012

@bambula1307 parizska s jahodami bude podla mna uzasne chutit🙂 ale na to si sa asi nepytala🙂

lussy23
6. máj 2012

@reruna krásna @janula.h zlatučký zajko🙂
@mariann2 krásnučké
@monikad1 krásne
@dadka212 jej krásnučká
@daducha krásne dielka

bambula1307
6. máj 2012

@aduskatt no ano chut moze byt dobra..ale mna skor zaujima co to spravi spolu v kreme :D..ci to niektora uz skusala... 😎

aduskatt
6. máj 2012

@bambula1307 ja si myslim, ze ho neposkodi🙂davala som jahody do pribinackoveho a nezredol🙂
ale teda osobnu skusenost prave s parizskym s jahodami nemam

vlada111
6. máj 2012

@ibajeho @abriela to je tiež umenie najprv povedať človeku, že robí niečo úbohé a potom mu so smajlíkom popriať pekný deň 😖

lussy23
6. máj 2012

@benne krásnučká @pipka krásna @broucek2 nádherné @lauricka nádherná. a tie postavičky wwaw @lamps krásna @katulkaaaaaa krásnučká

irriss
6. máj 2012

@bambula1307
No kdyby to byl zacatecnik.. 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ale to je doslova vyhlasena cukrarna, kde je vzdy fronta a jen na objednavku☹

dm1
6. máj 2012

@irriss a bola aspon dobra? moja kamoska zije v taliansku a tam ked urobi tortu ktora je taka bezna s marcipanovymi ozdobami tak tam nechapu a vsetci su z toho paf. Uz aj rozmyslala zeby tam zalozila curkaren ale nakoniec sa do toho nepustila

dm1
6. máj 2012

tiez pridavam moju sutaznu z TOM. Tu coko sa mi nechce ani stahovat z fotaku nic extra nove som nevymyslela coko sa mi neskutocne topila 6 hodin som ju zdobila co som stale urobila bok, zlomil sa a opat chladenie...... vrrrrr

bambula1307
6. máj 2012

@dm1 nadherna a tie ruzicky 1*

dm1
6. máj 2012

@lokalistin dakujem moc 😵

bambula1307
6. máj 2012

@aduskatt tak ja to risknem ma to byt na velku kittinku..hadam jej hlavu neodlomim 😎 😀

aduskatt
6. máj 2012

@dm1 takuto predstavu mam ja o tej, co mam robit🙂taky zavoj tam chcem dat

dm1
6. máj 2012

@aduskatt to je taka klasika tortova svadobna. Uz by som chcela robit velku svadobnu podla seba ale to sa budem musiet este raz vydat lebo kazda nevesta ju chce samozrejme po svojom 😝

macicka84
6. máj 2012

Tak moje prvni poschodova - opet jako pozornost nasim milym hostum na krtiny, pani byla prekvapena a moc stastna, vyzdobu chtela do zelena, tak jsem ji i dortik upekla do zelena, muj muz si mysli, ze mi hrabka, pecu pro radost a to jsem napr. vcera byla do 1:30 v praci, ale jeste o hobby se uz pripravit nenecham 🙂...

aduskatt
6. máj 2012

@dm1 akurat sa sama so sebou hadam, kolko za taku tortu pytat🙂

macicka84
6. máj 2012

@dm1 Jeste jednou diky za radu s tou poschodovou tortou 😉

aduskatt
6. máj 2012

@dm1 a dufam, ze ten zavoj sa mi podari aspon spolovice tak krasny, ako mas ty, dost sa toho bojim🙂som citala tri rozne navody, ako to robit, tak mam stres

dm1
6. máj 2012

@aduskatt to poznam 😝. Moja mala necelych 11 kg a sla za 95 e 😝

michaela.g
6. máj 2012

Ahojte, poradi mi niektora? Asi to tu je niekde spomenute, ale je to strasne vela stran tak sa mi to nechce vsetko citat... Robila som marcipan 1x. A ked som ho natiahla tak bol taky mokry, presvital.
V com bol problem? Tenka vrstva marcipanu? Alebo do stredu torty som dala ceresne, bolo to moc mokre? Co davate aku plnku ? Dakujem