Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
23. máj 2012

@bambula1307 dakujem, asi to skusim urobit tak

bambula1307
23. máj 2012

Tak mi prave napisala teta, ze torta je nadherna a hned ma zasypala otazkami ..ze z coho je formula a kvietky a na com je pisany text 😀 a ci by bola drahsia keby bola v marcipanke 😎
Tak sa tesim, ze je spokojna..ked tolko vymyslala 😀

mishulle
23. máj 2012

@vecernicci Mám uložený Váš recept na mléčný marcipán, jen se chci zeptat, koli marcipánu z toho je, potřebuji na potažení dort 26cm a asi 7 kytiček

bambula1307
23. máj 2012

tu su fotky.

mamina1978
23. máj 2012

@bambula1307 WAU........ Tak ta tvoja dvojtorta je luxusna ................😵 😵 😵 😵 😵 😵

bambula1307
23. máj 2012

@mamina1978 dakujem velmi pekne, ved to tu pri vas som sa tak zdokonalila..este to ma svoje chyby. Cokotransfer a lalia maju premieru a aj svoje chyby, ale neva..dalsia bude lepsia 😎
idem kupat malu, bo mm dosiel z prace nasraty a este mi vynadal.. 😖
pekny vecer

abriela
23. máj 2012

@mima1311 uz to asi mas upecene - ale falosna piskota z TOM je aj na tortu. Po upeceni ju polievam, lebo je dost sucha.

mima1311
23. máj 2012

@abriela akurat sa pecie 😀 😀 😀 nahodfou som na nu natrafila , som moc zvedava co to urobi 😉 , mozem poliat stavou z marhul ? mam odlozenu , plnka bude pribinacik s marhulami ....

abriela
23. máj 2012

@mima1311 minuly vikend aom piekla auto - falosna psikota, pribinackovska plnka, broskyne 🙂. Samozrejme, ze mozes. Ja inu piskotu uz ani nepeciem 😉 . Vysledok by mal byt dobry, pekne vyrastie. A ked mi nahodou spravi kopec, tak po vybere z formy, piskotu otocim opacne a ako tak sa to urovna.

mima1311
23. máj 2012

@abriela ano , to robim aj ja ze pretacam , ked mam niekedy kopec ...prosim ta a tie broskyne si davala nakrajane na kusky , ci si ich rozmixovala a dala - zaslahala do plnky ?

mima1311
23. máj 2012

@abriela A este na kolko a kolko pecies 😝 😀 😀 😀

vecernicci
23. máj 2012

@mishulle já většinou dělám z dvojité dávky najednou a mám ho tak dvě kilča, ale já dávám spíš trochu víc vody a přisypávám cukr s mlékem na zahuštění, abych pravdu řekla, tak už to ani nevážím, dávám všeho od oka 😉 😝

abriela
23. máj 2012

@mima1311 broskyne som davala nakrajane na kusky. Peciem na 180C asi 30 minut.

pipka
23. máj 2012

@bambula1307 wooow kraaasna, uplne profesionalna 😎 😎 😎

co maju dnes chlapi nejaku infekcnu nasratost? 😠 😀 aj moj dosiel a len tu peni 😝 😝 prstom doma este nehol, len sa najedol a buzeruje 😠 😠 😠 😅

mima1311
23. máj 2012

@abriela Tak to aby som ju uz vypla 😀 😀 😀

lusil2005
23. máj 2012

Zienky prosiiim o pomoc! Mam robit spidermana, a to je torta s ktorou som (ani netusim preco) vobec neratala. Nemam ulozene ziadne inspiracie, aj ked viem ze ste tu niektore krasne spidermanovske torticky robili... Nehodili by ste mi nejaky obrazocek prosim? 😅

abriela
23. máj 2012

@mima1311 vyskusaj spajdlou

pipka
23. máj 2012

@lusil2005 tato je podla mna krasna a verim, ze ty nakoniec vykuzlis este dokonalejsiu 😎

pipka
23. máj 2012

sak mi nepridalo foto 😠 😝

lubicakovac
23. máj 2012

ahojte, chcem sa opýtať či sa dá zdobiť torta snehom zbielkov, ale tak, že sa to nebude roztekať, či tam mám dať viac cukru a pod.
a že ked sa šľahá sneh nad parou, či to mám mixérom alebo metličkou ručne, lebo ked som bola malá, mama mala taká ručný šľahač čo sa krútil, alebo sa to trepalo trpákom, čo vyžeral ako zatočená špirála

ďakujem za odpovede a rady 🙂

pipka
23. máj 2012

@lusil2005 aj tato sa mi celkom paci

abriela
23. máj 2012

@mima1311 potom napis ako vsetko spolu chutilo a aka bola piskota. Drzim palce, nech vsetko ide od ruky.

mima1311
23. máj 2012

Babulky , na zajtra sa mi ohlasila navsteva , tak som sa rozhodla dnes upiect torticku ,, co dum dal ,, 😀 cesto upecene , chladi sa ....prve sa mi zgrclo 😠 tak toto druhe je falosny piskot , plnka hotova - pribinak a bude s marhulami ....leeeeeenze baba nema uz doma cukricky na potahovku a iny potah som este nerobila ,, z mliecka suseneho myslim ,, ako dorobit tortu ? nejake napady ? najlepsie foto 😝 , som myslela ze torticku celu omazem plnkou a po bokoch by som prilepila trubicky ...no tie som doma nenasla 😖 tak co miesto nich ? alebo ako ju ozdobit ? ...este mam doma coko ..zeby tie tablicky coko narobit a poukladat okolo torty ? a previazat stuhou ? ci ?????

mima1311
23. máj 2012

@abriela to ako ja ? 😀 urcite dam vediet , ak to zdarneč dorobim , ako si ju ozdobovala ?

lusil2005
23. máj 2012

@pipka ma byt len jednoposchodova, a ja mam tak trosku obraz ako ju chcem urobit. len ked vidim aj ine torticky, tak tie detaily co by ma nenapadli ked som neni fanusik spidermana mi padnu do oka, chapes 😅

pipka
23. máj 2012

@lusil2005 chapem chapem...tiez to tak robim 😉

lusil2005
23. máj 2012

ok, a este otazka za milioooooooooooooooooon!!!! kdo kde kedy videl tieto stlpiky na veze??? su na velmi vela tortach, takze to musi byt rozsirene. len - ci aj u nas 😅

mima1311
23. máj 2012

@lusil2005 mne to pripomina nadstavce na rucny mixer 😝 😝 😝 😀 😀 😀

lusil2005
23. máj 2012

@mima1311 mne to pripominalo garnyze 😀 ale ne, uz som to nasla. len - nie u nas samosrejme 😅