Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
25. máj 2012

tusim provokujem 😎 , ze?
Ale zabudla som tam napisat, ze pridat lyzicku glukozy ☹ pardon

abriela
25. máj 2012

@bambula1307 veru provokujes puncakmi 😵 . Torta je torta, umelecke dielo, kazda chuti inak, ale puncove rezy su punocve rezy 😀 😵

bambula1307
25. máj 2012

na toto som skoro zabudla 😎

bambula1307
25. máj 2012

@abriela aj my sme na puncaky jak muchy 😀 na lep

bambula1307
25. máj 2012

@janula.h svagor sa uz citi stary..asi 🙂

janula.h
25. máj 2012

@heni79 už je tam nakoniec volala segra že si to premyslel 🙂 kks chlapi v prechode 😀 😠

moja ďalšia 🙂

abriela
25. máj 2012

@backorka Vyfuknute salajkove kolaciky:
5 žĺtkov, 50 dkg prášk.cukru, 1 lyžičku Salajky, 8 dkg polohrubej múky, trocha prášku do pečiva
5 žĺtkov zmiešame s 25 dkg cukrom a so salajkou. Necháme do rána stáť, ráno pridáme zvyšných 25 dkg cukru, múku a prášok do pečiva. Po kúskoch vyvaľkáme na pocukrovanej doske a vykrajujeme rôzne tvary. (Pečieme vo vopred vyhriatej rúre a dvierka počas pečenia neotvárame.
Vyzeraju ako vyfuknute kokosove ci oregove rozky. Chutou su jemne a sladke. Ja ich peciem vo formickach.

jakelina
25. máj 2012

@abriela co je to prosím Salajka????

fodorka
25. máj 2012

@janula.h krasny aj mna caka macko pooh 🙂
pridavam svojho dnesho transformera,skoro ma porantalo 🙂

fodorka
25. máj 2012

@bambula1307 mnam hned by som si dala 🙂 to su cim plnene?

abriela
25. máj 2012

@jakelina pozeram co je na nej napisane - kypriaci prasok pre specialne druhy peciva, podla zlozenia - hydrouhlicitan amonny. Pouziva sa aj v zazvorovnikoch.

jakelina
25. máj 2012

@abriela aha a kupuje se to jak jsou kypřící prášky, já jsem u nás nikdy nic takového neviděla 😲 😲 😲???????

bambula1307
25. máj 2012

@fodorka domaci ribezlovy lekvar 😉

yamahafazer
25. máj 2012

moje dnesne

bambula1307
25. máj 2012

@jakelina
@abriela salajka je super aj do medovnickov 😎

bambula1307
25. máj 2012

@mishulle krasne slnecnice 😉

maca77
25. máj 2012

@janula.h jáj keby to ženská povedala že nechce mať vek na torte, tak dobre... ale chlaaaaap .... joooooj 😀

... a nikto ste mi neodpovedali na moju otázku .... čím lepíte jedlú oblátku na mmf aby držala a nezvlnila sa ... Ďakujeeeem 😉

abriela
25. máj 2012

@jakelina anomaju to pri kypriacich praskoch. Aj ked v Tescu som to nevidela, ale v kauflande salajka je.
@bambula1307 a dava sa to miesto prasku do peciva? Inak medovnicky so salajkou musia byt super - take nadychane. Poprosim ta o recept.

mia114
25. máj 2012

ahojte
holky, ja som dnes taka znicena, bola som z drobcom u zubarky a to bolo des, normalne som odtial isla total znicena z drobca ☹
a potom som este robila torticku tu je

mia114
25. máj 2012
danielik79
25. máj 2012

ahojte chcem sa len spítať ak mi môžte poradiť ešte nikdy som nerobila so smarflexom poťahovanie .Urobila som si kvietky so smarxlexu ale obávam sa že ked to poťiahnem dnes či sa mi v chladničke ten smarflex moc nenavlhne tortu zajtrá by chcela darovať k 60a chcem aby bola ok.Tie kvietky som robila prví krát a tie tmavo ružové tam nedám.

vecernicci
25. máj 2012

@pipka jasně je to zabarvený krém a vlnky jsem dělala bílým, u nich potahovku nikdo nejí, tak je to z nouze ctnost 😉
@heni79 to jsou léta, dva slaví šedesátiny a jeden horolezec čtyřicetiny 😀 😉

vecernicci
25. máj 2012

@jakelina a nejmenuje se to u nás cukrářské kvasnice? teda mamka tomu tak říká a na sáčku je myslím napsáno amonium a strašně to smrdí, teda jestli to je ono 😝

aduskatt
25. máj 2012

dievcence, tak som s popasovala s mojou prvou puncovou, este neviem, ci bude aj jedla🙂)))dufam, ze hej, ta torta sa zda byt biela.................ale je ruzova🙂

vecernicci
25. máj 2012

@bzucinka2 hele a co tomu chlápkovi udělat takovouhle nějakou? http://www.facebook.com/photo.php?fbid=44810025...

danielik79
25. máj 2012

@aduskatt
@vecernicci
ahojte chcem sa len spítať ked potiahnem dnes smarflexom tortu a dám ju do chlaničky nezvlhne mi ten potiahnutí smarflex do zajtrá .So smarflexom robím prví krát a chcem aby bola ok .

aduskatt
25. máj 2012

@danielik79 daj do chladnicky za tortu bavlnenu utierku a bude OK

danielik79
25. máj 2012

@aduskatt dakujem pekne za radu potom dám foto.

bambula1307
25. máj 2012

@mia114 krasna torticka, mi hovor o detoch dnes mi bola pomoct kamoska s 20 mesacnym synom mojej 3 mesacnej strkal prsty do ust a aj piesok do kocika hadzal..ze mam dost ☹

@vecernicci
@jakelina baby v kauflande som kupila

vecernicci
25. máj 2012

@danielik79 jasně, že ne, můžeš tam dát dozadu kus kartonu, aby se podložka a dortík nedotýkaly zadní stěny a bude to v poho, uvidíš 😉