Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
3. jún 2012

@pristela mne sa zda, okrem ineho, ze kamka ma trosku vyssie ceny ako ostatne shopy, ktore som pozerala....a na niektorych polozkach aj o dost

aduskatt
3. jún 2012

@mamina1978 no, ja mam rada cervene vinko, ale to vypijem tak pohar raz za stvr roka a pivo, a to vypiojem jedno male...a naposledy som pivo pila asi v lete 2011🙂)) tolko moje alkoholicke vylety🙂...vidim, ze jedna ulica nas poznacila🙂

irriss
3. jún 2012

@aduskatt
mozna, ze timto zpusobem zacnu..a dostanu nejakou zakazku..deti tu byly nadsene..hlavne z Barbie a Berusky... 😉
a uz se nejake maminky vyptavaly..je mozne, kdyz neco uvidi na vlastni oci,.. 😉

aduskatt
3. jún 2012

@irriss no bodaj by, ved ked hovoris, ze u vas nikto take nepecie, bola by skoda nevyuzit to🙂) ved to boli krasne torticky🙂
inak, sa ti musim pochvalit.tu na birmovku, ked som vcera odovzdavala, tak tete skoro oci vypadli🙂)este cakam, ci sa ozve, ako im chutila, lebo jest ju maju az dnes🙂

mamina1978
3. jún 2012

@simasa ta kralovska glazura je naozaj nadherna, na tu si trufnem tak mozno za 10 rokov 😉 😀
Neviem, ci poznas tuto stranku, ale tak kuk.... 😉 🙂

http://www.cakes.cz/viewtopic.php?t=1043

aduskatt
3. jún 2012

@mamina1978 to su prekrasne torty.................mozno casom, za vela vela rokov sa aspon priblizim k podobnym🙂

simasa
3. jún 2012

@mamina1978 nepoznam, ale rada "preluskam" - velka vdaka!

katmi
3. jún 2012

@mamina1978 no dakujem krasne 🙂) aj som spekulovala, ze tu rucku inac, ale takto to vyzera tak starozitne 😀

lifinka
3. jún 2012

@mamina1978 nikdy jsem si nevšimla, že žiješ v Německu?Až teď kukám na tvé dortíky na stránky 😉 Jak jsi tam dlouho?

dajna11
3. jún 2012

inšpiráció 😀 😀

vecernicci
3. jún 2012

@mariann2 spala jsem, ale málo 😝 měl jsem jich deset 😉

mamina1978
3. jún 2012

@lifinka 12 rokov..... 😉

dada2007
3. jún 2012

...ahojte micky.....v piatok prasa a dnes ešte tieto dve.....Volkswagen bola objednávka......a srdiečko s kalou bolo pre moju mamču ako prekvapčo 😉

danciacik
3. jún 2012

ahojte, teda vôbec na vás nemám čas, Nelka je strašne náročná teraz. Idem vás trošku prelistovať

daducha
3. jún 2012

Ahojte babulky,

tak som po kratkej 4 dnovej dovolenke popozerala torticky a ze krááááása,vecer opacikujem dalsie 😵 .Tak ako som sa na dovolenku tesila, boli sme v Patinciach,tak som ostala aj trochu sklamana,ostanem verna Permonu 😉 .Chodime tam uz niekolko rokov,tak ze ved vyskusame nieco ine a teda najblizsie zase po starom.Peceim uz iba dva tyzdne,potom mam nutenu mesacnu prestavku,robia nam kupelnu a detsku,tak som si dala zaväzok ze sa naucim zdobit s Royal Icingom.Ked som videla tie inspiracie,tak teda mam co robit.Najprv ale prezit tieto dva krute tyzdne co ma cakaju a potom oddyyyyyyych 😀 .
@dajna11 krásná inspirácioooooooo 😵 ,robim si zalusk na su z tych farebnych kruzkov

abriela
3. jún 2012

Domace mashmalow, alebo nova penova hmota, len neviem ako získať bielu farbu:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=48268
30 g želatíny, 450 g kryštálového cukru, 400 ml vody, 1-2 ČL vanilkovej arómy, 2 PL práškového cukru, 2 ČL škrobového prášku
Želatínu nasypte do 100 ml horúcej vody a nechajte napučať. Medzitým z 300 ml vody a cukru uvarte sirup. Ak sirup pri varení začne peniť, odstavte ho, penu pozbierajte lyžičkou a dovarte ho približne 5 minút. Potom sirup preceďte. Ak máte cukrárenský teplomer, sirup varte kým nemá teplotu 116 stupňov. Sirup nechajte trošku vychladnúť, vlejte ho do želatíny a elektrickým šľahačom alebo robotom ho vyšľahajte do peny. Po niekoľkých minútach pridajte vanilkovú arómu a prešľahajte. Plech alebo zapekaciu misu potrite olejom, vyložte papierom na pečenie, kt. tiež potrite olejom a napenenú zmes vylejte do formy a nechajte odstáť do druhého dňa alebo cez noc v chlade. Hotovú hmotu vyklopte a vykrajujte rôzne tvary. Nakoniec poprášte zmesou práškového cukru a škrobom. (zmes môžete zafarbiť, prípadne pridať inú arómu)

anibas
3. jún 2012

@pristela skús pozrieť - pravá čokoláda - dobré ceny a poštovné

dada2007
3. jún 2012

.......tak som opáčitkovala všetky vaše 😵 😵 😵 kráááásne tortičky 😎 ...........vám dakujem za všetky lajky na moje 3 tohto víkendové...........a dnes som skúšala tú karamelovú plnku od neviem koho 😅 žeby od @mamina1978 ? karamelové salko zmiešať s maslom....od teba to je? a mala úspech, mamine mojej (oslávenkyni) chutila moc 😵

....nestíham vás dočítať......práve sme došli od našich, utekám okúpať a uložiť deti......pááááááčko micky 😉

reruna
3. jún 2012

@irriss klidně udělej korpuus z těsta na bublaninu, dost podobný recept mám taky, dá se to upéct na různé způsoby - na plechu s ovocem, nebo jako mramorová bábovka, v dortové formě jako korpus..... a je to dobré těsto. Já nejčastěji dělám mramorový korpus, je dost takový bábovkový, ale strašně dobrý http://www.toprecepty.cz/recept/12135-mramorovy...
nebo dělám klasický piškot - kolik vajec, tolik lžic cukru a polohr. mouky - vyšlehat žloutky s cukrem, přidat mouku a pak sníh z bílků, trošičku prášku do pečiva, ten je taky dobrý

reruna
3. jún 2012

já jsem dneska sice nedělala marcipánový dort, ale snad tu můžu dát foto i tak...dělala jsem piškot kolik vajec, tolik lžic cukru a mouky, na to pribináčkový krém - půlku bílou a do druhé půlky jsem přidala rozmixované jahody - je to fakt mňamka a kolem dokola je jen nastrouhaná Margot čokoládka.

jakelina
3. jún 2012

@reruna ten vypadá super, mňammmmmmmmmmmmm

mamina1978
3. jún 2012

@dada2007 ja som sem davala len ten rafaelo creme.....s,, nevarenim´´ salkom...... 😕
, takze odo mna asi nie 😉 🙂

dada2007
3. jún 2012

@mamina1978 ok....tak to bola iná kočka......sorry 😵 😵

mamina1978
3. jún 2012

@dada2007 neospravedlnuj sa 😀 😀 to potesi, ze urcite mas aj odo mna par inych inspiracii ulozenych........A pri tolkom mnozstve informacii, ktore sa tu pisali za poslednu dobu aj od mnohych inych kociek sa to jednoducho neda zapamätat si, kto tu co daval a radil. Ale je fajn zistit, ze si na mna niektora aj spomenie 😉 😀 😀 😀

dada2007
3. jún 2012

@mamina1978 jasné...od teba mám ten rafaelo-to viem isto 😵 a mnoho iných tortičiek či postupov 😵 😵 😵 😵 ten rafaelo som dnes ponúkala 😉 😉

dajna11
3. jún 2012

@daducha tá je krásne že???tie farby hlavne to sú úžasne odtiene

vinka
3. jún 2012

ahojte baby.prosím dajte mi tip na tortu svadobnú štvorcovú nie poschodovú.fakt neviem čo a to nechali úplne na mna.nič nemajú postavičky nič všetko nechali na mna. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

aduskatt
3. jún 2012

dievcata, pls, v ktorom eshope to maju 1kg balenie PDT? kujeeeeeeeeeeeem

mariann2
3. jún 2012

@aduskatt myslím že v pečeniehrou

aduskatt
3. jún 2012

@mariann2 dakujem, idem mrknut🙂