Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika76
5. jún 2012

@jakelina Dakujem za povzbudenie .

mamina1978
5. jún 2012

@asfodelka
Na konci tejto stranky som ti dala postup,, masa a medved´´ plus 3 inspiracie na torticky.... 😉 🙂
Kuk......................... 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

mirko
5. jún 2012

ahojte, potrebujem poradit, chcem vyskusat urobit marcipanovu tortu, poradte dobry recept na marcipan(na potahovanie torty) a na vyrobu kvietkov a ozdob...niekde som sa docitala, ze potahovany marcipan je iny ako ten co sa pouziva na ozdoby 😨
dakujem

dadka212
5. jún 2012

@monika76 hlavu hore aj ja keď som robila z PDT špeciál tak jedna čo ju jedla, ani ju neobjednala ani nezaplatila nič, len mala z nej kúsok kydala na mňa že samá umelina atď....vykašli sa na to, aj keď chápem, že ťa to mrzí....pozri ja som urobila 247toriet a z toho našťastie len jedna krava pre ktorú tá torta ani nebola....nemôžeš vyhovieť každému...

monika76
5. jún 2012

@lamps ĎAkujem za slová normálne revem jak malá
@dm1 ona už ked mi písala aj telefonovala som tak cítila že kde sa ona cíti a kde som ja .Ale viete čo kočky idem vám to preposlať.Ináč mi povedala len jedno pekné a to to že vydela moje práce na mojej web a že chcela presne takú krásnu tortu ake ja robím.Zrazu je všetko zlé ...

lamps
5. jún 2012

@monika76 vieš takí, čo kritizujú sa neraz nezmôžu na nič, možno ona má problém upiecť obyčajný hrnčekový koláč a tak aspoň kritizuje, keď nič iné nevie. Neboj vyplač sa aspoň sa ti uľavíi a hlavu hore 😉

dadka212
5. jún 2012

@monika76 fakt nestresuj asi jej vadila cena, to je celé....nemôžeš mať zlé torty vnútri keď tu každá máme rovnaké alebo velmi podobné recepty 😀 šak to tu každý deň koluje takže určite sú výborné 😉

monika76
5. jún 2012

Kočky tu je mail posielam :
Dobry den,
na zaklade dnesneho telefonatu vam zasielam info s fotkou torticky,ktoru
potrebujem na den 2.6.2012 (krstiny dcerky).

predstavuje si tortu, ktoru vam poslielam v prilohe.
Ale tato nasa by mala byt prvotna, jedinecna, takze nebude to oval,ale
tvar kasneho srdiecka. Boky srdca ostanu (t.j. chcem,aby bol zachovany
tvar tych marcipanovych oblacikov a v tom tie detske animacie ) pricom
torta nebude ruzovo -biela,ale prevazovat bude farba biela, t.j.vacsina
torty bude v bielej farbe a kombinacia tych animacii bude vo farbe
ruzovej+ strieborne gulicky.
Kupila som na tortu cca 15 cm anjelika v ruzovej farbe, chcem,aby na
torte vynikol. Z toho dovodu bude torta prevazne v bielej farbe.
Celo torty ( vrch torty ) by mal byt tym padom prevazne biely,pricom
prava strana srdiecka bude cista ( tam chcem postavit anjelika) a na
lavu stranu vas poprosim krasny pismom napisat meno Zarka a pod meno z
marcipanu vymodelovat taktiez srdiecka (VACSIE BUDE RUZOVE, DO NEHO
VSADIT
MENSIE BIELE A V NOM VSADENA STRIEBORNA PERLICKA) mnozstvo tych srdiecok
necham na vas, predsa mate v tom svoj grif a urcitu zrucnost.

plnka torty orechova!! ale nie z margarinu!!

pre tortu by sme si dosli v piatok vecer,ako sme sa dohodli. urcite
prideme !!
poprosim vas este pribliznu sumu,kolko si mam na torticku pripravit

dakujem vam este raz,tesim sa na spolupracu, Petra Kosice, pekny den 🙂

monika76
5. jún 2012

@dadka212 Ďakujem ,veru všetko mám stadial 🙂

ajka82
5. jún 2012

@monika76 joooj, pisala pani dokonala 🙄 asi ma nejaky problem ktory si musi vykompenzovat len kvoli detailu, lebo ti pisala, ze mas spravit ruzovobiele srdiecko s perlickou pod menom a podla fotky co si dala je len ruzove 🤐 😖 ja som mala jednu co si chcela objednat ale ako zacala so slovami, ze musi to byt vynimocne a vsetko perfektne, tak ma chut presla, a to chcela este nech jej urobim ochutnavku korpusov a plniek aby si vybrala(to som sa jej opxtala ci si mysli ze to pre takychto skladujem denne cerstve v chladnicke, kedze nie som cukraren a ze jej mozem ponuknut odrezky z mrazaku...a ze nema pozerat tolko americkych filmov 😝 mm povedal, ze na perfekne a vynimocne kaslat, lebo sa mozes aj rozkrajat a aj tak bude vsetko zle 😉
jedna "stazovatelka" ta isto nepolozi, ked mas spokojne zakaznicky :-*

betty312
5. jún 2012

@monika76 Tak z této objednávky nadřazenost jen čiší . A můj pocit t této objednávky je- -

Jsem sice neschopná,sama nic neumím,ale dobře jsem se vdala a tak si vše( co neumím sama udělat)
můžu koupit. - Mám jednu takovou známou a když jsem to četla,tak jako by to objednávala ona. A ten popis na ní opravdu sedí! Vůbec bych si z toho nic nedělala,protože tahle " DÁMA" Ti určitě nesahá ani po kotníky !!!! 😎

abriela
5. jún 2012

@mirko niektore z nas pouzivaju MMF na vsetko - recept na 1 strane tejto temy.

dadka212
5. jún 2012

@monika76 uf z toho by som sa asi ani nevysomárila, pani mala všetko premyslené 😅 asi si nejakú guličku nedala tam kam si ju mala dať a už bolo zle 😀 kašli na ňu pani dokonalá nech si nabudúce urobí sama...

dadka212
5. jún 2012

@mirko ak chceš fakt niečo s čím zvládne potiahnuť aj začiatočník s čím sa dobre robí netrhá sa, dobre sa poťahuje je plastická tak si kúp hmotu....smartflex je podla mňa najlepšia hmota a má rôzne príchute....

mirko
5. jún 2012

@dadka212 takze kupit hotove a tie zo suseneho mlieka???

monika76
5. jún 2012

@ajka82 ja som to potom dorobila a po telofonickom rozhovore tie perlicky v srdiecka odmietla ze ok nie...to bolo spekulovane na X krát ☹ v telefone mi tiež tvrdila že chce mat všetko dokonalé všetko jej u nej dokonale...

dadka212
5. jún 2012

@mirko akože ako chceš, ale keď chceš peknú tortu a aby sa ti dobre robila kúp si hmotu 😉

mates22
5. jún 2012

@mirko jestli začínáš, kup si hmotu hotovou, na té nemůžeš nic zkazit, smartflex nebo white icing, K2 prý je taky dobrá a dá se z toho i modelovat.... osobně mi přijde nejlepší smartflex třešeň, ale mají i mandli, to se víc chuťově blíží marcipánu. MMF u mě dobrý na potahování (ale jako kupované se to nevyrovná), na ozdoby už nikdy. Ze sušeného nedělám...............

vlada111
5. jún 2012

@anibas Sabi idem to naskenovať 😉

ajka82
5. jún 2012

@monika76 nabuduce skus vynimocnej jemne vykluckovat a nebudu ziadne nervy 😉 pri dalsej torticke isto na to zabudnes a bude dobre 😉

abriela
5. jún 2012

@dadka212 Dadka, ty tak verejne napises, ze s mmf a suseneho mlieka nieje pekna torta 😀 😉

mates22
5. jún 2012

@monika76 kašli na ní, paní dokonalá zjevně neumí nic než kritizovat..........chudák ta její holčička, je mi jí berušky už teď líto, jestli bude muse být taky dokonalá jako všechno

dadka212
5. jún 2012

@abriela 😀 nie to som asi len blbo napísala, ak je začiatočníčka a chce peknú tortu, tak radšej nech kúpi ja napríklad z mmf neviem urobiť peknú tortu, stále sa mi trhá....

monika76
5. jún 2012

@betty312 Ďakujem už som sa ako tak ukludnila

vlada111
5. jún 2012

tak tuto to máme v plnej paráde 🙂

janula.h
5. jún 2012

@monika76 mojaaaaa a tá pani má čerstvé bábo?? poviem Ti to ako nás tota še fakt nudzi 😠 😠 😠 nerieš ľudia Ťa poznajú tak nebudú veriť takej fiflene 😉

abriela
5. jún 2012

@dadka212 samozrejme chapem. To bola len taka ustipacna poznamka 😝 😀 .
Ja som zatial potahovala len 7 tort a len s MMF.

monika76
5. jún 2012

@mates22 asi tak po tortu nemohla príst lebo ide ku kadrníčke a manžel bude s malou až potom si pridu po tortu.

dm1
5. jún 2012

@dadka212 ja tiez hovorim ze ked sa niekto boji na zaciatok tak nech si skusi kupit hmotu aby ho neodradili pripadne neuspechy ked ju bude robit doma. Ked je hmota kupena je pre zaciatocnika vyssia sanca ze sa vsetko lepsie podari. Teda aspon mne to tak pride lebo zase nie vzdy sa hmota doma vydari

anibas
5. jún 2012

@vlada111 vladka dikes - ale už bola poštárka, len som to nestihla napísať, nemali sme 1/2 dňa EE 😝 😝 😝