Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
2. sep 2012

@jakelina ja uz vidim, ako sa bude u nas zajtra rano vstavat.to bude des a hruuuuza

vecernicci
2. sep 2012

@pristela tak to mi připomíná našeho Vojtíka, už chodí do školky, dva a půl roku a ještě s p. u. nezačal mluvit, jen ano, ne, prosím, děkuji , toť vše, zítra jde do jiného oddělení, takže to bude nanovo, takže už nebude mluvit vůbec, ale doma klapačku nezavře a abecedu umí už celou už půl roku, ale jinde než doma nemluví 😝 nedej bože, aby si měl sednout do jiného auta než do našeho, to i když jedu já, tak ho deset minut přemlouvám, to samé, když kupujem nový boty, deset minut, než ho dostanu do krámu, dalších deset, než ho přemluvím ať si je zkusí, no hrůza mít doma takovýho samorosta 😀 😝 😝 😝

jper
2. sep 2012

Tak můj největší dort - bavaroise, váhu netuším, ale neunesla jsem to. Spodní korpus měl 40cm a na výšku 10cm. Náplň bavaroise krém. Nebyl čas ani prostor, tak jsem to fotila za šílených podmínek. Ještě tam chybí i stuha - třeba bude pak foto od novomanželů.

maya30
2. sep 2012

@artepf super ten rybarsky, rybky su ako zive 😵 ako si robila ten domcek ? Ja mam objednavku na tortu s chatou, tak spekulujem ako ju spravim, toto bude asi vytvrdnuta hmota, nejako upevnena, ze ?

dajna11
2. sep 2012

@artepf nááádherné

teodorie
2. sep 2012

@jper to vypadá úžasně. Recept na bavaroise krém by nebyl?? Please 😢 😀

rapunzel1
2. sep 2012

@jper prosím ťa aký je presný recept na tento krém, viem, že je to našľahnaný krém z vajec, šľahačky a vanilky, ale neviem presne pomer a postup, hodíš ho sem prosím ťa ak môžeš? díky

yamahafazer
2. sep 2012

baby prosim vas tie co mate knizky od Alan Dunn tak prosim vas v ktorej su take kvety ako ruza,gerbera,lalia,orchidea a take niake tie klasicke kvety nie tie rozne divoke tropicke .Lebo by som si rada niaku objednala k vianociam a neviem si vybrat ktoru ja by som najradsej vsetky 😅 😀

lussy23
2. sep 2012

@jper krásne. ako je to urobené, že je tam len torta a nie okolie?

lussy23
2. sep 2012

@jper inak takú by som okamžite brala

lussy23
2. sep 2012

@artepf krásne tortička, hlavne tá Kúzelná školka

lussy23
2. sep 2012

@lifinka krásna
@mates22 krásna tortička
@dadka212 krásny koník
@pristela krásne

lara1705
2. sep 2012

@aduskatt dakujem

vecernicci
2. sep 2012

holky mrkněte tady, super šablonky za pár kaček 😉 http://www.davona.cz/tvoreni/1161-sablony-a-raz...

lussy23
2. sep 2012

@daducha krásne tortičky
@katulkaaaaaa krásne tortičky
@dm1 krásna
@simasa perfektná

lussy23
2. sep 2012

@levandulka3 nádherné

lara1705
2. sep 2012

@jper prekrasna

abriela
2. sep 2012

@petaskrdla lienkovska torticka je krasna a aka bola plnka?

mates22
2. sep 2012

holky, já tak závidím @artepf a ostatním taky, že můžete nosit dorty do školky, u nás se to nesmí ☹ kvůli nějakejm hygienickejm předpisům, nic zvenku 😠

mrka2
2. sep 2012

@artepf paradna ta morska panna 😀 super torta

dadka212
2. sep 2012

@levandulka3 robila som podla tohto postupu teda nie úplne ale skoro rovnako len som robila z 3 plátov a ja nedávam punčovinu ja orezávam korpus 😉 http://tortyodmamy.sme.sk/content/fotopostup-na...
@miciatko ano je to z kik papier a na tom je tiež z kik celofán 😉

miciatko
2. sep 2012

@jper krasna torticka , v akom programe si upravila foto?

yamahafazer
2. sep 2012

@artepf ta rybarska je inak perfektna a tie kapre ako zive dokonala fakt krasa 😉

mimcak
2. sep 2012

Neviem zohnať biele marsmalow cukríky neviete kde ich kúpim? Skúšala som umyť aj tie farebné z lidla ,ale nešlo mi to.
A ešte otázočka raz som videla na ružičkách urobené ako keby na nich boli kvapky rosi,alebo vody.Neviete náhodou ako sa to robý.

jakelina
2. sep 2012

@mimcak v Kauflandu je mají.

mimcak
2. sep 2012

@jakelina Ďakujem tak tam som ešte nepozerala tak určite tam zájdem

aduskatt
2. sep 2012

@mimcak na rosu je Piping gel

dadka212
2. sep 2012

@mimcak ja som robila s modekor gelom kvapky rosy 😉 je to gel na jedlú oplatku zostal mi tak som použila 😀

miciatko
2. sep 2012

babenky podla akeho postupu robite psika??

vecernicci
2. sep 2012

@miciatko myslíš postavičku nebo 3D