Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
3. okt 2012

@eliska22 @aduskatt zaruka do 08/2013 😠

vlada111
3. okt 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kočky hlásim sa z domu, už mám urobených 52 kvietkov hortenziových, teraz robím stredy pivoní. Zatiaľ je všetko ok, v piatok idem znova, no musím urobiť 6 pivoní. Teraz som normálne rada, že @pristela sem dala pivoňu na drôtiku, lebo ja som to ešte nerobila a takto ma posmelila. A ozik, nemám Žanet nejaký postup na to?

ajka82
3. okt 2012

@muffinka8 tvaroh kapucin jemny...biela vanicka okruhla modrrobiely vrch...alebo v bille Clever tvaroh na roztieranie, alebo CBA teraz zacal robit tvaroh v okruhlej vanicke-to je vlastne ten isty ako kapucin 😉

aduskatt
3. okt 2012

@vlada111 no vitaj🙂

ajka82
3. okt 2012

@vlada111 ty si nezmar 😀

pristela
3. okt 2012

@luciahromadkova dakujem , je vykrojena z tulipanu : http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14641788&tab=1 a farba, ruzova s fialovou 😉

pristela
3. okt 2012

@vlada111 ako pre teba andelicka : http://tortyodmamy.sme.sk/pokus-o-pivonku 😀 😵

ajka82
3. okt 2012

babule prosim vas, ktore ste lepili jedly papier na potiahnute torty? mozem to nalepit pipingelom, ci treba speci lepidlo na to? 😕 kujeeem
...este je moznost ze by som to nelepila, len ornamentami po rohoch pricapila na tortu, keby to inak neslo...

vlada111
3. okt 2012

@aduskatt ja ich milujem. Mala si im zavolať, sú hrozne zlatí. Ale pošta je tiež o ničom, mne niekedy list do Za ide aj tri dni 😒

lamps
3. okt 2012

@ajka82 ja som ešte takú tortu nerobila, ale myslím, že pipinggelom lepiť môžeš. Ja mám doma aj Modecorgel, určený na lepenie obrázkov na tortu a je to veľmi podobné ako pipinggel, len treba ním potrieť len veľmi jemne, v tenučkej vrstve

sisix
3. okt 2012

holky, kdyz delate slehacku + fix mate tam taky jemne hrudecky? Me se delaji pokazde at delam podle navodu ci pridavam jinak. Na chuti to nic nemeniJekej fix pouzivate? Je lepsi ten do vody? Diky za rady 🙂

pristela
3. okt 2012

@sisix mne sa robia s oetkerom tak ho nepouzivam, pouzivam znacku Stilla tusin sa vola-kupujem ho v kaufl. a s nim sa uz nerobia, ale holky pissali tusin minule ze oni aj oetker daju a nemaju hrudky, tak neviem 😒

aduskatt
3. okt 2012

@pristela mam rovanku skusenost, stilla je bezhrudkova, oetker stale zelatinove omrvinky☹

pipka
3. okt 2012

@sisix ja pouzivam Oetker a hrudky som nikdy nemala 😉

zuul
3. okt 2012

ahojte dievcata, prosim nejaku inspiraciu murarsku nenajdete? dakujem.

mia1111
3. okt 2012

@abriela - ja som minule vyhodila 2 skysnuté salká :(.

dm1
3. okt 2012

@abriela mne sa to tiez stalo zo salkom ktore malo zaruku do maja 2012 a bolo kupovalne v kauflande 😠

zdenallicka
3. okt 2012
sisix
3. okt 2012

@pristela tak ja ho pouzivam, zkusim jinou znacku. Dik

mizulienka
3. okt 2012

ahojt4e dievcata, poslala som muza kupit bielu coko do mascarpone a on mikupil z lidla taku ze Fin Carre White chocolate...poznate to niektora? bude z toho v pohode mascarpoe?

alicc
3. okt 2012

@wera.g dakujem ti velmi pekne 🙂

alicc
3. okt 2012

@ajka82 takze s 500g mascarpone bude stacit? dakujem 😉

vlada111
3. okt 2012

@pristela supeeeer. tak urobím na drôtiku, ja neznášam lepiť tie tenulinké mäkké lupienky, toto si narobím dopredu 😉

vlada111
3. okt 2012

@mizulienka ja som ju mala, ale dávala som ju do bešamelovej plnky ako bielu verziu a veru išla plnka do koša. Zdala sa mi dosť mastná a chuťovo divná. Ale do parižáku neviem, asi by som sa bála. Baby ti asi poradia lepšie

lamps
3. okt 2012

@mizulienka Lucka, ja som ju už mala a bola v pohode aj krém z nej 😅

zuul
3. okt 2012

@zdenallicka dakujem ti.

jaja555
3. okt 2012

@mamina1978 úžasné, rovnučké ... super

ajka82
3. okt 2012

@alicc ja som ti odpovedala na to ked si sa pytala na 3 slah. 3 coko a 3 mascarpone 😉 kedze tam ste skoncili debatu s werou a nevedela ti na tu velkost odpovedat 😉

ajka82
3. okt 2012

@sisix ja pouzivam oetkera a sem tam mi to urobi jemne hrudky... a prisla som na to, ze podla toho aku coko mam v slahacke rozpustenu, pri jednom druhu robi, pri inom nie a cista tiez nerobi

simasa
3. okt 2012

@mizulienka Ja som z nej tiez robila a dobra bola.