Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
28. okt 2012

@dada2007 ked som si to dala objednat do kosika dala som adresu a uz ked ides potvrdit objednavku tak tam je to alebo potom osobny odber zadarmo .To by som bola velmi rada keby si mi to poslala keby si tam mala niekedy cestu lebo tolko za postovne sa mi zda vela .Mne to neponahla tak kedy pojdes vtedy to bude.
http://www.metax.sk/index.php?page=checkout.ind...

79zuzana
28. okt 2012

dakujem za vsetky pacitka 🙂 velmi velmi ma to stale potesi 🙂
@janula.h krasna lienocka...no a teraz dilema, je to uz asi 10. torta co som si vybrala, ze upeciem malej k narodkam... do decembra ich vyberiem este asi dalsich 10 😀 😀 😀

dadka212
28. okt 2012

@yamahafazer ja som kúpila lukopren u nás vo farby laky, len som sa musela spýtať lebo som to nevedela nájsť aj predavačka to nepoznala musela volať šéfovi 😀

simasa
28. okt 2012

Dobré ránko prajem,
meninová pre našu Sabínku 🙂

simasa
28. okt 2012

Ajajaj a fotky 😝

dadka212
28. okt 2012

@simasa super 🙂 to si malovala?

yamahafazer
28. okt 2012

@dadka212 jej dakujem skusim sa unas opytat len neviem ci to vtomto malinkom nasom obchode budu take nieco mat

simasa
28. okt 2012

@dadka212 Ano, ale bolo to hrozne, ja teda maliar zrovna nie som 😝 Mala som to poslat Zanet, ta by to mala za 5 min a ja som sa s tym sr.la ale 3 hodiny 😝 aj s miesanim farieb.

rapunzel1
28. okt 2012

Tortičky hotové, Tobiasko okrstený a momentálny počet krstniatok narástol na 3 :D
svadobná je obmena tortičky z minulého mesiaca
penovú som robila takúto pred asi pol rokom, takže žiadna možnosť fantázie, ani na krstinovú ako som chcela, ale mamina si vybrala a krstná urobila 🙂 🙂 🙂
a ďalšia penová k 70 tke na želanie, moje prvé čokoružišky, no sranda s tým robiť :D

anibas
28. okt 2012

@simasa krááásna 😵 😵 😵 😵 to bude radosti !!!

anibas
28. okt 2012

dobé ránko - tak som si včera vyskúšala čokotransfer - bála som sa ho dávať na okrúhlu maličkú tortičku - ale už viem na čo si dávať pozor - tak možno aj niekedy nabudúce vyskúšam 😀 😀 😀 😀

janula.h
28. okt 2012

vďaka za všetky lajky 🙂 a zároveň vďaka za inspi @dadka212 čo sa týka lienočky Ďakujeeeem

janula.h
28. okt 2012

a zároveň som si všimla že nemá nohy 😀 o pol 2 som na to zabudla práve som ich dorobila 😀

simasa
28. okt 2012

@anibas Mňam! Neviem, či si na také niečo trúfnem niekedy...

abriela
28. okt 2012

Po dlhom case som konecne piekla. Moja 9-ta torta na oslavu pre krsniatko. Prvykrat som skusila zele potahovku. Robi sa s nou dobre, ale MMF je MMF a chuti lepsie.
@anibas dakujem za inspiraciu - za link

pipka
28. okt 2012

@simasa jejooo, nasa hanka ma taketo tricko 😎 🙂 🙂 ze Sabinke vsetko najlepsie 😉 😉 😉

pipka
28. okt 2012

@dada2007 dadus a ked uz by si isla, nekupila by si aj mne prosiiiim 😕 😒 bo ja som postovne ani nekukala, ale ak je to 8e, tak to je fakt dost 😝 ale tiez mi to neponahla...az ked pojdes, treba dat vediet, ja ti aj dopredu poslem..a aj za cestu 😉

muffinka8
28. okt 2012

@simasa ty si robila na stretku tú tortu čokoládovo mätovú? ... lebo chcem ju spraviť, aj recept som už našla 😵 len sa chcem opýtať či tam môže na korpus ísť aj takýto sirup: http://www.rioba.sk/sk/sortiment/kavove-a-kokte... samozrejme mätový

dm1
28. okt 2012

@yamahafazer ja neviem ja som ho nekupovala ale dostala ☹ . skus niekde u vas vo farby laky

mariann2
28. okt 2012

@dada2007 aj ja by som si prosila, to poštovné ma stoplo, už by som to minule objednala /teda, ak by ťa to neobťažovalo/

vecernicci
28. okt 2012

tak já jsem kluky měla oba dřív starší o pět dní, měl 4 kila a prcek byl o 14 dní dřím a měl 4,6 kilo, takže kdyby byl na termín, tak asi půjde rovnou do školky 😀 😀 😀 😀

dada2007
28. okt 2012

@mariann2 @pipka @yamahafazer babenky, jasné že kúpim, pošlem.........čo sú sprostí? 8,40e poštovné? Som to pre tú srandu naklikala tiež a že 8,40 😠 😠 😠 hovadá................a zvážila som tú naši krabicu, takže má to všetko(lukopren, pipeta, roztok a krabica) vyše kilo.....takže druhou triedou doporučene to bude za 2,6e-ak súhlasíte..... Inak cena toho lukoprenu je síce na stránke písaná 14,58 ale v skutočnosti od MM vypýtal 16,50 😕 ....tak nechápem.......
......micky, ste tri........poslali by ste mi na účet 19,1O a dali adresu......behneme tam, kúpime, pošleme 😉 nebudem to zbytočne posielať na dobierku 😉 ....ak teda súhlasíte.

mrka2
28. okt 2012

@wera.g no to je uuuplne jednoduche.. len si narezes rovnako siroke pasiky a ides pomaly dookola celej torty.. ziadna veda 🙂 nemusis az celkom ku stredu, staci aj kratsie,aby si neminala zbytocne vela hmoty... mne sa to zdalo este jednoduchsie,ako potiahnut celu tortu a vyzera to pekne. tiez som to robila prvykrat vcera...

aduskatt
28. okt 2012

tak na dnes poobede brutalrychlovka heloweenskovianocna🙂 teda heloween zvonka, vianoce vnutri🙂
orechovoskoricovy korpus a vymyslela som vonavy krem, co mi vianoce pripomina....so skoricou a jablkami🙂

pipka
28. okt 2012

@dada2007 jasneee, ja pisem do IP adresu a cakam cislo uctu, nech ti bubaciky hned preposlem 🙂

aduskatt
28. okt 2012

no, dobre vidno, ako je ta torta vpredu kriva.chlapi mi obzrali korpus🙂 a kedze bola pre nas, nechcelo sa mi to upravovat do rovnucka.......

drobec33
28. okt 2012

Baby, ked mi pri peceni pekne cesto vybehne, ale spadne ked ho vyberiem z rury, kde robim chybu? Dakovalaaaa 😉

aduskatt
28. okt 2012

skusim lepsiu foto, xixi..........

dm1
28. okt 2012

@aduskatt pocuj tetaaa sak ked uz fotis tortu na plachte ci niecom a na stolicke sak to potom orez tu foto nech vidno len tortu a pozadie nie kde bola fotena 😝. potom to takto zbytocne na plachtu davas 😝

aduskatt
28. okt 2012

@dm1 nemam fotoshop 😀