Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
30. jún 2009

alionuska aj mi sa uz velmi tesime na tvoje dalsie vytvory 😵

a este vladzes??brusko ti este nevadi?? 😕

alionuska
1. júl 2009

Vladzem vladzem a aj ma to bavi stale,len akurat mi tatino minule vravel,ze: "pOzor davaj na brusko,lebo si ho popalis..."na varnej doske... 😀 Uz mi tak trci! 😀 Ale ved ked citim,ze som unavena,tak si oddychnem a pokracujem neskor! 🙂

cessy
1. júl 2009

no ved presne to som myslela, aby si drobceka nepopalila 😅

cessy
1. júl 2009

ozaj a tie zuby budes robit??lebo fotku v albume nevidim, hadam som ich neprehliadla 😅 😨

alionuska
1. júl 2009

Nie cessy,neprehliadla si ich.. teraz maminka nechce,lebo bola po operacii slepeho creva a od tej operacie sa neciti dobre a v pondelok jej zas cely den tiekla z nosa krv,ze musela ist az do nemocnice a vypalovali jej v nose nejake cievky...ked sa bude citit lepsie a bude fit,tak ich upeciem a ona ich potom odovzda laborantke a doktorovi...pytala som sa jej a ze teraz nie,ze to ma cas. Tak je v poradi! 😉

cessy
1. júl 2009

jááj takto to teda je 😨 ...tak nech sa mamicky cim skor uzdravi 😉

moc sa na tie zubaky tesim... 😵

alionuska
1. júl 2009

cessy,ved aj ja sa tesim!! 😀 😀

cessy
1. júl 2009

viem ze si sikulka....tak ani o tom nepochybujem ze by sa ti nepodarili 😵

alionuska
3. júl 2009

Ahojte sikulky..prave som dokoncila tie dve svadobne torticky.Ta s tymi orchideami sa mi tak paci,ze aj ja by som si taku upiekla,keby som mala svadbu! 😀 tak kuk albumcek..pa pa...zajtra ideme aj s malou Alenkou na tu svadbu..hadam sa budu torty pacit 😕

sisidl
3. júl 2009

Ali..no uuuuuzasneee.. super.
mna dnes vecer caka futbalova lopta 😝 ..som zvedava ako to zmaknem 🙂

alionuska
3. júl 2009

Sisi,dik...ja myslim,ze to zvladnes na jednotku.Ked je chut a odhodlanie tak to ide jedna radost 😀 !
A mas na tu loptu aj formu??

basado
3. júl 2009

alionuska krasneeeee , šikulka 😵
možem sa opytat aky davaš potah na tie torty.

basado
3. júl 2009

sisidl. ty maš tiež krasne tortičky, určite sa ti podaria ved si šikulka 😉

alionuska
3. júl 2009

Basado,dakujem.Ja potahujem iba s MMF odkedy som ho objavila! 😀 To je hmota z cukrikov Haribo a recept som tu pisala uz viackrat. 😉

cessy
3. júl 2009

alionuska waaaw, ta s orchideami je nadherna, hotove dielo. na tej druhej sa mi pacia tie prepracovane detaili....super 😉 😉 😉 si jednicka 😵

alionuska
3. júl 2009

Cessy, 😉 dakujem...moc! 🙂

cessy
3. júl 2009

nemas za co....

a teraz pozeram, ze zas je na hlavnej stranke tvoja kitty, ale ziadne nove fotky si uz nepridala, co to??? 😕

alionuska
3. júl 2009

Ale omylom som vymazala poslednu,tak som ju tam dala este raz... 😅

graziela
3. júl 2009

Alionuska, krasne torticky 🙂 🙂 🙂 Obdivujem ta, ze este takto vypekavas aj napriek tehu a vladzes a to este popri 1 bambulke, ktr. mas doma 🙂 Ale tebe to urcite ide odruky, ved si sikulka 🙂

alionuska
3. júl 2009

Graziela,dakujem..no od ruky veru...mna to hlavne bavi,ale uz citim unavu viac ako ked som nebola tehotna... 😀 vcera som dokoncovala to auticko do pol dvanastej....to boli take detailiky... 😀 😀
Alenka je zlata,aj ked ma ohlasi 1000 krat za den,ze nieco potrebuje a chce,ale ona to chape,ze mam robotku...dobre je pokym nechce pomahat...to mam potom povykrajovanych ozdob plnu kuchynu! 😀 😀 😀 😀 Gazdinka mala 😉 🙂 🙂 🙂

sisidl
3. júl 2009

Dakujem za pochvali ,velmi ste ma potesili 🙂
ali,nemam formu,robim v myskach a tvarujem 😎

sisa.b
3. júl 2009

ali, nadherne fotecky 😵 😵 😵

sisa.b
3. júl 2009

...teda torticky som chcela napisat 😀

sisa.b
3. júl 2009

sisi, tesim sa na foto torticky 🙂

ada32
5. júl 2009

ahojte,ja sa vam tu asi votriem troska do debaty,vidim ze mnohe viete nadherne piect a mam problem.
moje dieta bude mat o 3 tyzdne dva roky a ja neviem co s tortou.
piect ani nemam cas a hlavne to velmi neviem.
chcela by som pre neho nejaku peknu torticku,ale pre mna je podstatne aby bola DOBRA.ani jedna cukrarka mi do nej zatial nedala naozajstne maslo,smotanovu slahacku....dokonca ani ked som o to priamo poziadala ,vzdy tam bola hera alebo iny margarin,dokonca sa mi stalo,ze ma cukrarka oklamala,dala som na to suroviny,ktore som tam naozaj chcela mat a tvrdila mi ze to tam naozaj dala. ☹ ake velke bolo sklamanie,ked som zase zacitila len margarin a namiesto rumu -rumovu esenciu 😠 nemusim asi popisovat.z toho mnozstva ovocia nakrajala do celej torty mozno dva kusy aby sa nepovedalo...
kocky nepoznate nejaku naozaj poctivu babu,ktora mi urobi tortu aku chcem?alebo nebola by niektora v vas ochotna to upiect naozaj tak ako to este robili nase babicky?
velkovyroby ma sklamali a cukrarkam,ktore pecu na kseft uz velmi nedoverujem po takych skusenostiach. 😔
co uz mam z prekrasnej torty,ked sa nakoniec citim ako hlupak?radsej keby ani nebola taka krasna,len keby bola ako od babicky.
neviete mi niektora pomoct?

alionuska
5. júl 2009

Ada 32 Ahoj.Ja viemam o com pises..asi preto si v cukrarni nikdy nedam zakusok,lebo na oko to sice vyzera lakavo(teda ako kedy) 😀 ale chut o nicom...same umelinny a slahacky v prasku...
Ja robim torty a rada by som ta presvadcila o tom,ze doma upecene a poctivo je,ako pises -ako od babicky... 🙂

sisa.b
5. júl 2009

ada, ja uz som mala napisany text o tom, ze alionuska pecie krasne, urcite velmi chutne a hlavne s radostou a mas ju po dialnici 😉 len som ju nechcela k tomu nutit - co ak by sa jej nechcelo 😀 😀 😀

ada32
5. júl 2009

jeeej super ,dakujem xza ochotu,neskor napisem viac,musim bezat za malym. 😵

alionuska
5. júl 2009

Sisa.b ..mne sa chce vzdy! 😀 😀 😀

sisa.b
5. júl 2009

ali, ja som sa pri tej poslednej zaprisahavala, ze uz nikomu ziadnu na zelanie 😝 keby bola pre moje deti, tak by som ju obliala cokoladou a dozdobila, ked uz som bola na konci s nervami, ale takto som nemohla. no uz som sa z toho vyspala a slubila som sa na dalsie 😀
velmi ma tahalo urobit prvacikom jednu za usilovnost, ale samozrejme chcela aj slecna a dve uz by boli na mna moc. ako to robis, ked mas urobit dve a ist sa este zabavit na svadbu? kolko vopred ich mozes urobit? ja som robila vzdy vecer a v noci "pred", aby sa maslova plnka nepokazila, ale nikdy som si potom oslavu neuzila, lebo som bola nevyspata 😒