Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
26. mar 2011

najskor dakujem vsetkym za pochvaly, pani bola z korytnacky celkom paf 🙂
@hejdita tie ruze davam radsej na sparadlo az ked trosku zatvrdnu, tak na druhy den..ruze som dratkovala prvykrat vcera, si ma k tomu tak trosku vyprovokovala , 🙂 nerozvite ruzicky som dala na taku splet asi troch drotikov, lebo nemam hrubsi drotik. a tie normalne velke rozvite ruze som dala na sparadlo a ked to budem davat na tortu, naaranzujem to tak, aby to vyzeralo ako keby to bolo na drotiku v tej kyticke, neviem, ci mo rozumies🙂. koncom tyzdna budem tu tortu robit, tak ti potom poviem 🙂
@mizulienka obzeram si tvoju torticku, velmi pekna praca, je dokonale potiahnuta, krasne ti to ide. rychlo na dalsiu 😉
@yamahafazer vsetky torticky mas krasne, ta je super vymyslena a ta dvojposchodova je nadherna, farby sa mi velmi pacia
@vinka krasny kosik, baby vas obdivujem, ze to viete rucne vypliest...
@daducha krasna barbina, taku som este nevidela
@bzucinka2 pekne torticky, ten zamok je velmi krasny, taky jemnucky, neprezdobeny
@ada9557 pekna, aj ja sa teraz mordujem s takym malym autickom 🙂
@dadka212 paradne pivko, tiez to chcem raz vyskusat
@dm1 krasne ako vzdy 🙂, co si pouzila do toho piva?
@jajuuus krasna jemna torticka
@dada78 absolutne nic tam nechyba, je krasna a ozdobena tak akuarat 🙂
@macinka84 kazda z nas raz zacinala... ta trojposchodova ma pekne vesele farby a tu zelenu uz mas pekne potiahnutu, mozno este trosicku potah vyvalkat na hrubsie a bola by uplne dokonala. 🙂

macinka84
26. mar 2011

@sofi07 děkuju, takže myslíš aby to bylo silnější?!

dm1
26. mar 2011

@sofi07 dakujem! a plnila som podla toho co si doniesli 😀 - sunka, sucha salama, syr, parizsky salat, pomazanku syrovo-cesnakovu som robila

mizulienka
27. mar 2011

dievcata, dakujem vam za pochvaly, urcite sa este mam co ucit, ked si pozeram vase torty 🙂 ale mna to uplne pohltilo, to pecenie a hlavne zdobenie :0)
niekedy mam pocit, ze som uz zavisla, ze si hladam prilezitost, aby som mohla nieco napiect 🙂
mala bude mat za 2 tyzdne rok, takze prilezitost tu bude 🙂))

inac vsetky torty krasne, ste pre mna velka inspiracia, dakujem 😉

mizulienka
27. mar 2011

@sofi07 dakujem, pochvalu od teba si velmi cenim 😵
velmi ma to chytilo, mne sa uz o tortach aj sniva, ja vkuse potahujem 😀
robila som prvy krat s kupovanou hmotou, mam PDT, dobre sa mi s nou robilo a to farbi sa to krasne, v porovnani s MMF.
dievcata viete mi poradit, ako namiesat taku tmavsiu zelenu....mam wilton leaf green, ona je ale dost svetla....
potrebovala by som dostat nieco taketo...
http://www.flickr.com/photos/fantasticakes/4102...

dakujem 🙂

reruna
27. mar 2011

@dm1 kráná ta svatební, taková jednoduchá 🙂 a pivo slané taky krásné
@ceja četla jsem teď recpet - 45% tvrrdý sýr nechat asi 15 minut povařit ve vodě, pak rozválet jako potah
@ikula2 krásné, to je zlatá prášková barva?
@jajuuus mooooc pěkná!
@dada78 já bych to nechala taky tak, je moc pěkná
@alex21 nádherné hřiště i krtek, super!

yamahafazer
27. mar 2011

@alex21 ta krtkova mi je povedoma 😀 inak krasne vstetky
@dada78 dakujem no krasne jemnucka a nechcela si nahodou prsia robit?
@dm1krasne
@jajuuus krasnucka

dada78
27. mar 2011

@yamahafazer nakoniec som sa rozhodla pre inú tortu, a keď som sa priznala tatinovi tak hovoril,že dobre som spravila 😅
@mizulienka nešlo by do zelenej pridať trošku žltej ? inak kráásna farba, taká veselá 😵 a podobne ako Teba aj mňa chytilo to pečenie a poťahovanie a už rozmýšľam, kto bude mať ďalší nejaké výročie. Najbližšie na Veľkú noc má svokor 60tku,ale jemu skúsim asi slanú, čo bolo v časopise Torty od mamy 😉 a tiež sa mi páčili tie muffinky s veľkonočným motívom 😉 😉

dajna11
27. mar 2011

ahojte,tiež som dnes robila moju prvú slanú tortičku.....snád bude aj chuťovo ok.

sofi07
27. mar 2011

@macinka84 o trosickuku, kludne take moze mat hrubku take 3-4 mm 🙂 .
@dm1 mnam, ja som robila len raz slanu, asi na nejaku najblizsiu oslavu skusim, to pivo by mojho otca velmi potesilo 🙂.

sofi07
27. mar 2011

@mizulienka poznam to velmi dobre, tie prve mesiace som s tym uplne zila a piekla tortu pri kazdej prilezitosti a ked nepiekla,t ak som sedela pri nete a studovala a studovala 🙂. je to zavislost pre viacere z nas 🙂
peknu tmavu zelenu ziskas, ked pridas trosku ciernej, ale na tom obrazku, co si prilozila, to vyzera na taku zlto-zelenu, pridaj zltu, ako hovori dada
@dajna11 paraaaadne!

bzucinka2
27. mar 2011

@ikula2 krasna a to si tam ako davala ten pokrceny marcipan? 🙂
@dm1 super 🙂
@jajuuus milene 🙂
@dada78 krasna aj tie kvietky sa ti super podarili 🙂
@alex21 nadherne vytvory 🙂 sikulka si 🙂

bzucinka2
27. mar 2011

@sofi07 dakujem 🙂

lussy23
27. mar 2011

@dajna11 - nádhera

lussy23
27. mar 2011

@dadka212 - krásnučké @alex21 - krásne torty, ten Micky je podarený a úžasný 😉 @dada78 - nádhera, ako sa dajú robiť tie narcisy? 🙂 @jajuuus - waw, jednoducho prekrásne 🙂 @ikula2 - krása 😉 @dm1 veľmi veľmi veľmi pekné 🙂
@bzucinka2 - úžasné! 🙂 @ada9557 - peknučká tortička, len by som dala ešte nejaký kvietok, ale krásna =)
@macinka84 - nádherné torty @yamahafazer - veľmi krásna

bzucinka2
27. mar 2011

@lussy23 dakujem 🙂

raci
27. mar 2011

zdravím vaše zlaté ručičky a chválím překrásné dortíčky.. 😀 já dneska dostala objednávku na duben, přejí si dort, jaký to je na mě akorát chtějí aby byl čokoládový a ořechový, nemáte některá tip jestli jde vůbec čoko a ořechy k sobě?? nějak nevím kam (krom korpusu) bych je nacpala...??

alti
27. mar 2011

Téda holky to jsou krásný dortíky i ty slaný jsou prudce jedlý! 😀 Zajímalo by mě jak dlouho na jednom dortíku děláte, kolik času (např. hodin) vám to zabere??? Já se zatím s každou tak piplám, že si neumím přestavit dělat v týdnu víc než jednu! 🙂
A to výsledek není zdaleka tak fantastický jako Vaše!!! "Co dortička to chuťová bombička" 😀

Já ještě přiložím tu naši sobotní co jsem piplala manželovi k narozkám - je volejbalová a na žádost čokoládová.

ada9557
27. mar 2011

@alex21 kráááásne tortičky.ten Micky nemá chybu.fakt podarený.a ta voda na krtkovej je tak malovaná alebo ako si to robila?a vlastne aj tie kamienky ,že su také ako melírované?

ada9557
27. mar 2011

@dajna11 super pivo.krásna tortička 😉 a to na vrchu je čo?

sofi07
27. mar 2011

@raci ja robievam orechovy korpus a striedam dve plnky: cokoladovu a orechovu, obidve slahane nad parou, ja nemam rada kombinacie plniek v torte, ale toto mi velmi chuti. trecepty mam tu www.tortyamedovniky.estranky.sk

sofi07
27. mar 2011

@alti mnam, vyzera uzasne. neboj, po par tortach sa ti zvysi pracovna rychlost🙂

nadulici
27. mar 2011

caute, pridavam svoje posledne.....ja vas uz ani nestiham citat...musim sa opytat Alenky, ako sa to robi, a to este jedno dietatko navyse a objednavok milion....nechapem....idem si vas rychlo pozriet, co ste ake krasy zasa porobili 😵

bzucinka2
27. mar 2011

@raci orechovy korpus a cokokrem je super kombinacia 🙂
@alti krasna 🙂
@nadulici krasne torticky, si velka sikulka ale aj Alionuskina konkurencia 🙂

ada9557
27. mar 2011

@nadulici nádherné tortičky 🙂

nadulici
27. mar 2011

@ada9557 , @bzucinka2 dakujem baby... 🙂

dajna11
27. mar 2011

@ada9557 dakujem,to som nastriekala syr v črievku 🙂 🙂

dajna11
27. mar 2011

@nadulici jeeeeeeee krásne...tá s vojakom by bola pre mojho mm....krásne

ellise
27. mar 2011

no jo,... člověk tady týden není a pak si ide oči vyočiť, krásné dortíky.... všechny do jednoho....
holky češky, nekoukali jste dnes rady ptáka Loskutáka? ukazovali tam jak si vyrobit silikonové formičky. jen zapomněli říct kde lze ten silikon koupit.

jakelina
27. mar 2011

@ellise nedívala jsem se, kouknu na netu. Viděla jsem jenom ukázku, jak do nějaké modré hmoty něco vtlačovali.