Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
11. máj 2011

@karaa tak to klubúk dole, krásna prácička. Ja mám problém keď farbím MMF na také sýte farby. hneď sa mi rozpadá hmota. Tebe to išlo ok? Čím si farbila?

mrka2
11. máj 2011

@jajuuus tak to mi je luto 😔

veronkaj
12. máj 2011

ahojte prečítala som ale tých strán je tu strašne veľa, poradíte mi prosím na bežnú tortu z akého množstva robiť mmf poťah a koľko lyžíc vody a kyselky tam dať??? a ako ste docielili tak tmavú farbu???

a rozmýšlala som že aby tá tortička čo bude pre dcéru kedže bude teplo bola taká trochu osviežujúca že dám na pláty natreté plnkou mandarinky zavárané alebo ananás nebude to veľmi mokré??? a ako vyrovnať aby bol povrch rovný, viem že pred poťahovaním to potreté dám na noc zachladiť do chladničky.

a ešte možno hlúpa otázka ale ked potiahnem tú tortičku nejakým druhom marcipánu bud mmf alebo smartlflex velvet čo na to mám a počkám kým zatuhne môžem naň trochu zdobiť aj krémom??? neroztopí sa to pod tým??
´dakujem

mizulienka
12. máj 2011

@veronkaj vcera tu baby davali recept na cukrikovu hmotu na potahovanie, tu je
3balicky po 300gramov cukrikov, cca 3,3kg praskoveho cukru, 50g cery, 5lyzic kyseliny citronovej a 10,5lyzic vody. a bola ta hmota vyborna

mandarinky, aj ananas mozes kludne dat...aku plnku budes robit? lebo su plnky, ktore nemozes dat pod potahovku, napr jogurtovy, slahackovy,traseny krem...to musis tortu potom este potriet maslom vyslahanym s cukrom (mozes do toho pridat troska nutely, alebo kakaa) a na to potah.

a to zdobenie kremom...zavisi, aky krem budes mat, ak mas pudingovo maslovy krem (ale musi byt tusim pomer 1:1), tak vtedy mzoes zdobit aj navrchu.

mizulienka
12. máj 2011

dievcence este som sa chcela spytat, davate do torty mrazene alebo rozmrazene ovocie? dakujem

ada9557
12. máj 2011

@weirdo aj banán je do toho krému fantasticky 🙂

jajuuus
12. máj 2011

@mrka2 no... išla som nakoniec spať o 1:30 😅 ale už je naplnená a čaká ma na večer, aby som ju mohla potiahnúť...

mrka2
12. máj 2011

@jajuuus ach jeej, no ale hlavna vec,ze uz je hotova a dospis cez vikend, ked ovsem nepecies aj cez vikend 😀

jajuuus
12. máj 2011

@mrka2 cez víkend spravím len niečo s tým korpusom pre nás... to ja len občas pečiem, keď niekto požiada... od februára som zatiaľ mala len 4 objednávky... ja som len taký začiatočník - amatér 😀

mima595
12. máj 2011

@mizulienka - a nie je tej hmoty prilis vela??? lebo ja som raz robila zo 170 g cukrikov a hmota mi vysla na okruhlu tortu v pohode....

alicc
12. máj 2011

ahojte,
nemate prosim nejaky namer na tortu na PSP , ale mala by byt poschodova-tot zelanie mojej dcery. nieco take jemne ,nepacia sa mi prepchate torty ozdobami. dakujem 🙂

vinka
12. máj 2011

@alicc no ja by som urobila nie poschodovú ale vankúš biely a na ňom kalich zlatý s oplátkami na stojaka. 😉

alicc
12. máj 2011

@vinka dakujem , ja som vankusik este nerobila 😒 , tak mam pred tym trochu respekt 😖

vinka
12. máj 2011

@alicc ani ja ale sa teším na mesiac kedy ho budem robiť 😀 😀 😀

dadka212
12. máj 2011

ahojte, môj doobedný pokus pre syna - dinosaurus

lenocka23
12. máj 2011

@dadka212 vyzera paradne, dala by som si... 🙂

lenocka23
12. máj 2011

baby, mym na vas jednu otazku... na nedelu peciem Barbinu a chcem to piect v babovkovej forme. No en ta ma velikansky otvor tak mi napadlo, ci to mozem vyplnit puncovinou..? co myslite? alebo to peciete nejak inak?

akme
12. máj 2011

@ikula2 mne teraz prišiel ten druhý perličkovač ale neviem s tým pracovať 😠 nemáte niektorá na to postup?
@jakelina krááááááááááásna tortička

bzucinka2
12. máj 2011

@jajuuus krasne 🙂

bzucinka2
12. máj 2011

@dadka212 suprovy 🙂

bzucinka2
12. máj 2011

@vinka ja davam na 3 slahajdy 2 cokolady zoru nugatovu, ale mozes dat akukolvek, aj kofilova a biela su mnam 🙂

jakelina
12. máj 2011

@dadka212 hezký dino 😉

vinka
12. máj 2011

@dadka212 že pokus ved je nenormálne dobrý 😉

dadka212
12. máj 2011

dík za páči sa mi 🙂
@lenocka23
@bzucinka2
@jakelina
@vinka ďakujem kočky...no nie je moc dokonalý, som tolko skracovala ten pancier, až bol krátky 😀 ale je to moja prvá 3D torta len som to skúšala, lebo malý tak lútostivo, hovoril, že jemu som ešte neurobila žiadnu tortu, tak som musela 😀

vinka
12. máj 2011

@dadka212 môj 10 ročný syn to hovorí každy týžden.už som sa obrnila lebo by sme týžden čo týžden torty jedly 😀 😀 😀 😀

mizulienka
12. máj 2011

@mima595 jaaj no ano na jednu tortu to je asi vela, ja som iba davala recept taky, aky som ho mala odpisany. Samozrejme, uz si musis prisposobit davku, alebo potom ti ostane na dalsi raz 😉

dadka212
12. máj 2011

@vinka zlatý...môj prvý krát a dúfam posledný, iba ak bude mať sviatok 😀

l123456
12. máj 2011

Maminky PROSIM poradite mi . Potrebujem SLANE TORTY . Hladam niekoho z Kosic ,okolie dakujem .........

lussy23
12. máj 2011

@dadka212 - nádhera, mali by ste piecť častejšie

daducha
12. máj 2011

Ahojte,

posielam Vam svoju prvu tohtotyzdnovu torticku zo 7-mich 😝 .Ludia sa tento tyzden docista zblaznili 😀 , jednu som uz musela odriect, fakt by som nestihala.Este za ma manzel akurat dovolenku tak sa stara o deturence.

@dadka212 paráddny dino