Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

grasie
1. jún 2014

Dievčatá, pridávam môj jubilejný 10. tortový počin 🙂
chcela som niečo originálne, neokukané, ale či mi to vyšlo, neviem.
a teda že 2D obrázky nebudú asi moja parketa, ľahšie spraviť normálne postavičky jak toto, ešte som to aj nalepila o pár mm do strany a už to bolo na ..., tak prišli na rad srdiečka, ktoré neboli vôbec plánované no a vrchný rad kvetiniek na boku tiež nebol v pláne, len moja krpatá voška mi tam zadrapla prštekom 😠
a idem vás postupne dočítať a pokukať tortičky 🙂

sticker
1. jún 2014

Tak posledná tento víkend. Pre moju mladšiu dcéru k dnešným narodeninám. Na videu vyzerá všetko tak jednoduché 😅 😝 Ale tak aj snaha sa cení 😀
Robila som svetlý korpus, už ani neviem od koho. ale mám ho uložený v češtine, neviem či nie od @jakelina Ale teda moc nadýchaný nebol 😅 Prišiel mi ťažký. Neviem čo som robila zle. Chuťovo super, len musím vychytať asi muchy pri príprave 🙂 Celá tortička má 2kg. A nie je tak svetlá, ružová je tmavšia.

mimcak
1. jún 2014

@ajka82 priemery korpusov tej svadobnej boli 28, 24, 16,5 ale bol tam dosť malý rozdiel medzi spodným a druhým poschodím musela som trošku viac posunúť dozadu. Takže nabudúce dám radšej väčšie spodne,alebo menšie druhé. 😉

maya30
1. jún 2014

ahojte, konecne som aj ja dotortovala tento tyzden a mozem pridat fotky 🙂 po trochu odflaknutom minulom tyzdni som sa zas sustredila na hrany a poctivo ganasovala 😎 Chcela by som aj ja cez prazdniny trochu polavit, snad sa mi to podari a zas pride chut do tortickovania 🙂

govinda
1. jún 2014

kočky, ako robíte vrchnák na bonboniéry? Našla som hlavne postupy, že z tortových oblátok zlepených čokoládou alebou nutelou. Ak by som ich lepila nutelou, nezvlhnú oblátky? Lepšie teda len roztopenou čokoládou? A stačí zlepiť 2 k sebe?
A ak ich budem mať zlepené, ako ich potom potiahnem? Krém dávať nemôžem, lebo z vonkajšej strany by mi zvlhla oblátka, nie? Ako to robíte? 😕
A eše jedna otázka, ten vrchnák treba nejako špajlami prichytiť k spodnej časti torty?

sticker
1. jún 2014

@maya30 Bože nádherný torty!!! Úplne všetky!!!! Tá prvá s tulipánmi je pre mňa najkrajšia. Dám si ju do inšpirácií, aj keď teda také nedám nikdy 😝

govinda
1. jún 2014

@maya30 krásne tortičky a ja vždy asi budem obdivovať tie nádherné čipky, ktoré tu všetky dávate. Ja nemám ani len formičku na čipky, ale aj tak mám pred nimi obrovský rešpekt 😕 Sú krásne tie torty všetky 🙂 A tie krásne kvety farebné ... 😉 😵
@grasie perfektná tortička, super nápad a aj to tieňovanie 😉 super je to a vôbec nevidno, že kvetinky alebo srdiečka neboli v pláne. Tá zlatavá farba je super a perfektne sa hodí na tortičku. A detaily máš tiež super.
@sticker super barbi, nie je taká bacľatá a je skôr štíhla a super to vyzerá 😉

maya30
1. jún 2014

@pristela waauuu ta stvorposchodka je po dokonala po vsetkych strankach, perfektne farebne zladena, krajky ani vela ani malo, krasne takto vynikne...ani nedycham 😵 😵 😵

maya30
1. jún 2014

@sticker @govinda kocky dakujem 😵 tie kvietky su z tych jednoduchsich, urcite by si taketo spravila, netreba sa bat 😉

sticker
1. jún 2014

@govinda No vieš, ja k štíhlym nepatrím, tak moju túžbu prenášam aspoň niekde 😀 😀 😀 😉

denisak77
1. jún 2014

@maya30 krásne ako vždy,ale neviem ,neviem kto bude piecť cez prázdniny ,lebo každá chceme vypnúť.Zdá sa mi ,že budú musieť všetky prázdninové oslavy preložiť na september,alebo si budú piecť všetci sami. 😀 😀 😀

govinda
1. jún 2014

@maya30 nehrozí, ja som robila kvety len raz, kaly a teraz sa chystám na gerbery z vykrajovačiek, to sa s tými tvojimi nedá porovnať. A super farby si zvolila 😉

adrika202
1. jún 2014

@denisak77 presne na to som aj ja myslela,že kto bude piecť ked chceme mat všetky pauzu 😀 no ja som na pevno rozhodnuta..mam nejake objednavky na leto ale asi len tri od takych ludi co beru pravidelne..ale viac ani muffinu neupečiem..potrebujem oddych,uz rok a pol fungujem tak že z roboty rovno do kuchyne ,vela krat este neprezlečena miešam cesto na korpus..a navyše byvam v podkroví a ked je vonku 30 ja tu mam 38...normalne som sa rozhodla ze si idem užit leto s deťmi..aj ked oni asi nepochopia,že mama nič nemusí 😀 😀 😀 tak dame stretko na kupku v poltari ?? 😀 a najviac sa tešim na to že konecne aspon na chvilu tu budem mať poriadooook 😀

adda789
1. jún 2014

@grasie tak ta je nádherná a môžem bez pochýb povedať, že 2D obrázky sú tvoja parketa 🙂

jakelina
1. jún 2014

@sticker to je mi líto, že se ti korpus nepovedl. Já ho mám tak nadýchaný, že se mi do něj boří prsty jak ho třeba otáčím. Musím ho přidržovat deskou, abych si tam neudělala důlky. Zkus ještě někdy, je fakt lehoučký. Musí se vyšlehat opravdu do tuhé pěny. V robotu ne nejvyšší otáčky tak čtyři minuty 6 vajíček šlehám s cukrem. Ostatní přidávat opatrně po troškách už jenom ručně zašlehat.

jakelina
1. jún 2014

@adrika202 přesně moje pocity. Navíc moje tchýně jde na operaci s nohou za dva týdny. Tak kdoví jak to s ní bude, jak bude pohyblivá a co vše bude zvládat. O prázdninách si dávám pohov.

jakelina
1. jún 2014

@maya30 pro mě nepochopitelné množství a krásné všechny

sikag
1. jún 2014

@pipinka4 tu najdes recept na mascarpone plnku niekde na zaciatku https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ ja osobne som to na muffiny este neskusala

elamaslakova
1. jún 2014

@maya30 Prekrásne ako vždy

pppeeetttaaa
1. jún 2014

ďalší víkend za mnou... a zasa si poviem že už nikdy viac a zasa si naberem toho veľa... dievčence tie kvetové tortičky vám závidím..ja moc kvietky neviem robiť.. :( a poraďte prosím čo je ganáž? a to dávate miesto maslového krému pod poťah, alebo ešte na maslový krém? ďakujem..

sikag
1. jún 2014

@maya30 nadhera ako vzdy, dokonale. moj favorit tohto tyzdna je ta modra na psp. obdivujem ze este vzdy pri tych mnozstvach dokazes vymysliet nieco nove a ine. klobuk dolu
@govinda. ja som nedavala ten zeleny spodok. na gerbery mam trosku iny postup, tieto sa mi az tak velmi nepacia. mrkni dozadu 2-3 stranky na tu zelenu 3 poschodovu. skusim ti pohladat link

sikag
1. jún 2014

@govinda no nenasla som ten fotopostup - klasika 🙂 ked nieco hladas. ale ked si urobis tred, tie male kvietky okolo (mozu byt aj inej farby) rozrez na polovicu, alebo aj na tretiny ak ti to pojde a nalep okolo tredu, ohni cele dovnutra (ja som davala 4 kusy az toho stredu a 2 rozne velkosti). potom si vykroj tie 2 velke gerbery ale lupienky stensi sparatkom aby ti vznikla taka struktura a vyhnu sa ti pekne dovnutra (stensuj to na niecom makkom napr na karimatke). potom nalep jeden na druhy tak aby boli lupienky nastriedacku a na to nacap ten stred. poloz to na stamprlik a stred jemne zatlac dovnutra a potom povyhynaj lupienky / spodne dole a horne hore

elamaslakova
1. jún 2014

Dievčence pridávam tú moju s krajkou damašk , čo som o nej písala , bola to tortička pre pána učiteľa , ktorý fajčí fajku a bol môj triedny , druhá je na konfirmáciu

mysiatkoo
1. jún 2014

jaaaj ja sa vzdy tak tesim ako si oci vyocim nad vikendovymi prispevkami a veru tak je 🙂
tento vikend aj ja prilozim 2 kusky 🙂

akzuzs
1. jún 2014

@govinda ďakujem ale ani z diaľky nemám na @pristel, @jakeline, @mysiatkoo, @maya30, a iné hviezdy. Mne je vždy smiešne keď mi niekto hovorí že aké mám krásne torty, keď to porovnám s niektorými babami tu na fóre alebo na nete no tak kde sa hrabem. Fakt klobúk dole pred hviezdami 🙂 No a fakt sa dobre robilo a tiež som sa bála že bude sa vlniť 😀 No chvála Bohu nie 🙂

evicaka
1. jún 2014

@elamaslakova krásne tortičky! Ja mám už dlho doma tú krajku, ale akosi sa bojím ju použiť, keď je to také náročné 🙂 🙂 🙂

elamaslakova
1. jún 2014

@evicaka Neboj skús , bude ť to stáť trošku nervov, ale podarí sa určite

zuzka7512
1. jún 2014

torta pre brata a švagrinu...inšpirovala som sa @dm1,Dani,ďakujem ,že si mi poradila čo a ako... 😉 😉

jakelina
1. jún 2014

@mysiatkoo jako waaaaaaaau, ta čokoládová to je nádhera, vím jak to je pracné, aby to takhle krásně vyšlo a nebyl tam jediný kaz na kráse a holčička je dokonalá 😉

sikag
1. jún 2014

@mysiatkoo kokso ta cokoladova je nadherna. a ta s dievcatkom dokonale zladena 😎