Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
8. dec 2014

@halienka ano ved jasne, je to aj o vztahu k peceni 😉 ja zas nemam vztah k sitiu 😝 😅 😀

ale niee, ja som to skor myslela tak, ze teda nie piect na kvanta preto, ze treba, ale jeden druh..ked len tie medovnicky ako zabavku pre deti 😉 ..aj keby sa to rovno nepojedlo..tak len aby som zamestnala deti im jednu davku zamiesim, kydnem im to na dosku a nech sa bavia...oni z toho maju radost a ja mam radost, ked vidim aku maju oni radost...chapeme sa? 😀 😀 😉

jakelina
8. dec 2014

@pristela no ale ty šiješ a pečeš jiné krásy. Však to nemůžeš srovnávat. 😉 Jasně, že když nechtějí pomáhat, tak je nemůžeš nutit. Naše to baví a i sami si udělají těsto a vykrájí, já to jenom upeču

pristela
8. dec 2014

@jakelina @pipka jasne zeny ze chapem 😀 😀 , ale @pipka aj tak ma napadlo ze ci by si naaaahodou nechcela poslat mojho Kubka , ja len ze by som ti chcela urobit radost 😀 z laaasky, no fakt 😀 on je uuuzasny 😀 😀

anibas
8. dec 2014

@maya30 Majka ty máš úžasne dokonalú prácu a tvoji zákazníci už sú "naučení", že urobíš aj menšie tortičky 😒 Ak si nestanovíš podmienky TY - tak budeš zneužívaná.
Ja pečiem občas aj malé - aj len za materiál - ale len komu JA chcem - väčšinou rodina, známy a kolegovia. Torty ma neživia, je to čisto srdcová záležitosť 😀
Ešte pre mm do práce

1katuska73
8. dec 2014

Krásne torty ste porobili ja dnes len takú obyčajnú.

jakelina
8. dec 2014

@anibas ta je krásná a i to pozadí sladěné. Já se hlásím, že chci malou dortičku, upečeš mi?? 😀 😀 😀

pipka
8. dec 2014

@pristela kludne posli, pri dvoch sa treti uuuplne ze strati 😀 😀 😀 v podstate by mi mohol, ze babysittera robit, no ne? 😀 😀 😎 😎 😎

pipka
8. dec 2014

@anibas jeeeej tá je krasna 😵 jednoducha, napadita a krasna 😉 😎

vecernicci
8. dec 2014

holky musím se pochlubit, včera jsem podepsala novou smlouvu v práci a kooooooooooooooonečně na dobu neurčitou 😵 už nemusím každý rok před vánoci stresovat, jestli mi to prodlouží, tak mámtakový předčasný vánoční dárek 😉 😵 😵
a s tím cukrovím, taky mě maminy přemlouvají, ať jim upeču, ale ony se budou v klidu válet na gauči a já budu lítat v kuchyni, ne? Ani mě nehne, všechny odmítám s tím, že "taky nestíhám" 😀 😀

anibas
8. dec 2014

@jakelina kedykoľvek 😵 @pipka ďakujem 😉 😉 🙂
@vecernicci blahoželám a želám každoročné zvyšovanie platu 🙂

vecernicci
8. dec 2014

@anibas nestěžuju si ani když mi nezvýší, jsem ráda, že mám práci, co mě baví, kousek od domu, jsem tam za pět minut 😉 je tam pohoda, žádný stres, dobrý kolektiv, co víc si přát? 😵

pipka
8. dec 2014

@vecernicci gratulkaa, moc ti to prajem 😵

mrka2
8. dec 2014

@sikag wooow! uzasne!!!

muffinka8
8. dec 2014

@maya30 parádne torty 🙂
a počúvaj dievčatá 😉 a hlavne by malo platiť pre všetkých, že nerátať cenu na kg ! 🙂 🙂

dada2007
8. dec 2014

@pristela jééééééj ty ma spomínaš......som sa dočítala 😵 😵 😵 😵 aj ma milujééééééééééééééš

pristela
8. dec 2014

@dada2007 neboj ako ta budem spominat cez vaanoce ked vylozim nohy na stol, dam nejaku hru s deckami , budem srkat vajecny likerik domaci, slane oplatocky chrumat a zajedat tvojim sladkym 😵 😵 😵 a ako ta budem spominat po vanocach, ooooooj 😀 😀 😀

maya30
8. dec 2014

@anibas krasna torticka hladucka, rovna a super nafotena 😉

dada2007
8. dec 2014

@pipka @jakelina @pristela micky.......ja teda pečiem aj pre druhých vianočné pečivko, ale aj pre nás nejaké druhy ešte navyše. A tiež si nájdem čas aj na pečenie s našimi drobcami a užívame si to nesmierne-velmi sa na to vždy tešia. A potom to zas spomínajú niekolko dní 😵 😵
............a to som chcela-čudovali by ste sa, kolko ľudí-resp.žien chce pečivo ......nie len pracujúce, či s viacerými deťmi a nestíhajúce nič....ale aj také, čo majú manžela podnikatela a sú celé dni doma....ale zase, aj také, čo doma pečú ale láka ich mať doma 15 či 20 druhov.....niektoré si objednajú kilo dve a spýtajú sa na presné druhy, aby tie ,,dalšie" druhy mohli piecť doma s deťmi len tak pre radosť..............vela ludí, vela názorov.......mne ani mamine-s ktorou pečieme ako divé, to nevadí, nikoho neodsudzujeme.......a Vianoce mám stále rada 😵 😵 😵

halienka
8. dec 2014

@pipka veď ja to chápem, ale takej žene čo to nikdy nerobila a ani ju to k tomu neťahá pripadá hrozne komplikované urobiť medovníkové cesto 😀 ona si to ani nevie predstaviť, proste netuší že to vôbec nie je nič ťažké 😉 Ja som to nemyslela zle, práve ako srandu 😀

pipka
8. dec 2014

@halienka ja vieeeem 😀 😉
ale da sa kupit aj hotove cesto 😉 ako pristelka pisala 😀 😉

jakelina
8. dec 2014

@dada2007 určitě je to tak, sto lidí, sto požadavků.
Já tě obdivuji, že máš na to nervy, je to piplačka. Musí tě to fakt bavit. Já jsem doma z práce po 15 hodině a už na to fakt nemám sílu. Ještě teď dělám věci do práce a už je dost hodin a vidím to tak do půlnoci. Představa, že bych měla ještě dělat cukroví to si ani neumím představit. Mám pro nás už asi 7 kilo upečeno a ještě udělám dva pečené druhy a nějaké nepečené a tím končím 😝 😝

jakelina
8. dec 2014

@dada2007 a věřím, že je velký zájem. Já sama odmítla už asi dvacet lidí a taky jsem se divila, že třeba zrovna ten člověk sám nepeče. Někdo na to ani není, já mám známou a ta má 45 let a neumí ani bábovku nebo štrůdl. Hodně dělá asi to, že to jako dítě vidíš dělat doma mamku a tím se to naučíš. A jak takový vzor není, tak to ani nemají od koho převzít. A třeba na to mají i čas, ale nechtějí to dělat. Jsou zvyklí si koupit všechno v obchodě, prostě doma nepečou a třeba znám i paní co vůbec nevaří a mají dvě děti. Nechávají si vozit jídlo domů. Přitom kuchyň má za půl milionu a jenom na ozdobu. A už ji jednou měnili, prý vyšla z módy. 😀 😀 😀
Jak píšeš, tvoje děti to mají rády a proto já si zase myslím, že když někdo chce pro dvě děti půl kila, aby měly taky vánoce, tak za ty peníze by jim upekl kilo i víc nějakého cukroví co zvládne každý a je to pro ně zážitek. To mi na tom přijde divné, že se vymlouvá na čas a přitom chce půl kila. Spíš si myslím, že tady ti lidi chtějí třeba deset druhů po pár kouscích a proto si to raději chtějí koupit, než si upéct jeden nebo dva doma. Ale stejně mi to přijde zvláštní. No co už, možná že odsuzuji. Nemyslím to nijak špatně, jde mi o ty děti.

zuzka7512
8. dec 2014

torta pre malú nezbednicu... 🙂

dada2007
8. dec 2014

@jakelina čo ti poviem, beriem to ako prácu......ráno škôlka/škola a makáme......do cca 16 v kuse(okrem prestávky na obed) pak škôlka/škola-vtedy mamina moja oddychuje na gauči 😀 a potom znovu pokračujeme. Samo, záleží ako stíhame plány.....rozdelili sme si to na 5týždnov a musím počítať s tým, že mamina pečie oblátky a trubičky-na tisííííííce....vela.....mooooc.... 😉 takže nechávam jej ,,voľno". Aj teraz je doma a pečie a ja od zajtra makám sama....ale 11 druhov máme, ešte upečiem jeden a už len 3 nepečené(to až na bud. týžden) no a prichádza plnenie,zdobenie.....balenie, váženie.hotovo.....sobotu na bud. týžden si môžu začať pre to chodiť......je to piplačka, je to na dlhšie....je toho vela ale stále ma to baví.....neviem.....sme s mamkou zohraté, cestá robíme niekolko násobné dávky-ja miešam v robote-ona chystá suroviny......ona šupne do chladu, ja už miešam dalšie-----atd. Máme vyše 30 plechov...viac vykrajovačiek-atd.....proste sme zohraté a najradšej mám vieš čo? že sa pri tom s maminou rozprávame.....plánujeme čo bude, alebo preberáme čo bolo...čo je nové......a spomíname na moje detstvo, jej detstvo.........mám to rada......celé 😵 😵 😵

dada2007
8. dec 2014

@pristela 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
8. dec 2014

@dada2007 tak to je krásné, to ti závidím. Užívej si to, dokud maminku máš a je pěkné, jaký máte hezký vztah. Zase je fajn, že to máš jakoby práci, to je jiné. Po večerech bys to nemohla stihnout v tom množství 😝

adka092
8. dec 2014

Moja prva coko 🙂

dada2007
8. dec 2014

@jakelina vážim si ju....velmi...........a ja som nezamestnaná a moja mamina na dôchodku........takže, obe ako prácu...

katarina51
8. dec 2014

Baby ohľadom pečenia vám ponúkam jeden recept. Ja mám 5 dcér a jedného syna. 🙂 🙂 🙂 Vianočná norma je každí dva koláče aj synátor, síce len zlepované a namáčané banány, ale to robí ON a je spokojný a hrdí. Spoločne robíme dopredu medovníky a my s manželom 23.12 večer s vínkom a susedou ručne ťahanú štrúdľu, ktorej je vždy 6-7 závinov na dva plechy a kysnuté. Baby to zmaknu cca za dva dni, keď sa zídeme pred Vianocami. Je to v tedy síce v kuchyni riadne hektické a mne pripadá úloha manažéra a hlavného poradcu, ale večer to potom stojí za to. Ako hovorím, žneme s manželom plody svojej práce. No nešlo by to bez toho, aby od malička so mnou nepiekli a kým sa to nenaučili( čo ma to stálo niekedy nervov 😀 😀 😀 😀 a upratovania ) ale teraz vidím, že to stálo za to. 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉

jakelina
8. dec 2014

@katarina51 víš co, já mám samé chlapy a jak já někdy vidím jak to rovnají na plech a nebo patlají v tom těstě, tak mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě, ale jak jsou pak pyšní a každé návštěvě hlásí, že to oni celé dělali, tak se musím smát. Zvládnou i oběd uvařit, štrůdly, bublaniny to vše umí. Jenom ten binec je jak říkáš po nich jak ve mlýně 😀 😀 Mouka všude. Ale i ten nejmenší teď sám vykrájel dva plechy perníků a jak měl radost a to už letos peču z třetí dávky těsta, on to stihne sníst 😀 😀