Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timea7
8. mar 2015

@evala777 krásne torty a tie zákusky sú neskutočnéééé, to tak nepokrájam, ani náhodou 😠 . Môžeš mi prosím ťa napísať, na akú veľkosť krájaš rezy? Ďakujem.

pipka
8. mar 2015

@maya30 fuuuuha...no toť otazka? 😕 😅 ale asi jedine ako ked kupis na velku noc vajko a v nom su lentilky...cize len do niecoho duteho ich dat, aby sa to po prekrojeni zlomilo a vysypali sa 😕 😉 teda tipujem 😝

cize bud z oplatok nejaku kocku spravit...alebo z cokoladovej nejakej figurky odrezat a do toho ich nasypat...lebo teda inak si to technicky neviem predstavit... 😖

mozno baby este nieco napadne 😅 😕 😉

pipka
8. mar 2015

@maya30 alebooooo ako ti sasettka dala navod 😎 😀 😀 😉

daja55
8. mar 2015

Ahojte, už som dávno neprispela, dodatočne z mojej poslednej "tvorby" 🙂 Takže trošku viac fotiek, ak sa nenahneváte 🙂

daja55
8. mar 2015

...a ešte jedna čoko 🙂

mimcak
8. mar 2015

ahojte kočeny neuveritelné krásne torty ste napiekli už ani nemenujem jednotlivo. No a tu su moje. Princezná Sofia mala krásne farby,ale fotila som len večer ,mali prísť pre ňu ráno a došli už večer,že či náhodou už není hotová.Tak som len rýchlo cvakla. Tá oranžová mala nádherné farby,ale vôbec som ich nevedela zachytiť. Bicykel som radšej dala ľahnúť,lebo som sa bála,že sa po ceste rozpadne inak to bola torta na veľkosť plechu. No a doba ľadová pre môjho Tomáška k meninám on sa zamiloval vtedy do Žanetkynej tak chcel takú istú ,ale musel tam byť dinosaurus.@pristela dúfam nevadí,že som sa inšpirovala

mimcak
8. mar 2015

ha ešte som zabudla na jednu foto moja chladnička pred víkendom 😀 😀 😀 😀 😀

cat
8. mar 2015

Ja som práve tie modré kvety vymenila za zelené, po tortu si prídu zajtra...nebola som spokojná úplne, stále mi tam niečo...vŕtalo v hlave. Potom moja 6r. dcéra zo zbytkov modrej a žltej namiešala náádhernú bledozelenú a ja som hneď vedela, že to tam picnem miesto modrej 😀

pristela
8. mar 2015

Booosinku baby , vy ste sa tu tak neskutocne vytiahli ze niekedy normal nechapem a rozmyslam ci sa mi aj oplati muku vytahovat a piect 😀 😀 😀 😀 😀 neskutocne krasne tortuse

pristela
8. mar 2015

@maya30 mne raz na fb na nastenke prebehol taky navod nafoteny na tortu s lentilkami dnu , ked si spomeniem ktora holka to davala :D tak to sem supnem , no v podstate to bolo uplne jednoduche takze som to ani neukladala, len "vyrezana diera" v strede torty a nasypane lentilky cely korpus davala len ten najvrchnejsi

mysiatkoo
8. mar 2015

@mimusa94 tu si vsetci tykame 😉 pouzivam smartflex na modelovanie - ine hmoty sa mi neosvedcili. pripadne este niektore hmoty, ktore obsahuju kakaove maslo, ale tie su drahsie a tym padom stale ostava pomer cena-kvalita najlepsi pri smartflexe

@sikag jj ;) potrebovala som uz troxu relaxu 😝 😅

@maya30 ty si nezmar 😀 krasne

evala777
9. mar 2015

@timea7 ahoj, dakujem a krájam tak na cca 2x5cm 😉

timea7
9. mar 2015

@evala777 ďakujem,nikdy to tak nedokážem pokrájať, sú nádherné.Nech sa ti darí 🙂

adka092
9. mar 2015

Ahojte dievcence dakujem za pacitka moc potesili, a prikladam skromne jedno slniecko 🙂.

mimcak
9. mar 2015

@adka092 to slniečko je milené,krásne

sikag
9. mar 2015

@mimcak a to pivko islo do ktorej 😀 😀 😀 😀 😀

sikag
9. mar 2015

@daja55 tie ocka daj postavickam vrchu cierne a aj cierne dostredu, takto trosku zaniknu, inak krasne postavicky 🙂

adrika202
9. mar 2015

@jenie123 @elamaslakova vdaka baby 🙂
@sasettka no ja som tiež myslela že ma odvezuuu 😀

pristela
9. mar 2015

Holky pridavam moje vikendovky, robila som este jednu so stihackou a jasne , ze mojmu pubosovi druhu k 16tke 😨 😀 no tie este nemozem ukazat, tak aspon rez z pubosovej

mimcak
9. mar 2015

@sikag to ,aby som nezabudla dodržať pitný režim. 😀 😀 😀

adka092
9. mar 2015

@mimcak dakujem 🙂

mimusa94
9. mar 2015

Zienky potrebjem nejaku inspiraciu na tortu bez marcipanu ..ako urobit boky a vrch torty aby bola pekna 🙂 plus potrebujem recept na tu cifrovačku (plnku) s ktorou sa zdobi torticka ak robi niektora tie starsie ako ja nazyvam komunisticke torticky🙂 a vie mi poradit bola by som vdacnaa 🙂)) dakujem

jakelina
9. mar 2015

Ještě přidávám fotky s oslavencem, měl hroznou radost. Konečně nějaký dort i pro něho, on se vždycky ptal, jestli je ten dort pro něho a moc se mu nelíbilo, že peču pro jiné, každý by chtěl taky 😀 😀 😀

gabkostanka
9. mar 2015

Budem piect tortu starsej dame, farebne by bola vo fialovych odtienoch (kvietky) a potah biely, hodia sa tam zelenkave listky? ci radsej aj tie fialove...dakujem za vase nazory 🙂

kitta
9. mar 2015

Baby len otazocka 🙂 idem robit tortu Nema a nejak zistujem, ze nemam nato vymodelovat tie postavicky. Nieje tu nejaka sikulka z BA, ktora by mi ich vymodelovala a ja jej zaplatim ? prikladam obrazok.

sticker
9. mar 2015

@jakelina Malý je zlatý :-J Perfektne zladený s tortičkou 😵
@gabkostanka Ja by som dala zelené lístky. Podľa mňa by to oživili... Ale radšej počkaj, čo Ti poradia skúsenejšie baby 😀 🙂

sikag
9. mar 2015

@pristela vsetky su nadherne! ostatne ako vzdy 🙂

sikag
9. mar 2015

@gabkostanka zelene to urcite ozivia
@kitta my sme tu vsetky sikovne 😉 samotna torta je len zlomok z ceny, podstatnu cast ceny tvoria prave postavicky. ale neboj sa toho, nema nejako usulkas a tie morske riasy sa daju vpohode aj bez nastrojov ....alebo skus postavicky kupit hotove v cukrarskych potrebach

kitta
9. mar 2015

@sikag Šikulky je slabe slovo 🙂 vsak tie fotky su nadherne 🙂 ja mam problem s takymito komercnymi figurkami, ktore maju mat taky ten vyraz ako v tej rozpravke.. Ak modelujem princeznu alebo macka alebo nieco, co nema byz presne ako na obrazku, tak som v klude. ale z tohot mam stres 🙂