Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
1. jún 2011

@jakelina @dm1 poradite mi?nepeciem prvu tortu ale nikdy neviem kedy co spravit aby som potom nestresovala,vy ste uz skusene prosiiiim 😵 za chvilku idem do mesta tak nech viem co pokupit uz dnes

dm1
1. jún 2011

@katulkaaaaaa ja si peciem vzdy v stredu, stvrtok. Korpusy riadne zabalim do sackov a necham v izbe. Potom vzdy den vopred pred odovzdavanim si zvarim zaklad na krem a aj naplnim. Vacsinou aj potom za take 3 hodky aj potahujem. 3D ale musis nechat najskor zachladit normalnu potom orezat, dotvarovat a zase zachladit

katulkaaaaaa
1. jún 2011

@dm1 moc dakujem za radu 😵

alicc
1. jún 2011

@anibas drzim silno palce, ty si sikulka a urcite to urobis 😉

miminkad
1. jún 2011

ide ma porazit,nemozem spravit marcipan,prvy sa podaril a ostatne len tvrdu,slahne ma 😠

alicc
1. jún 2011

@dm1 ta orchidejka je naaadherna , vyzera ako zivy kvietok 🙂 🙂 🙂

lusil2005
1. jún 2011

@anibas jasnee, postupov je vela. poobede pohladam nieco a poslem ti ok? teraz som prisla len hodit ocko a bezim na urady!

lusil2005
1. jún 2011

ahojte dievcata!!! tak tu je ten moj "vytvor"... nabuduce budem pri cokohmote mudrejsia, a zelatinu uz nechcem ani vidiet!!! 😔 torticka ma 24 cm, 3,3 kg a je to mramorovy korpus a jahodovy jogurtovo-slahackovy krem. snad bude deturencom chutit 🙂

jakelina
1. jún 2011

@katulkaaaaaa já teda určitě nejsem z těch co můžou radit. Jestli chceš dort na sobotu, tak bych pekla asi ve čtvrtek. V pátek krémovala a záleží co budeš dělat. Pokud ti to hezky ztuhne, tak můžeš v pátek už i potahovat a v sobotu budeš už mít hotový dort. Pokud to nebude dobře ztuhnuté, tak potáhneš až v sobotu. Ale já jsem začátečník amatér, jenom radím podle sebe. Možná poradí někdo líp.

jakelina
1. jún 2011

@miminkad některé marcipány tvrdnou, musíš ho po dodělání pořád propracovávat. Nechat třeba hodinu ležet a pak zase propracovat. Tak jsem se to dočetla na Dortománii. Když ztvrdne úplně, tak nastrouhat na struhadle a mokrýma rukama zase zpracovávat. Uffffffff, jsem ráda, že dělám z MMF.

jakelina
1. jún 2011

@lusil2005 Ten je boží, krása.

miminkad
1. jún 2011

@jakelina praveze mi toto nikdy nerobil.skusim to dat na chvilku do mikrovlnky,ci to potom nepojde lahsie

jakelina
1. jún 2011

@miminkad snad to nějak dopadne 😉

miminkad
1. jún 2011

@jakelina to som zvedava aj ja,prvy bol super,ale potom,asi je zakliaty

mizulienka
1. jún 2011

@lusil2005 ten je nadherny, krasny 🙂 si robila tu coko hmotu, co dala elisse?

lusil2005
1. jún 2011

@mizulienka dakujeeeeem!!! ano tu, receptik som nasla na TOM: http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-...

lusil2005
1. jún 2011

@jakelina 😅 dakovalaaaa! normalne idem upiect este jednu, ma stve ze som ju nemohla ani ochutnat 😀 ale uz ziadna zelatina!!!! 😠

jakelina
1. jún 2011

@lusil2005 hlavně nezapomeň vyklopit bez papíru, ať máš co ojídat 😀 😀 😀

alicc
1. jún 2011

@lusil2005 nadhera, detickam urcite pochuti 😉

fukylove
1. jún 2011

@lusil2005 - ked to bude stuhnute si myslim, ze by nemuselo - nemalo roztopit MMF 🙂

fukylove
1. jún 2011

@lusil2005 - a co sa ti nepacilo na zelatine? torticka vyzera uuuuuzasne 🙂 🙂 🙂 hned by som si dala 🙂

jajuuus
1. jún 2011

baby, nechystáte sa niektorá v júli na workshop do Liptovského Mikuláša? 😵

adka_praha
1. jún 2011

ahojte...
ako robite cokohmotu prosim, prosim???? 😕

mrka2
1. jún 2011

@lusil2005 mnaaam, to vyzera perfektne!!! 😵

jajuuus
1. jún 2011

@lusil2005 som práve po obede a dala by som si teraz kus tej tvojej krásnej čokoládovej... 😝 😀

vlastovka385
1. jún 2011

@daducha Mooc děkuju, ten třesený krém vypadá dobře, malej mi sóju toleruje, tak ho asi zkusím 🙂

jakelina
1. jún 2011

@jajuuus to jsem si říkala taky, kurnik šopa, že bych něco upekla??? Bydlíte tak daleko, to je děs a na dort mě nikdo nepozve 😒 😀 😒 😀

dm1
1. jún 2011

ja robim cokohmotu bez MMF pre tych co ozaj MMF nemusia ale len cokoladu. Len cokolada a kukuricny sirup tam ide

pifina
1. jún 2011

@dm1 napises recept? chcela by som to vyskusat, ale najradsej nieco overene 😅