Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
12. feb 2012

ja mam tiez dilemu... mam robit tuto tortu, ale len dvojposchodovu a nech tam nieje ruzova... cim ju nahradit aby to bolo take mladistve, blaznive, a aby sa hodila k ciernej? nejakou svetlo oranzovou?

vecernicci
12. feb 2012

@lusil2005 já na stencils nemám šablonku 😝 a ten link mi nejde otevřít 😠

lusil2005
12. feb 2012

@vecernicci skopiruj cely ten link

lusil2005
12. feb 2012

@vecernicci nieco skusim: kuk

lusil2005
12. feb 2012

hm tak nic.

zuziq
12. feb 2012

@lusil2005 a co kombinacia s takou peknou svetlejsou zelenou?
http://www.herecomestheblog.com/2010/03/17/blac...
oranzova s ciernou na mna posobi trochu agresivne 😕 😀

simasa
12. feb 2012

@yamahafazer mala je strasne zlata pomocnicka a je to fakt super, ze sa s tym dokaze tolko zabavit
@anibas co sa ti nepaci? ta krstinova je nadherna - taka ina, ale pri tom jemna - krasna!

lusil2005
12. feb 2012

@zuziq nad zelenou som tiez rozmyslala, ale ta oranzova sa mi zda vyraznejsia. praveze to ma byt take "drze"... no neviem. asi vyskusam dat dokopy aj jedno aj druhe s ciernou a uvidim co bude krajsie.

lusil2005
12. feb 2012

@zuziq este zvazujem fialova/strieborna/cierna

reruna
12. feb 2012

Tak moje valentýnské srdíčko je hotové, sice je valentýn až v úterý, ale to je mm v práci a dneska jdeme na kávičku k tchánovcům, tak ať si dáme něco dobrého, je to teda nakonec obyčejná hrnková buchta, protože ten mramorový korpus bohužel letěl do koše☹ pak borůvkový džem z Lidla, kde jsou opravdu celé borůvky a mascarpone krém, jsem fakt zvědavá, jak to bude chutnat dohromady, protože ten krém je fakt moc dobrý🙂
Potah je mandlový marcipán z mmb
Ta srdíčková květinka je tam jen tak, jsem si chtěla vyzkoušet drátky...

monika76
12. feb 2012

@lusil2005 krásna tortička 😉

monika76
12. feb 2012

@anibas ako stále nádherné torty 😉 🙂

monika76
12. feb 2012

@zuzana124 pekná práca 😉

vecernicci
12. feb 2012

@lusil2005 a na které stránce těch narozeninových to má ten co se ti líbí?

lusil2005
12. feb 2012

@vecernicci stvrta stranka hned prva torta

vecernicci
12. feb 2012

@lusil2005 fakt moc růžová 😉 a co zkusit kombinaci černá a lososová? a některý proužky do oranžova

reruna
12. feb 2012

@lusil2005 ta dvoupatrová se stencilem a červenými květy je opravdu nádherná, mm když to viděl, tak prý - taky takovou upeč, si asi myslí, že je to tak jednoduché 😀 tak jsem mu vysvětlila, že na něco takového nemám 😀
@anibas krásné dorty! ta s klíckou je pro tchýni? je úžasná a křitnová je nádherně něžná

vecernicci
12. feb 2012

třeba tady mám jednou uloženou v týhle barevný kombinaci 😉 a vypadá to super

lusil2005
12. feb 2012

@vecernicci jj taku nejaku som si predstavovala ked som hovorila "oranzova" 😀 lososovu

lusil2005
12. feb 2012

@reruna ale jasne ze mas! je jednoducha. ten stencils ide na stvorcoch dobre, ani som ho neprichytavala. len som ho prilozila a pridrzala rukou.

reruna
12. feb 2012

@lusil2005 no já stencil nemám, ani ty perly velké, ani formy na čtverce, ale jde o to, že bych to tak krásně nepotáhla a ty květy jsou taky nádherné, oni si chlapi prostě nedokážou představit, že to není tak jednoduché, jak to vypadá🙂

adka_praha
12. feb 2012

ahojte... valentinska, chceli taku jednoduchu... nie som spokojna, ale som rada, ze som aspon cosi vypotila... som si toho poslednou dobou nabrala viac ako asi zvladam (nemyslim len torty) tak sa uz cela klepem jak rosol... 😝 zajtra uz ani zadkom nehnem... 😝 😅

lifinka
12. feb 2012

ahojky, tak korpusy upečené, budu dělat vanilkový z Olé krém, je to forma střední srdce, chtěla jsem se zeptat na ten hrk-hrk krém chci to z jahodového kompotu mám tam dát taky dvě plechovky, jak u mandarinek? nebo mám odebrat šťávu z jah. kompotu o -200ml? Mandarinky jsou 312ml a jahody 410ml?

zuziq
12. feb 2012

@lusil2005 tak to co dala vecernici je velmi pekne, ak to bude taka jemna oranzova tak to bude super. A aj ta fialova ma napadla ako prva, ale s tou svetlou oranzovou to bude sviezejsie asi 😉

ajka82
12. feb 2012

presne jak som predpokladala, dnes den D 😖 starsia stale cosi brala mladsej, potom mi kradla potahovku za chrbtom, mladsia mi vyberala stale skrinky v kuchyni a so vsetkym trieskala a nakoniec mi stiahla tacku s mysami, tie som musela opravovat( akoze nikdy mi z linky nic nestiahla ale teraz akurat musela, co som potrebovala) 🙄 a akosi mi dnes nic neslo...
ale nejak som dnes tortu dobojovala, dufam ze bude chutit a ze sa bude pacit, aj ked oslavenkyna povedala, ze je super, ked bola pre nu 😅 ...to bolo svagrininej kamaratke

jaja555
12. feb 2012

ak sa nenahneváš lusil2005 , pridávam sem ten tvoj link, aby ho mohli dvievčatá otvoriť a pozrieť
http://www.anastazia.sk/?page=galeria

janula.h
12. feb 2012

Ahojky zase ste krásne tortičky pridali priam umelecké diela 🙂 WAW 😕 😕 😕

chcem sa vás spýtať čo je vlastne v tej punčovine??? ĎAKUJEEEEEM 🙂 🙂 🙂

larah
12. feb 2012

@jaja555 oči som si popasla, parádička, klobuk dole 🙂