Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
4. mar 2012

@pristela tak ja mam takeho ako ty jedneho z 3 , chavalabohu, tiez pride a prve pochvali a potom najde tolko chyb ze nemam ani chut pokracovat, alebo ho musim vyhodit z kuchyne

lusil2005
4. mar 2012

dakujem dakujem dakujeeeem!!!!
@yamahafazer po veceroch som v stredu a vstvrtok modelovala 😅

simasa
4. mar 2012

@lusil2005 ze dostavas za to matersku, tak sa staraj? Ty brdo... A jeho deti to nie su? Otca asi nepotrebuju... Som hnusna, ale kopla by som do riti takychto chlapov. Ale je to neskutocne, ako to vsetko zvladas 😵

lusil2005
4. mar 2012

@simasa nesi hnusna, aj ja by som ho kopla! 😠 ja som mu tiez povedala, ci to ze ja som na materskej, znamena ze on nema deti... on proste torty a moje sitie neberie ako pracu. pre neho je to moje nespanie, ponocovanie a moje bolesti chrbta zabava 🤐

jakelina
4. mar 2012

@lusil2005 to je nanic, takový chlap. 😝 Já peču strašně málo, ale můj manžel je super, pomůže, pohlídá malého, nosí mi dort do chladu a tak, co je v jeho silách, aby mi pomohl. Pak ještě vždycky chválí a obdivuje, jak se mi to povedlo.

adka_praha
4. mar 2012

@lusil2005 😲 😲 😲 😲 😲 to nemysli manzo vazne??? 😠 🙄

@jakelina tvoj aky zlatyyyyy... 😵

ake protiklady... 😨 moj je taka stredna cesta... pomoze so spinavymi riadmi, poda, ked nieco potrebujem, postara sa o malu, ale ze by nejak obcas pochvalil? 😅 ani nie... ale obcas dovlecie domov nejaku novu zakazku, tak to je mozno jeho pochvala... 😅 este ze mam na to vas... 😀 😵

vecernicci
4. mar 2012

@jakelina tak já to mám doma podobně 😉 nemám si na co stěžovat, prostě chlap do nepohody 😀

lusil2005
4. mar 2012

@vecernicci mate tam v cechach nejaku inu odrodu! 😀 😀 😀

simasa
4. mar 2012

@lusil2005 Ved mu povedz, nech nosi domov raz taku vyplatu a nemusis sa "serkat" s tortami a sitim. Zoberies decka a pojdes s nimi radsej do aquaparku a do cukrarne, na vylety... Niektori chlapi sa narodili so zatiahnutou rucnou brzdou 😀

lusil2005
4. mar 2012

@simasa alebo im ju zatiahli rodicia... 😠

alenv
4. mar 2012

@macicka84 no krááása jsi dobrrá 😉 a jste teda skvělý hostitelé

jakelina
4. mar 2012

@lusil2005 prý jinou odrůdu 😀 😀 😀

vecernicci
4. mar 2012

@lusil2005 tak manža musel doma uklízet, vytírat, luxovat prostě pomáhat, kromě vaření zvládne všechno i kolem baráku, prostě český Ferda mravenec 😀 😀 však já si taky nestěžuju, líp jsem si vybrat nemohla 😉 a tchýni bych mohla ruce líbat, však i naše děcka u ní jsou skoro pořád a já mám čas na dortíky a perníčky 🙂

jo a moje z tohodle týdne

lola77
4. mar 2012

Prosím vás, potrebujem zohnať marcipánový vláčik Tomáš, čo má ísť na tortu :-/ Neviete o niekom, kto by mi ho vytvoril /samozrejme za peniažky/ alebo, nejaký internetový obchod, kde by som ho mohla kúpiť.
Ďakujem za každú radu.

benne
4. mar 2012

Pre povzbudenie začiatočníkov. V porovnaní s fotkami vyššie, trapas 😅 , známi sa opatrne pýtali na FB, že kde som si dala robiť, a keď som komentovala, že to ja sama, tak bola zrazu najúžasnejšia 😀 😀 Orechový korpus a klasické maslo vymiešané s karamelovým pudingom, poťah z marshmellows aké boli v obchode. Chcela som biele auto, ale nakoniec som zistila, že bieleho poťahu mám málo. Tak, či tak, z torty ostali len sviečky 😵

lusil2005
4. mar 2012

@benne torticka bola urcite vyyyyborna! nabuduce treba viac potahu - a vyvalkat na hrubsie.

benne
4. mar 2012

@lusil2005 😉 jasne, dik.. inak.. okrem viac poťahu mi treba jednu pravú ruku, lebo ja mám obe ... ľavé 😀 😀 😀

jezkomanka
4. mar 2012

moja 1. potahovana WI pre moju dcerku 🙂

zuziq
4. mar 2012

baby poradte, ktoru abecedu si objednat? ide mi hlavne o to, s ktorou sa najlepsie vykrajuje, kedze maju zobrazene len hotove pismenka.
http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/0/3...

http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/0/3...

mariann2
4. mar 2012

@lusil2005
@jakelina
@vecernicci aj ja mám doma takého chlapa ako Jakelina a vecernicci, berie mi po robote vonku deti, uspáva malého, odnáša a prináša všetko možné, neskutočne si to vážim a ešte navyše chváli ma do neba, nie len doma , ale kade chodí, zlatý je a ešte s ním aj konzultujem autá, traktory, kone, hokejistov.... pomaly všetko čo na tortu vyrábam a v čom sa vyzná 😀 😀 😀 bez neho by som toto "hobby" určite nezvládla

mariann2
4. mar 2012

@lola77 skús http://www.natortu.sk/ majka tam má rôzne dekorácie na torty, keď nemá tomáša skús jej napísať, dá sa s ňou dohodnúť aby ti urobila 😉

mariann2
4. mar 2012

@zuziq tá prvá abeceda je ozdobná, robí sa s ňou dosť ťažko, lebo má veľa drobných ornamentov na písmenkách a tá druhá je zase drobnučká, veľké písmenká majú len 1,5 cm, ale robí sa s ňou lepšie, najlepšie sa podľa mňa robí s GROOVY http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... má taký vyhadzovač na písmenká a ja mám rada aj Funky, len tá je dosť veľká

vecernicci
4. mar 2012

@zuziq já mám taky obě a dělám s oběma, ale je fakt, že ta první je hezčí, ale malinko hůř se z ní písmenka dostávají vcelku, tak to dělám přes folii a mám po problému 😉

mizulienka
4. mar 2012

@lusil2005 ja mam tiez z mojho nervy, cele dni je v praci, nikdy nie je doma skor ako o 19 vecer, a on si ani cez vikend nevychutna byt s nimi...
@vecernicci aj ja som hladala takeho ze chlapa do nepohody 😉 ale sa dajak nezadarilo 😠
@jakelina ten tvoj je zlaty, si stastna zena 😉

simasa
4. mar 2012

@benne Som sa dobre zasmiala na tych lavych rukach, ale neboj, to chce len trening a zoznamit sa s tou hmotou - ako sa to chova 🙂

reruna
4. mar 2012

ještě jednou díky za liky, z dortu už je jen půlka, a je moc dobrý, ten mramorák, když se povede, tak je fakt dobrý - borůvkový džem a čokokrém od daducha

lusil2005
4. mar 2012

@mariann2 joj ja vam tak v dobrom zavidim taketo tortove zazemie doma. to musi byt super ked mate s kym zdielat nadsenie z niecoho co sa podari, ked sa mate s kym poradit alebo ked sa mozete o niekoho opriet ked sa nedari alebo nestihate 😕 a nie ze ked nestiham, musi chvilu nosit maleho, a do 5 minut ho mam aj s malym na rukach za chrbatom, klopka nohou a papuluje aka je cele tie torty blbost, a naco to robim ked sa potom nestiham starat o deti atd atd 😖 to tak prida na pohode ked mate z niecoho stres 😅

mizulienka
4. mar 2012

@lusil2005 pises mi z duse 😠 😕

jakelina
4. mar 2012

@lusil2005 to bych asi nezvládala, já to dělám s radostí a právě proto, že mi s tím doma kluci i manžel poradí, pomůžou a chválí.

yamahafazer
4. mar 2012

@lusil2005 to poznam aj ja 😒 preto mi moj pecenie zatrhol lebo som toho mavala vela ked som aj zakusky robila a chodila do roboty a vtedy sme este malu nemali potom sme zacali byvat sami a prerabali byt a bola som tehotna tak ani nebolo na com piect a ani kde a mne byvalo zle tak som bola rada,ze som bola rada 😀 a potom som az k malej zasa k pol roku spravila torticku atd postupne som zasa zacala sa rozbiehat,ale uz iba torty na zakusky ma uz nikdo nenahovori to uz nemam sancu stihat a teraz ked pojdem do prace budem na to uplne sama lebo s muzom sa musime striedat na smeny aby stale niekto s malou bol takze bude to divoke.