Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
23. mar 2012

@yamahafazer a mohla by si hodit recept ake robis? 🙂

katy1979
23. mar 2012

@danciacik a ked si to zohriala sa ti to znova rozpustilo? no hod do mrazaku a skus. co to urobi. a vsak kebyze nestihas tak len vyslahat slahacku s cukrom a pridat mascarpone nakoniec. to ze tam nebude slahacka snad vadit nebude.

@dadka212 no musela by si to prekrojit. vyzeralo to srandovne. a to som minule rozmyslala ze by som si jednu mala kupit este do rezervy. inac som rozmyslala ze ci muz nema pilku v pivnici 😀

@mia1111 neskoro dala som do druheho poschodia jahody 😀 je to pre kamosku tak to snad prezije. no boze ma to mixnute dole maliny hore jahody.

daniz
23. mar 2012

@zklimekova ja keď robím kvety na drôtikoch nechám lupene aj 2 dni schnúť. Potom pospájam - hento sa Ti stalo preto, že boli málo vytvrdnuté.

marci2305
23. mar 2012

@danciacik To to bude presne to, že netreba mať mixér na plno, ale mixovať na nižších obrátkach.. 😉 Asi s tým už nič neurobíš...Iba tak spapať také.. 😉

alenv
23. mar 2012

můj pro tchána.. je to statkář 🙂

yokralovnayo
23. mar 2012

baby a na čo dávate hotové torty? karton baleny v papieri? 😅

zklimekova
23. mar 2012

@daniz
@yamahafazer
@dadka212
ďakujem za rady🙂... skúsim ešte raz ..tenšie..., sušilo sa mi to od večera, tak asi málo ako píšete, ďakujem

danciacik
23. mar 2012

no podarilo sa mi to rozpustiť a teraz sa to chladí, dávala som bielu čokoládu také dukátiky

yamahafazer
23. mar 2012

@danciacik tie dukatiky si kupovala normalne v obchode alebo niaka specialna to je cokolada co na nete predavaju tei drashie cokolady lebo ta z obchodu normalneho to je humus jediny krat som take kupila aj posledny to este davno ked som piekla zakusky a chcela som ju roztopit no to sa nedalo a len hrcave to bolo hnusna je taku uz nikedy z obchodu nekupujem

mizulienka
23. mar 2012

baby zas chaosim..robim tu tortu pre pana k 80 narodeninam a dala som tam nakoniec zlte a oranzove ruze, ale mne to pripada totalne zenske...robia sa take rozdiely v tortach ze toto je pre chlapa a toto je pre zenu? je nieco, co nemoze byt pre chlapa?
ma porazi uz sa minechce miesat novu farbu

lenocka23
23. mar 2012

@mizulienka podla mna su farby ok.. skor ak budes davat nejake cisla ci pismena, tak tie urob menej ozdobne... take strohejsie... 😉

dm1
23. mar 2012

@yokralovnayo bud karton obaleny v papieri a v celofane alebo na origos podlozku bud plastovu alebo tvrdeny papier zlaty

danciacik
23. mar 2012

@yamahafazer aha to som nevedela ja som to normálne zo Sintry kúpila no fasa, niečo skúšam tak uvidím či mi to vyjde. Dám vedieť či mi to stuhne

mizulienka
23. mar 2012

@lenocka23 dakujem Lenka, pismenka robim kurzivou, tak uvidime,ci ma s tou tortou niekam neposlu 😒

pristela
23. mar 2012

@yamahafazer
@danciacik ja uz pouzivam v poslednej dobe iba tu -tie dukatiky, naposledy som kupila v jednote, rozpusti sa mi velmi rychlo a hladulinko, ja ju pridavam aj do mmf 😉 voda pod nou nesmie moc vriet ked ma coko vysoku teplotu tak akoby nahori a zgrckavie a treba sem tam aj pomiesat-ja tuto bielu sice ani nemiesam bo sa prv roztopi nez zamiesam 😀

anibas
23. mar 2012

@mizulienka dohoď tam niečo hnedé - čo ja viem: mašľu, gerberku, lístok, 80-ku ....

mizulienka
23. mar 2012

@anibas do prd..ky ze ma to skor nenapadlo, ta hneda by tomu dala smrnc...no nemohla som napisat skor...
chcu napis vsetko najlepsie ale na srdce to vobec nechce vojst, je to prilis dlhe 😒

jakelina
23. mar 2012

@katy1979 mně praska pilka minulý týden. Už mám doma novou, zatím jsem nezkusila, nemám žádný dort. 😉

jakelina
23. mar 2012

@mizulienka a co dole kolem dorty něco hnědého???Mašli nebo pruh hmoty

dm1
23. mar 2012

@mizulienka tak daj ten napis dole vedla torty na taky ten akoby zvlneny pergament ci ako sa to vola 😝

mizulienka
23. mar 2012

baby teraz mi pani volala, ze to vlastne bude torta aj pre dedka aj pre babku, takze nejdem uz robit ziande zmeny, akurt mozno listky dam sem tam hnede 😉) dakujem vam krasne za pomoc, ste poklady

vlada111
23. mar 2012

@dm1 ozik Dani, tie perníčky pre mňa stíhaš urobiť? Ja by som fakt chcela 😉

vlada111
23. mar 2012

@mizulienka Luci krásna je

vlada111
23. mar 2012

@njonja neblázni, to je jednoduhšie ako kruh. Poťahovku na rohoch vyhladíš a potom vyhladíš boky. Je to jednoduché, lebo sa ti poťahovka nevlní tak ako pri okrúhlej 😉

vlada111
23. mar 2012

@mizulienka neboj, nemôžeš mu zase urobiť nejakú pohrebnú, pánko sa teší veku a chce mať ešte pestrú starobu 😀

vlada111
23. mar 2012

@mia1111 tak to by bolo super. Budem ti povďačná.

mizulienka
23. mar 2012

@vlada111 mas ty pravdu Vladi 😀 😀 😀

dm1
23. mar 2012

@vlada111 jasne stiham uz mam nejake narobene buduci tyzden by som ich mohla poslat. A ake by si chcela? nieco take ako som mala na FB tu poslednu foto?

katarina104
23. mar 2012

ahojte, máte recept na marcipán? ďakujem

alenv
23. mar 2012

@jakelina tak hmota je doma 😀 jsem zvědavá.. jen se bojím to vyzkoušet na dort na zakázku