Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
1. apr 2012

@anda1980 uvarím čierny čaj a pridám sirup s rumovou príchuťou 😉 😉

zlatat
1. apr 2012

@anibas nádherné tortičky a kytička je úúžasná 😅
@anda1980 pre deti polievam kompótovou šťavou alebo prevarenou vodou s cukrom a rumovou arómou, prípadne sirupovou vodou - podľa náplne ... no a neviem, či je tu vôbec nejaká babenka, čo je vyučená cukrárka ( bola tu kedysi Alenik, ale už tu nechodí - teda ja som ju tu dlho nevidela )

stankapk
1. apr 2012

pekny den prajem, pridavam aj ja moju dnesnu...

maya30
1. apr 2012

ahojte dievcata, idem si k vam opat po radu - v piatok robim kopacky podla fotky, poradte mi prosim cim mam spravit tie cierne pasy ? Mna napada len fixka, ale musela by som ju rychlo objednat.. stetcom si to netrufam 😖

miruska76
1. apr 2012

Krásne tortičky sú tu popridávané, klobúk dole, tak aj ja pridávam narodeninovú takú jednoduchú 🙂

pristela
1. apr 2012

@dm1 no 😀 😀 😀 😀 aale s topu podlozkou , vsak som mala malo ciernej 🙄 a v meste som uz nezohnala 😠 a cisto zelenu nemam vobec, som bola nešťastná ☹ to najhorsie co je , je vybrat papier na podlozku 😀 a dat niekam meno a vek 😀

heni79
1. apr 2012

Pridávam svoj "výtvor". Prvá poschodová, pre dcéru. Taká jednoduchá, jej sa však páčila, čo je podstatné.
Obľúbenú rozprávku síce má, ale vymodelovať Bambuľku by bol nadľudský výkon. 😀
Skúsila som maca, ale ani ten nedopadol dobre. Minule sa mi podaril, teraz nie. Nič to. Aj tak bol najväčší zážitok sfukovanie sviečky. 😀

miciatko
1. apr 2012

Torticka pe mojho 17 roc. syna, vobec sa mi nedarilo a este aj najmladsi krpec auto znicil co ho slohol a hral sa snim 😒

vejula
1. apr 2012

ahojte dievčata. Chcem sa spytať vy si tie marcipanove figurky robite podla nejakeho navodu? či len tak? A to mate aj nejake formy, či to čisto len rukami všetko vyformujete. Ja to fakt nechapem, ako to je možne tie tvary tak vychytať 😕

zlatat
1. apr 2012

@maya30 tenký štetec a rozriediť prachovú čiernu farbu vo vodke a tým maľovať 😉

zlatat
1. apr 2012

@vejula ja robím len tak podľa obrázku 😉 Pozerám sa naň a tak modelujem rukami bez formičiek

adul67
1. apr 2012

@anibas nadherne torty a to auto je celé malované? 🙂

lenkacka
1. apr 2012

Dievčatá prosím Vás, aký robíte krém do dobošovej torty - našla som si aj na nete 2 varianty,ale chcem vedieť aj Váš receptík. Dcérka bude mať 20teho apríla 2 ročky a chcem jej upiecť dobošovú tortičku s Minnie.Vopred ďakujem

vejula
1. apr 2012

@zlatat vdaka za odpoved. A maš na to aj nejake špecialne naradie? Tie figuriky sa robia len z normalneho klasickeho marcipanu, či su aj nejake zvlašť druhy marcipanu, podla toho čo chceš robiť? Možno primitivne otazky 😅 ale chcela by som vyskušať, i ked si moc neverim, všetko je raz poprve 😀

zlatat
1. apr 2012

@vejula no ja už som "rozmaznaná" - ja mám zvlášť hmotu na poťahovanie a zvlášť na modelovanie, a kvietky ... a nevyberám si zrovna tie najlacnejšie 😀 😀 ... vlastne ani nemôžem, lebo máme doma celiatika, tak sa musím riadiť zložením hmoty.
No čo viem, tak na postavičky aj kvietky z tých lacnejších je dobrá Smartflex flower a na poťahovanie smartflex velvet

No a náradie? Kostice a moje prsty 🙂

abriela
1. apr 2012

@vejula ked som sa chystala prvykrat modelovat - boli to len mysky na tortu, kupila som si plastelinu a hrala sa. Mas drobca, aj ked je este maly, hrajte sa a modelujte 😉

dada2007
1. apr 2012

ahojte......víkend tu bol pekný plodný......olajkovala som a môžem ísť dalej hladať nejaký námet.....naši dnes dostali pozvanie na 60 chlapovi..idem kuk niečo s gerberami 😉

katy1979
1. apr 2012

no baby prebehla som to len tak letmo, velmi som necitala ale aspon sa pokochala vasimi tortickami a pridavam svoje za dva tyzdne

janula.h
1. apr 2012

@anibas pozerám že hortenzie Ti idú 😉

bambula1307
1. apr 2012

@anda1980 ja som vyucena cukrarka, ale uz je to 20 rokov. Ja sem chodim len ocumovat krasne vytvory. Sem tam si opisem recept na dobre kremiky.
Robim len pudingove kremy, ale chcem skusit aj tie co tu dievcata spominaju..aspon pre nas.
Korpusy polievam cukrovym rozvarom s rumom, alebo len trosku pokvapkam rumom. Ovocne stavou ..ako ananas, mandarinky. Ak pouzivam erstve ovocie ..nepolievam.
Modelujem len s mliecnou modelovacou hm. z plnotucneho mlieka.
Ku kvietkom na drotikoch som sa ale este neodhodlala...ale velmi by som chcela, zatial zbieram inspiracie.
No ja nepeciem vela, len sem tam...nestiham pri detoch a zahradke.

No obdivujem a lajkujem krasne torticky, kt. sem dievcata davaju 😎 .

Ste moc sikovne, zienky 😀 😎

Parizska slahacka co robite s cokoladou a slahackou sa v cukr. ucebnici vola cigansky krem , som dnes kukla 🙂

abriela
1. apr 2012

NA STV 1 - tajomstvo mojej kuchyne - idu piect cukrarky

maya30
1. apr 2012

@zlatat da sa to aj s gelovou ? prachovu ciernu nemam ☹

zlatat
1. apr 2012

@maya30 dá - no ja najradšej s práškovými ... ale ju trochu rozrieď lebo ti nebude chcieť schnúť ( teda aspoň mne nechela samotná gelovka vyschnúť )

vejula
1. apr 2012

@zlatat
@abriela dakujem za odpovede. zlatat prosim ťa a na ten marcipan kde kupuješ???? v nejakych špeci obchodoch tipujem 🙂

zlatat
1. apr 2012

@vejula tam kde všetky ostatné, v cukrárskych potrebách

vecernicci
1. apr 2012

@zlatat vidíš a mně zase samotná gelovka krásně zaschla a když jsem malovala rozředěnou vodkou, tak zůstala blemcavá 😝

zlatat
1. apr 2012

@vecernicci hmm, zaujímavé

vejula
1. apr 2012

@zlatat no ako som tak kukala na nete, tak v žiline nemame žiadne cukraske potreby 🙄 No teda to je hanba 🤐 Asi sa tu da nakupovať len cez net 😖

adka_praha
1. apr 2012

@vejula neviem, ci to uz zrusili, ale niekde pri stvorcaku by mala byt nejaka predajna... ja to mam trochu od ruky a ked sa dostanem do za, tak skor cez vikend podvecer, takze ani nemam sancu hladat... 😝 pohladam a ked tak hodim link...

adka_praha
1. apr 2012

@vejula http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/2-KONTAKT a mozno je toho viac, len mam moc roboty na pc momentalne...