Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
15. apr 2012

@bambula1307 ja som ostala v takom soku, ze som ani zahapkat nevedela, len som zirala v nemom uzase... 😝
vtedy som jej robila tuto... chcela cokoladovu... nabuduce vezmem zalohu a napcham jej tam parky, aby si nahodou nestazovala... este som zvedava, ake "mudrosti" bude trusit na tuto druhu tortu- kitty... 🙄

bzucinka2
15. apr 2012

@janula.h otrasne sa s nou robi, resp to asi neviem...
@zuziq zak s tym som sa este netretla, mne netecie nikdy, ved je riadne huste... gratulujem k tehulkovaniu 🙂

bambula1307
15. apr 2012

@adka_praha... hehe som sa pobavila na tych parkoch. 😀 Ale ved torticka pekna 😀 jemna 😀 😀 . Asi sa jej zdalo moc cokolady vo vnutri....ale co my mlsne huby by sme za taku dobru cokoladovu dali 😀 😎 ..by som bola rada, ze si nesetrila 😀 😀 😀 .
Nabuduce ked bude pindat, sa je opytaj preco prisla znova ked nebola spokojna 😎 .

Teraz kukam, ze si v ocakavani, gratulujem a drzim palce. Ja mam tiez doma 2 mesacne zlaticko 😀 ..uz sa rehoce tak si to uzivam 😀 😀

adka_praha
15. apr 2012

@bambula1307 dakujem... 😀 jej ze rehoce, aaaa, tesim tesim... 😀 😵
ona ta zenska ma pocit, ze musi vsetko zkritizovat, lebo vsetko vie najlepsie... inak na vyzor nic zle nevravela, len strasny problem, ze proste chce cokoladovu tortu a ja som jej ju spravila... ale veru ak bude mat nabuduce zas nejaky blby kec, spytam sa jej, potom napisem, co povedala... 😅

miciatko
15. apr 2012

baby ake krasne torticky ste pridali, len tu sedim ani sa mi neda ist prec,

miciatko
15. apr 2012

babenky neviete kde sa daju zohnat tie cokoladove dukatiky do truhlice??

dadka212
15. apr 2012

ahojte, pridávam svoj tortový víkend 🙂 jednu sem nedám nehodí sa 😉

pipka
15. apr 2012

@miciatko ja som ich videla v tescu 😉 a aj v bille ich mavaju, aj v lidli..ale to boli eura a centy, nie len dukatiky... 😒
ale v tescu som videla minuly tyzden dukatiky 😉

mizulienka
15. apr 2012

@dadka212 Dani chces povedat, ze si tieto urobila za tento jediny vikend???????? no ja pri vas chytam komplexy, to ako zvladnete superzeny 😕 😕 😕

mrka2
15. apr 2012

@maca77 no daj pokoj, stacia mi dve ratolesti, uz teraz neviem,co skor 😕 diky 🙂

dadka212
15. apr 2012

@mizulienka ano za víkend 😀 ešte jednu pipikatu ale to sa sem nehodí 🙂

miciatko
15. apr 2012

@pipka dakujem

miciatko
15. apr 2012

@dadka212 a to deti ti niekto strazi nie, lebo to si fakt neviem predstavit inak ..

dadka212
15. apr 2012

@miciatko nestráži, mám na to systém 😀 keď sa pekne hrajú čo je skoro celý deň, tak zamiesim cesto dám upiecť, robím plnky, plním...proste všetko od čoho môžem odbehnúť keby niečo...a keď zaspia ozdobujem 🙂

mia1111
15. apr 2012

Ahojte babulky, pridávam moju včerajšiu Kitty 😉 a idem pokukať tortičky, čo ste pridali 😵

reruna
15. apr 2012

@dadka212 parádní dorty! ten znak Liverpoolu jsi malovala?
@mrka2 gratuluju ke druhému miminku 🙂

dadka212
15. apr 2012

@reruna dík 🙂 nie to je jedlá oblátka....pôvodne som mala vyrezávať, ale tie ornamenty by ma zabili 😅

mizulienka
15. apr 2012

@mia1111 krasna torticka, kitty je uplne dokonala 😉

mia1111
15. apr 2012

@mizulienka - ďakujem 😵 😵 😵 , dokonalá síce nie je, trošku mi ušla ruka pri kreslení fúzikov, tak nie sú úplne v rovnakej výške, ale myslím, že 2-ročnej Nelke to snáď vadiť nebude 😉 😀

miciatko
15. apr 2012

@dadka212 sikula si

mia1111
15. apr 2012

@dadka212 - toľko toriet za víkend??? 😕 Fúha, ja som urobila jednu a mala som čo robiť, aby som popri torte aj navarila, upratala a venovala sa drobcovi 😅 . Klobúk dole, tortičky sú krásne a Ty si neuveriteľne šikovná 😉

dada2007
15. apr 2012

@anibas micka.....ako si robila tie minitortičky pre šibačov? z jedného plátu si ich vykrajovala? a ako boli asi veľké......a kolko by si si pýtala eur za jednu? dakujééééééém 😵 😵 😵 😵

alenv
15. apr 2012

holky tak přidávám můj včerješí pro mého synka k dnešnímu roku.. a také jsem zkoušela mini deserty kde je krém co děláte do dortů je tam smetana, bílá čoko, mascarpone a dala jsem zakysanou smetenu a svařené lesní ovoce.. nahoru jsem zkoušela čokotransfer.. fakt to bylo výýýborné a nakonec jsem zkusila pyramidu podle pristely tuším 😉

timonko
15. apr 2012

@dadka212 wooow...to všetko za jediný víkend...klobúk dole 😉 😕 šikovná žienka

timonko
15. apr 2012

Žienky, nestíham čítať a lajkovať...a od zajtra nastupujem do práce, tak to bude ešte horšie. No nezanevriem na Vááás 🙂 😉

ellise
15. apr 2012

moje poslední

katmi
15. apr 2012

dievcata, idem sa popytat aj u vas.. wilton gelovka - zaschne neriedena alebo nezaschne??? nieje to velka plocha, iba lemovanie... dakujem

anibas
15. apr 2012

@dada2007 to som skúšala roládu narezať ALE:
1. dala som iba lekvár a ten dole tiekol, takže som vyrezávala ešte oplátku, potrela nutelou a postavila tortičku na to
2. vyzerali ako jadrové reaktory - takže radšej vyrezávať napr. plechovkou od pretlaku, resp. šampiónov
3. vážili cca 250g
4. cenu ti nepoviem, to bolo pre mojich synovcov a susedov ALIAS OLIEVAČOV 😀 😀 😀 😀
Vraj sa cena pohybuje od 2,5€ do 3,5 € za 1 kus, tieto 6 som poťahovala cca 25-30 min., potrebovala som si to vyskúšať, keby som náhodou takéto robila - šírka cca 7 cm, výška cca 5,5 cm - plnka len džem

anibas
15. apr 2012

@dadka212 nádhera 😵 😵 😵 😵

mamina1978
15. apr 2012

@alenv Krasnu detsku torticku si urobila pre synceka. 😉 🙂 Prajeme mu vsetko len to naj....... 🙂 k jeho prvym narodeninkam 😉