Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
20. apr 2013

@sticker myslela som do buducnosti, ked nahodou niekedy kupis fixu, ze nevyhadzovat🙂 niekde sa pise, ze aj s plniacm perom, ale s tym mi to neslo dobre

sticker
20. apr 2013

@aduskatt A s tou červenou sa potom obrátim na Teba 🙂 Len nebudem jednu farbu objednávať 😝 Tak počkám, čo ma ešte napadne 🙂

ajka82
20. apr 2013

@sticker ja ked som pouzivala wiltonku cervenu tak som nevedela zafarbit na cerveno, teraz mam extre gelovku a da sa, aj ked tej tiez treba viac dat, o mnozstve wiltonky radsej nehovorim 🙄
inak celkovo mi to blbo odfotilo po tme v chladnicke a este aj blesk sa vysunul, tato bola taka tmava cervena az do bordova
@maya30 dakujem, no dufam, ja som to vzala, lebo uz odomna mali par toriet a uz si zajednavali predbezne dalsie dve...no co uz, som sa zas poucila na sebe

lucula73
20. apr 2013

pekný víkendík 🙂
jeden dubáčik a jedna hokejová 🙂

mysiatkoo
20. apr 2013

baby HELP PLEASE.... ako dlho pred odovzdanim vytiahnut tortu, aby sa odrosila? ventilator nemam ☹ da sa tomu pomoct aj inym sposobom? otazka c 2. - mam obrazok namalovany na fondane, kde som pouzila aj gelovky - malovala som to takmer 2 tyzdne dozadu, tak sa mi to zdalo super suxe, ale ked som to capla navrx, gelovka nabrala vlhkost a zacalo sa to rozpijat - da sa s tym nieco robit??? napadlo mi dat pod ten kusok s obrazkom papier na pecenie, aby ta vlhkost z dola nebola tak vyrazna... nejake ine typy???

jakelina
20. apr 2013

Druhý a poslední tento týden a můžu jít uklidit domácnost 😀 😀 😀

aduskatt
20. apr 2013

@jakelina Majka, korpus vyrastol na ocakavanie🙂) a prvykrat mam absolutne rovny korpus🙂))) uvidime, ked ho budem dolovat z formy, ci ma nieco neprekvapi, ale zatial teda spokojnost velka

jakelina
20. apr 2013

@aduskatt to jsem ráda, nech trochu vychladnout a potom klasicky objedu nožem formu a je to. 😉

aduskatt
20. apr 2013

@mysiatkoo pod obrazok a na obrazok piping gel...do chladnicky za tortu bavlnenu utierku a chladnicku mat nastavenu na nie prilis nizku teplotu.ine ma nenapada

aduskatt
20. apr 2013

@jakelina aj ja tak robievam, dufam, ze sa mi neprelomi, ked ho chytim do ruky, ale teda vyzera uzasne a ked ma nic pri vyberani neprekvapi, asi ho zacnem pouzivat🙂 a tymto Ti ze prevelice dakujem🙂

aduskatt
20. apr 2013

@mysiatkoo ty ju mas zarosenu v chladnicke?

jakelina
20. apr 2013

@aduskatt on je hodně křehký, takový nadýchaný, ale má nevýhodu, že je lehký, tak když chceš těžší dort, tak je lepší udělat nějaký korpus s olejem. 😉

mysiatkoo
20. apr 2013

@aduskatt nie, v xladnicke je ok, ale ked som ju vcera vytiahla, a zdobila, tak sa mi to zarosilo - a obavam sa, ze ked to vytiahnem znova, tak sa orosi rozdielom teplot...

mysiatkoo
20. apr 2013

@aduskatt a ten obrazok som samozrejme po zisteni rozpijania sa dala dole a xcem ho tam dat az tesne pred odovzdanim- torta sa presuva rovno na oslavu, tak by to snad malo do gratulacie vydrzat

aduskatt
20. apr 2013

@jakelina no, tak z troch vajec v 22ke forme narastol ma 3,5 cm🙂)) nevadi, ze je lahky, lebo ho idem kombinovat s nastavovanym, ten mi nevyrastol, neviem preco, tak so dopekala🙂 chcela som jeden plat, budu dva🙂

mysiatkoo
20. apr 2013

@aduskatt to mam za to, ze som nebrala od teba ten smartflex, ale testovala White Icing - nikdyyyyyyyy viac!!

aduskatt
20. apr 2013

@mysiatkoo s tym zarosenim po vytiahnuti sa zvykne stat, ked je chladnica na nizku teplotu...

aduskatt
20. apr 2013

@mysiatkoo Zlatucka si🙂) tak nabuduce vies, kde sa treba obratit, xixi🙂) nemam skusenosti s WI, takze neviem, ci to pomoze, ale skus teda chladnicku prestavit.aj ked, asi je to uz jedno, ked dnes odovzdavas......

mysiatkoo
20. apr 2013

@aduskatt xladnicku mam uz zvysenu den vopred, ked som tam mala prvu tortu co sa mi orosila takto isto 😠

pipka
20. apr 2013

@dm1 zeee dani, tiez som si ich z FB stiahla , sak to dokonalost sama 😵 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
20. apr 2013

@mysiatkoo ktovie, mozno to bude fakt tym WI.ja pouzivam Smart a zatial nemam skusenost s orosenou tortou...

aduskatt
20. apr 2013

BAbyyyyyy..........dnes je to rok, co som sem nesmelo vkrocila svojou prvou nepodarenou tortuchou🙂)

mariann2
20. apr 2013

@aduskatt blahoželám k výročiu 😉

aduskatt
20. apr 2013

@mariann2 dakujem🙂)

a tymto Vám, sladulienky všetkým ďakujem za krásne chvíle, cenné rady, dobré nápady a najma za inspiraciu k novemu namerovaniu mojho zivota🙂 Je mi tu s Vami krasne a dufam, ze aj nadalej bude

adka_praha
20. apr 2013

ahojte... zasa po dlhom case... mate moj neskonaly obdiv, ze stihate takto uzasne vypekat... ja vdaka mojej mladsej dcere nestiham absolutne nic... uz ma nenecha si ani zuby v klude umyt... 😖 dnes som odovzdavala 2 torty, z toho jedna slana- prsia... a idem vyuzit, ze kratsia spi a dlhsia je u susedov a idem rychlo dat varit a upratovat...

patuskaaaaaa
20. apr 2013

baby,potrebujem postavičku rybára...poradte kde zoženiem...dakujem 🙂

aduskatt
20. apr 2013

@patuskaaaaaa vymodelovat asi...hotovu neviem, ci zozenies niekde

mayka
20. apr 2013

ahojte dievcata,
ja som taka tortarka - amaterka, ale stale Vas sledujem. Pridam teda aj ja moju tortu co som robila vcera. Viem nic extra ale nejako sa to snad naucim raz.
Len som Vam chcela povedat, co sa mi vcera stalo. 😀 Lebo pochybujem, ze ste niektora taka "sikovna " ako ja. 😀 Podarilo sa mi utopit mobil v este nevyslahanej parizskej slahacke. Chudak sice funguje, ale mikrofon je v haji zelenom. 😀 Nikto ma nepocuje a ja tiez nikoho. No ked sa dari tak sa dari. 😀 😀 😀 Prajem Vam krasny vikend. 😉

zuzana92101
20. apr 2013

@pipka mnaaaaaaaam

aduskatt
20. apr 2013

@mayka to sa stava🙂