Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
5. mar 2011

len pridam rychlo torty som KO neskor pokukam co ste krasne upiekli 😉 . Robila som aj 2 slane tak dam aj tie. Tam uplne neviem ze co za to pytat stale viac ludi chce slane. Neviete kolko tak za robotu na takych tortach?

blackrose
5. mar 2011

@dm1 jeeej, krasne 🙂 vies sa s tym krasne vyhrat

ada9557
5. mar 2011

@dm1 prekrásne 🙂 🙂 🙂

ikula2
5. mar 2011

@lussy23 @blackrose dakujem 🙂
@adka_praha velmi sa mi paci kombinacia farieb super ako si robila toho medvedika?
@bzucinka2 @anibas krasne torticky

bzucinka2
5. mar 2011

@dm1 krasne torticky a teda muzik dakuje za ten dres, ale ze trosku meskas, ze oslava bola v oktobri 😀

ikula2
5. mar 2011

@dm1 ten krokodil je uzasny a na tu slanu len kukam a kukam 😕 ako to robis 😀

bzucinka2
5. mar 2011

@ikula2 ty kukas na slanu, ja som skoro odpadla aha aku som nasla prave dnes na nete :- mi skoro oci vypadli

bzucinka2
5. mar 2011

@dm1 a toho krokodila si normalne takto uzasne vymodelovala ako zivy 🙂

jakelina
5. mar 2011

@dm1 všechny dorty krásné.
@bzucinka2 v čem to mají napíchané?? To by mě zajímalo. 😉

ikula2
5. mar 2011

@bzucinka2 😲 😲 😲 to je tortisko

bzucinka2
5. mar 2011

@jakelina pisala, ze je to polystyren obaleny alobalom 🙂 ale super napad 🙂

jakelina
5. mar 2011

@bzucinka2 vypadá to super a nezabere to na stole tolik místa. 😉

adka_praha
5. mar 2011

@ikula2 vygooglila som si obrazok, aby som mala aspon nejaku predlohu, zdrapla smartflex a gelovky a kostice a hrala sa dve hodiny... 😅 a moc dakujem... 😵

dm1
5. mar 2011

dakujem vam baby 😵

@bzucinka2 Krokodil je cely z hmoty podla jednej fotky torty tiez ktoru si vybrali

a tie slane co si dala je to v polystyrenovom kuzely napichane aspon jedna ma take foto na TOM a pisala to tam

@ikula2 ved tie nie su vobec tazke len sendvic, pomazanky a rozne salamy podla chuti. potom uz len dozdobit podla fantazie

tunylyk
5. mar 2011

ahojte tak tu je moja prvotina... ostala z nej len macicka 🙂 tu cokoladovu upiekol moj 73rocny svokor,je to riadny sikulko 🙂

anibas
5. mar 2011

@dm1 prekrásna - krokodýlová 😵 😵

anibas
5. mar 2011

ďakujem všetkým
@jakelina to sú rýchlo-ružičky - pásik hmoty - preloží na poly a šúľaš 😉

jakelina
5. mar 2011

@tunylyk tchán je teda fakt šikula a ty taky 😉

tunylyk
5. mar 2011

@jakelina dakujem 🙂 chodila som sem na rady a obzeranie a takto som si to vymyslela 🙂 normalne ma to chytilo,tak uz spekulujem aku vyrobim Kubkovi v lete 😉

alex21
5. mar 2011

babulky dakujem 🙂

@lussy23 donalda a mickeyho som si vytlacila na pocitaci ako sablonu a potom som ich len vyrezala z hmoty. Kazdu farbu som si vyrezala zvlast a poukladala k sebe a na tenko usulala ciernu hmotu a urobila kontury.

@anibas krásna torticka na tie gulicky mas nejaku formu lebo ich mas jednu ako druhu.

@dm1 nádhera a ten krokodil je uplne ako skutocny. 😉

yamahafazer
6. mar 2011

nadherne torticky zas pribudli vsetky krasne 🙂
@bzucinka2 tie slane velke su super aj ja uz som ich obdivovala a pozeram,ze si pridala moju slanu kyticu co som robila 😀

bzucinka2
6. mar 2011

@dm1 hej hej, pisala som ze je to v polystyrene obalenom alobalom 🙂
@tunylyk krasna a teda aj svokor sikulko 🙂
@yamahafazer 😀 😀 😀 to som dnes bludila v slanych tortach a ukladala co sa mi pacilo a vidis, ani som si nevsimla, ze je tvoja, ale je krasna 🙂

alicc
6. mar 2011

ahojte,
chcela by som vas poprosit, ci by ste mi neporadili, ako na taku marcipanovu tortu. ako natiahnut tu hmotu na korpus ..... keby ste mi prosim poslali nejaky navod alebo odkaz na nejaky navod bola by som vam vdacka. peciem zakusky , aj tortu upeciem, ale robila som zatial len take klasicke, cokoladove. dakujem 😉 😉 😉

bury
6. mar 2011

@alicc - receptů na marcipán je plno. Holky často používají tzrv. MMF - je to z marschmalow bonbonů - recept je tady na první stránce diskuze od alionusky 😉 nebo se dělá mléčný marcipán, receptů je na internetu plno. nebo už můžeš koupit hotovou potahovací hmotu.
pod hmotu musíš dort pomazat - nejlépe nějakým máslovým krémem, nebo nutelou.
jak potáhnout dort je třeba tady:

https://www.youtube.com/watch?v=osC5SRtEg5k
alicc
6. mar 2011

@bury dakujem pozrela som video a hned mam jasnejsie, budem vas citat a ak by som mala nejake otazky mozem sa spytat?

bury
6. mar 2011

@alicc - určitě se ptej 😉 já jsem teda amatér, ale teorie mi celkem jde 🙂

raci
6. mar 2011

poradte prosím nejde mi vyšlehat parizsky krem je to cim dal vic srazene, jeste se mi to nestalo... ☹ nevíte co s tím??

lussy23
6. mar 2011

@bzucinka2 - krásne tortičky
@adul67 - vláčik krásny
@adka_praha - krásne
@anibas - veľmi krásna torta

lussy23
6. mar 2011

@tunylyk - nádhera, i svokor je šikovný 🙂
@dm1 - nádherné torty
@alex21 ďakujem

beruska2x
6. mar 2011

@raci trosku ho nad parou nahrej a slehej znovu, mela by pomoct 😉