Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
5. máj 2011

@jakelina @mrka2 tak jsem to asi vyřešila, byla jsem v Tescu a tam měli barvený kokos a je hodně jemný, takže to bude asi to pravé.

lussy23
5. máj 2011

@lencza . peknučké torty
@adka_praha 🙂 🙂 veď aj dospelý môže pozerať rozprávky 🙂

mrka2
5. máj 2011

@ikula2 kde si nasla taku super cenu na PDT? nie je to len 5 kg vedierko nahodou? 😕

adka_praha
5. máj 2011

@lussy23 jasne, ale myslim, ze tam islo skor o nejaky druh recesie... 😀

broucek2
5. máj 2011

@reruna kdyť je pěkný. No nic, jdu chystat dort s nahým chlapem. Celkem se toho bojím

karmenta
5. máj 2011

Ahojte, prosím o radu. Jak děláte na dortu jiné než růžičkové květy?? Růže jsem již jakštakš zvládla, jen vykrojím kolečka a různě to motám a tvaruju, ale ted bych chtěla mamce ozdobit dort gerberou nebo karafiátem a vůbec si s tím nevím rady.
Díky moc za pomoc.

dadka212
5. máj 2011

@karmenta neviem či máš vykrajovatka...ale zadaj si do googlu fotopostup a ktorý kvet chceš...tieto vyzerajú fajn
http://www.tortyodmamy.sk/rychla-kala
http://www.tortyodmamy.sk/klincek-1
http://www.tortyodmamy.sk/content/gerbera-fotop...

karmenta
5. máj 2011

@dadka212 děkuji moc, ty tvořítka nemám :( Mrknu se kolik taková sranda stojí 🙂

dadka212
5. máj 2011

@karmenta napríklad na tú kalu nepotrebuješ žiadne vykrajovatka, a na ten klinček (karafiát) ti stačí obyčajný kvet taký mám aj ja doma na perníčky 🙂

fukylove
5. máj 2011

ahojte zienocky 🙂 moc chvalim Vase torticke a tiez aj pralinky, ktore sa tu zacinaju "mnozit" 🙂 mnaaaam 🙂

a rychlo som Vas prebehla, vsimla som si, ze niektore riesite problem so zafarbenymi rukami 🙂 ja som to vyriesila tak, ze som si kupila chirurgicke rukavice (ako maju doktori) bez toho poprasku... neviem ako sa presne volaju, su biele, ale nie su poprasene, tj su vhodne aj pre alergikov... a dobre sa mi s nimi pracuje... a hlavne - zafarbim hmotu a vyhodim 🙂 a mam ciste ruky 🙂 mali dokonca aj v Lidli a aj tie su bez toho prasku... takze odporucam aj tie - myslim ze cena bola okolo 6 eur za 100ks balik...

jakelina
5. máj 2011

@fukylove já je používám taky, koupila jsem v lékárně za 100,- korun sto kusů.

pristela
5. máj 2011

@dadka212 ta kala vypada uuzasne a lahko , aj klincek, takze dakujem aj ja a ukladaaaam 😀

Holky ten mramorovy korpus je božskyyyy, robila som ho z 1 a pol davky len oleja som dala menej , zdalo sa mi ho tam velaaaaa. Takze velka vdaka za receptik

katka1981
5. máj 2011

@dadka212, dakujem si poklad, tu mysku som stratila a cez google som nic nenasla.

zuziq
5. máj 2011

moja prva kniha a zaroven prva na "zakazku" - ale iba do rodiny 😀
Hmotu som nedokazala vyhladit, robila som MMF s cokoladou a kakaom a tuhla tak rychlo, ze som ju nestihla ani rozvalkat poriadne a uz bola tuha... 😕

reruna
5. máj 2011

@lencza ty čokoládové bonbony jsem dělala tak, že jsem smíchala čokoládu, co jsem měla doma - kvalitnějšího čokoládovýho zajíce s 30% kakaové hmoty 150 g a k tomu 100 g čokolády na vaření z Lidlu, přidala jsem pár kapek oleje pro lesk, nalila jsem to ddo silikonové formy - odkaz na ně je výše a nechala ztuhnout. Návod v podstatě nepotřebuješ, smíchej jakoukoli čokoládu, rozpusť ve vodní lázni a nalij do fromiček, nemusíš mít silikonové, stačí nerez formičky na vánoční cukroví třeba - na pracky, rohlíčky, nebo jsou i takové mennší nerez na čokoládu od tescomy atd. Můžeš tam zapíchnout třeba oříšek nebo mandli, sušené ovoce atd. Nebo půlku naliješ bílou čokoládu, necháš chvíli zatuhnout a doliješ tmavou čoko. nebo to naliješ dohromady a zamícháš pro mramorový efekt - možností je spousta, tak se těším, jak budu zkoušet🙂

reruna
5. máj 2011

@zuziq je krásná, na fotce moc nerovností nevidím a to jsi přidala čokoládu do MMF při rozpouštění? - to slyším poprvé

reruna
5. máj 2011

@fukylove taky mám rukavice - mám z toho lidla, mám alergii na latex a tyhle jsou právě vinylové, tak je můžu

zuziq
5. máj 2011

@reruna na foto to nie je vidno ale su tam 😀 a roztopenu coko som dala do hmoty ked som ju rozrabala... uz som to raz tak robila a bolo to ako plastelina, super sa robilo a malo to fajnu coko chut, ale dnes to straaasne rychlo tuhlo, neviem preco 😕 mozno som minule dala viac cery...

bertica.h
5. máj 2011

@mrka2 dakujem pekne.ja som práve robila cez víkend zákusok piškot.cesto,šlahačky+k.smotana a n to som dala taku želatínu iba uvarený džus pomarančová s 1 vanilkovým pudigom a tak užasná želatína z toho vznikla,ovela krajšie mi to prišlo ako normálna želatína,akú som robila doteraz.som bola milo prekvapená.musímm zajtra niečo vymyslietť🙂
Dakujem pekne.

ikula2
5. máj 2011

@mrka2 a jejda mas pravdu som sa tak ponahlala je to 5kg 😖 to vyjde 4,20e 1kg aj tak celkom fajn len neviem aka je to klvalita ale inac teraz pozeram ze maju 10kg po 40e a to vyjde 4e 1kg tak to je tiez celkom super

fukylove
5. máj 2011

@ikula2 - ja kupujem u nas v obchode za cca 23 eur - ale tu maju drahsie ako v e-shopoch... takze si myslim, ze kvalitou to bude to iste... mne sa s PDT uuuuzasne potahuje 🙂

reruna
5. máj 2011

@zuziq a kolik jsi tam té čokolády dávala do jedné dávky toho mmf - jeden balík rubino třeba...?

alicc
5. máj 2011

dievcence potrebovala by som poradit, ci neviete kde by som nasla nejaky postup ako potahovat hranatu tortu-stvorec alebo obdlznik. aby mi to na tych rohoch neodstavalo. ak mate link na nejake video bola by som vam vdacna. dakujem 😉

ikula2
5. máj 2011

@fukylove jej dakujem tak asi si na nu urobim zalusk, inac zrovna som sa ta Evka chcela spytat som robila traseny s mrazenymi jahodami ale trosku sa toho bojim nevies mi poradit rozmyslam nad druhou variantov ze dam na piskotu cokoladovy krem na to platky jahod cerstvych a na to trosku kremu aby zasa dlzala piskota. Nemas skusenost ci je to dobre a hodi sa to do torty? A ako dlho vydrzi taka torta, lebo naposledy z toho kosika co som robila sa jahody neskutocne rychlo pokazili, dufam len ze preto ze boli na vrcho na vzduchu.

mrka2
5. máj 2011

@ikula2 ja som velmi spokojna s PDT 🙂 len v lete to je trosku horsie s nou.
@bertica.h este vies,co pekne ukaze? nemusis to davat na tortu,len tak ked budes niekedy robit kolacik,tak na miesto zelatiny skus dat Frutinu,to je taky ovocny puding, najlepsie ceresnovy - ci visna to je?, je z neho nadherna farba a je velmi dobry 🙂 to len tak na okraj 😉
@zuziq kraasna kniha! 🙂

tu je moja torticka pre moju maminu na den matiek, trosku v predstihu jej ju dam, este sa chystam robit svokre a potom ma aj manzel narodky,tak aby som nebola v strese. su to moje prve orchidejky, zistila som,ked som pozerala postup na TOM,ze som dala zle lupene,ale nevadi... 🙂

zuziq
5. máj 2011

@reruna necelu 100g tablicku, ale nebolo to take tmave, tak som este roztopila trosku cery a zmiesala s kakaom aby bola farba sytejsia..

alicc
5. máj 2011

@mrka2 krasna torta, mamina sa urcite potesi 😉

bertica.h
5. máj 2011

baby ste moc šikovné,klobuk dolu 🙂

ikula2
5. máj 2011

@mrka2 jej ta je nadhernaaaaaaa prosim ta a tie maslicky to si robila rucne alebo mas formu su krasne take rovnake ale velmi sa mi paci ten lem uplne supis 😵 . Aka je to farba?