Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daria77
13. máj 2011

@vinka bože,tá formula je nádherná..to by sa môjmu manželíkovi určite páčilo, úplne super 😲

daria77
13. máj 2011

Všetky tortičky sú úplne nádherné ,podarené......ja môžem len snívať,že niekedy niečo také krásne spravím ☹

dajna11
13. máj 2011

mojej dcerke....nieje sice marcipánová,ale samá jahoda 😉

lencza
13. máj 2011

@dajna11 nádhera 😲 😲 😲

adka_praha
13. máj 2011

@dajna11 ach ta je taka krasna, ze nechapem... 😵

aj ostatne torty su uzasne... 😵

ja som sa dnes z chuti zasmiala... na vikend co pripada 18.6. mam hned 3 torty (vsetky budem musiet odovzdat v piatok, lebo pojdeme zrovna na ten vikend do terchovej 😅 ) a skoro mam pocit, ze just bude aj stvrta... 😅 a dovtedy sa mozem utlc nudou... 😝 😅

lencza
13. máj 2011

mám dotaz.........dělám dortík - čoko korpus a pařížská šlehačka jako náplň.........hodí se k tomu nějaký ovoce nebo je lepší dát jen tu paříž?

pristela
13. máj 2011

@lencza Celkom urcite bananyyyyy, ja mam tiet na buduci vikend objednavku na parizsku sbananmi len oni chcu tych bananov tam straaaaaasne vela🙂
ale dobre by tam boli asi aj jahody, jahody a cokolada to ide

lencza
13. máj 2011

@pristela a to ovoce mám dát jak? nakrájet banány nakolečka a dát na korpus a na to paříž?

vinka
13. máj 2011

@daria77 dakujem dúfam,že sa bude zajtra aj pani páčiť no a potom aj jej priatelovi.Baby dakujem vám všetkým,že sa vám páčia torty.Joj idem na večeru s mužíkom.&ma pozval.ževraj som sa narobila nech si oddýchnem. 😀 No nelúb takého chlapa 😀 😀 😀 😀

vinka
13. máj 2011

@lencza ja som dala krém a na krém banány.je to lepšie si myslím ja.Ono aj korpus sa naťaha z krému.A ja na kolieska režem. 😉

pristela
13. máj 2011

@dm1 keby si sla zase do lidlu a mali by ich, nemohla by si mi ich kupit? ja bych ti peniazky aj s postovnym jasne ze poslala na ucet 😉 ja sa ich tu u nas asi nedockam ☹((( ale ak nie v pohode nevadi 😉 aa dnes som si kupila cokotransfery a taaak som mrkala po tych notovych, krucis 😠 uz 😠viem melodiu aku im tam mam davat ☹

Dnes som behala po Kauf... a hladala take tie rozne platove formy , povodne na odlievanie coko , ale da sa aj marcoš , no a jasne ze u nas nic☹(((( holky nemate to niektora u vas? prosim, prosim.

vinka
13. máj 2011

@pristela sú super jahody.už som robila.by som povedala,že lepšie.Lebo jahoda to osvieži.banán dá len chuť ale jahody urobia tomu lepšie 😉

pristela
13. máj 2011

@lencza ja rozrezem pozdlž cely banan na polovicu, na korpus dam krem , nan poukladam tie banany , zase dam krem a pak korpus

vinka
13. máj 2011

@dajna11 super je krásna.joj ja chcem takú urobiť sestre ked porodí za odmenu.Len to nebudem asi môcť.Bo kojacie jahody eee. 😖 Tie pojem ja.A tú čokoládu okolo si objednávala či robila? 😕

pristela
13. máj 2011

@vinka aj ja myslim, ze by to mohlo byt mnamkove 😉 som zvedava ako tam buduci tyzdnem natrepem straaaasne vela bananov 🙂 asi ich pomagam a zmiesam so želatinou a normalne dam na parizak ako druhy krem, ine ma nenapada 🙄

dajna11
13. máj 2011

@vinka robila....striekala som zo zdobiaceho sáčku....

mrka2
13. máj 2011

@dajna11 mnaaaaaaaaam

daducha
13. máj 2011

@mrka2 to bol nastastie iba macko robeny na tortu a stihla som upiect korpus.Tak korpus poputuje do mrazaku a macko do krabicky.Ten vydrzi dlho 😉.Mna to skôr mrzelo,tesila som sa na nu.

vinka
13. máj 2011

@dajna11 no ale tie pláty.To čisté pláty si urobila a potom striekala čokoládou?Dobre som pochopila? 😕

mrka2
13. máj 2011

@daducha aha, no este ze si ju nemala celu hotovu 🙂

daducha
13. máj 2011

@dajna11 úzasná, mnam

reruna
13. máj 2011

Tady přibyly fakt nádherné dortíky - všem jsem dala líbí se mi, tak už nebudu jmenovat, ale všechny jsou perfektní! Já tento týden nic nepeču, zítra máme grilovačku, taže zase něco z jiného soudku než dorty! 🙂

dajna11
13. máj 2011

@vinka nie,odmerala som si dlžku a výšku bokov torty,podla toho som si vystrihla z papiera na pečenie pásy a na ne som striekala čoko polevu...a do chladničky stuhnuť.....potom som s tým tortu obložila.

lamps
13. máj 2011

@dajna11 tak táto tortička nemá chybu, 🙂 😉

dajna11
13. máj 2011

@lamps dakujem.....farebne sa mi moc páči,uvidíme chuťovo zajtra 😉

lamps
13. máj 2011

@dajna11 taká krásna torta nemôže byť zlá, jahody a čokoláda ... 🙂 a určite je robená z veľkej lásky a taká torta môže byť len veľmi, veľmi dobrá 🙂 😉 🙂

dajna11
13. máj 2011

@lamps no dcera chcela niečo iné,veveričku...ale mne sa necchelo piplať s marcipánom a ani nemám vela času pri bábätku a aj tak u nás nik nieje na sladké tak by som to len rozdávala po susedoch 😉

lamps
13. máj 2011

🙂 deérke želám všetko najlepšie a posielam odkaz, že má veľmi šikovnú maninku 🙂

zuziq
13. máj 2011

@dajna11 chcem sa len opytat, ako si dosiahla to, ze mas tie boky take hrube a zaroven tam vidno tu struktur? 😕 ja som to takto skusala, ale vsetko sa to zlialo dokopy... davala si vlaznu coko a robila si to nejak postupne, alebo vsetko naraz nastriekala na papier?

dajna11
13. máj 2011

@lamps dakujem,ale tuto ked pozerám aké su niektoré kočky šikovnice,ja sa len hanbím 😉