Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika_123
18. máj 2011

@dadka212 tie vypicohovace by stali urcite do 15€, pouziva sa to?bude sa to predavat?
a valcek som si aj ja myslela ze vacsi,ale radsej sa pytam 🙂

ada9557
18. máj 2011

@mima595 som urobila červenú piškotu.čiže som nestriedala biela červená ale všetky boli červené.potrela som džemom postáčala a zaliala.

dadka212
18. máj 2011

@monika_123 no za 15 eur by som ich kúpila a aj používala, lebo mám zatial velmi málo týchto pomôcok....a all in one sa mi zíde 😀

monika_123
18. máj 2011

a toto pouzivate?kolko to u nas stoji?

mizulienka
18. máj 2011

@monika_123 ta floral sada vyzera byt dobra...su tam vykrajovacky na kvety, za taku cenu sa bude urcite predavat...vies, kolko tam je kusov? dakujem

monika_123
18. máj 2011

@mizulienka je tam napisane ze 32 ale to uz asi aj s tymi palickami ci co to tam je, si myslim

dadka212
18. máj 2011

@monika_123 to je žehlička na marcipán tú tiež ešte nemám a stojí tu okolo 5 eur

mizulienka
18. máj 2011

@monika_123 toto je skoro najdolezitejsia pomocka, za kolko by to bolo> ja som si teraz objednala jednu za 6,50 tusim...ale maju ich aj za 5eur tusim niekde som videla

jakelina
18. máj 2011

@mizulienka našla jsem toto http://www.fichema.cz/glycerin-995-125-kg-glyce... o glycerinu, tak je možné, že to udělá tu hmotu lepší. Já jsem ani nevěděla, že něco takového je a kde jsi ho koupila???

monika_123
18. máj 2011

tak objednam aj tu zehlicku,nebude draha 🙂

mizulienka
18. máj 2011

@jakelina normalne v lekarni som si vypytala, odliali mi do flasticky.

jakelina
18. máj 2011

@monika_123 žehličku určitě objednej, my ji tady asi skoro všechny máme, ale zase přibudou nové pekařinky a tu si koupí fakt každá.

jakelina
18. máj 2011

@mizulienka aha, no tak vyzkouším taky, hlavní je, že je to nezávadné, nanejvýš se z toho po....., já znám jenom glycerínové čípky na zácpu. 🙂

broucek2
18. máj 2011

Pracujete někdo s formou na CelShapes? Jakou hmotu do nich tlačíte?

akdar1
18. máj 2011

Mám prosbu : Nezkoušela jste některá dort ná téma OVEČKA SHAUN?!? Chtěla bych se o něj pokusit, ale potřebovala bych inspiraci... Děkuji!

mrka2
18. máj 2011

@akdar1 tu mas nejake torticky http://www.mimibazar.sk/recepty.php?strana=1&hl... ale isto ich najdes viac 🙂

maca77
18. máj 2011

ahojte
odkedy pečiem na zákazky, tak ja vôbec nestíham sem chodiť 😒

... ale čítam že sa rozbieha nový internetový obchodík ... super @monika_123 😵 😵 😵 ja mám tiež záujem o zelenú rozvaľovaciu podložku .... objednávku aj hneĎ teraz môžem poslať 😉 tak daj prosím info kedy to bude spustené 🙂

dm1
18. máj 2011

@broucek2 ja som teraz s tym robila a hmota mi tam ziadna nesla bolo to o drzku ale skusala som vlastne len MMF a RDI. Skusila som tu speci hmotu co mam na krajku sugarveil a super len to tam treba nechat zascnut a potom je to super plasticke

dm1
18. máj 2011

@monika_123 jj monika zehlicku isto treba. Co sa tyka tych vypichovacov na kvietky tak v tom shope co som ti dala link ho mava za 15,90 a baby hufne objednavaju je to zrovna ta sada kvoli ktorej som si s nim vymenila par mailov ked som zistila ze to nieje wilton. Ale je dobra isto staci na nase cukrarcenie. Skus ci by si nenasla aj rozne silikonove krajky tie su tu strasne drahe a pritom je to krasne na tortach

monika_123
18. máj 2011

@dm1 vies ja sa v tom nevyznam ako ty,tak mne tie znacky ani nic nehovorili doteraz, poviem ti pravdu ze som ani netusila ze sa to aj podla znaciek deli...A mozes mi poslat link ako vyzeraju tie krajky?

monika_123
18. máj 2011

@dm1 a ja ti ani neviem su tie fotky co som zatial poslala wilton,oni na stranke nemaju ze aky to je vyrobca 😕

fukylove
18. máj 2011

@vlada111 - tito su zo ZA 🙂 http://sikovnamama.sk/ v obchodiku mavaju toho dost 🙂

dm1
18. máj 2011

@monika_123 praveze to z fotiek vobec nie je vidno napr. ta sada na kvety ma na kompletku okopcenu aj prirucnu len malicky napis hore na nej je iny. Aj tie rozvalovacie podlozky to vypada vsetko uplne rovnako ci je to original alebo nie. Kazdopadne sa dobre robi aj s tym aj s tym ved vsetko je dnes vyrobene v cine 😉

tie krajky su nieco taketo http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...

bzucinka2
18. máj 2011

@monika_123 no krajka by aj mne bodla 🙂

adka_praha
18. máj 2011

ahojte... baby mam otazku... kamaratka bude chciet malemu na narodky 3D medvedika a ja rozmyslam, ked bude vysoky, nepolamu sa mi korpusy? ako na to? 😕 prosim pekne o radu- nemam predstavu, ako na to... 😨

jajuuus
18. máj 2011

babuľky, chcem sa opýtať... idem prvý krát robiť poschodovú tortu... dva kruhy na sebe - spodný bude klasická tortová forma a vrchný o niečo menší... mám to nejak vystužiť? a ako? 😕 možno ani nebude treba, neviem, ale asi radšej pre istotu by som mala... ďakujem 😉

jakelina
18. máj 2011

@jajuuus záleží jak velké to budeš mít. Já jsem dělala takovou malou poschoďovou a nic jsem nevyztužovala. Spodní díl je 24 cm.

monika_123
18. máj 2011

baby krajky tam nemaju,musim este niekoho ineho zohnat... Dala som si do pdf co od nich vezmem aj s cenami,nap. mi mail ktora chcete vidiet.... monika1018@azet.sk

jajuuus
18. máj 2011

@jakelina ja mám tiež takú klasickú formu tú spodnú (neviem presne, koľko má, ale viac ako 26cm nie)... a tá vrchná časť ti trošku nestlačila tú spodnú? lebo na bokoch spodnej sa mi zdá, ako by bola tá vrchná "ťažká"... či to sa len z toho podnosu odráža? 😅

reruna
18. máj 2011

@monia_123 budeš posílat i do ČR? mě by ani nevadilo, že ty pomůcky nejsou originály, nejsem profesionál, hlavní je pro mě cena... ale neodpustím si jednu takovou možná rýpavou otázku, neuraž se prosím tě, jen mě to zajímá, proč si vlastně otevíráš obchůdek právě s těmito cukrářskými potřebami, když se v tom podle tvých slov i otázek vůbec nevyznáš? Asi do toho obudeš dávat dost peněz, než nakoupíš zásoby...